Oyun projem için işbirlikçi arıyorum
LutieLutie
Üye
benim de içinde bulunduğum oyunun senaryosundan, kodlamasından ve müziklerinden sorumlu olacağım bir oyun geliştirme takımı kuruyorum. oyun geliştirmek isteyen arkadaşlara duyurulur, benimle işbirliği içinde olmak isteyenler bana özelden yazsın
DharkanDharkan
Üye
@ultimate_35

hadi bak hayatın kurtuldu, birlikte çalışın
LutieLutie
Üye
anlamadım ama umarım iyi bişedir
JulianneJulianne
Üye
Lutie dedi:

benim de içinde bulunduğum oyunun senaryosundan, kodlamasından ve müziklerinden sorumlu olacağım bir oyun geliştirme takımı kuruyorum. oyun geliştirmek isteyen arkadaşlara duyurulur, benimle işbirliği içinde olmak isteyenler bana özelden yazsın

Ne istedigini acikca belirtirsen insanlar daha bilgili yanasir, sonrasinda "oyle degil, boyle olacak" diye kafayi yemezsin. Ben bastan birkac ornek vereyim, gerisini kendin cikarirsin zaten.

1 - Ne oyunu olacak? Dovus oyunu mu, RPG mi? Aksiyon mu yoksa Adventure mi?
2 - Kodlamasindan sorumlusun peki nerede kodluyorsun ve oyunun hangi ozelliklerini yapabilecek kadar bilgilisin? (Atiyorum, envanter sistemi yapabilecek veya ekleyebilecek misin?)
3 - Ekip arkadasi olarak ne istiyorsun? "senaryosundan, kodlamasından ve müziklerinden sorumlu olacağım" o kadar genis bir spektrum ki sadece bolum tasarimcisi (level designer) ve birkac artist eklesen takim tamamlanir gibi duruyor. Teknik eleman isteyeceksen hangi "teknikte" olduklarini (Unity, Unreal, RPG Maker VX, GameMaker, Photoshop, Illustrator...) belirtmen gerek.
4 - Zaman cizelgen var mi? Projenin ne kadar surecegini ongoruyorsun? Butcen var mi? Proje sonunda eline gecen oyunu satmayi mi dusunuyorsun yoksa bedava mi dagitacaksin? Parayla satacaksan projede adi gecenlere nasil emeklerini odemeyi planliyorsun?

Bu ve bunun gibi cevaplanmasi gereken bir suru soru varken ciddi dusunen insanlar bu basliga yazmazlar. Belirtmek istedim.

Beğenenler: Noumenon

tersadamtersadam
Üye
Adam ölmüş.
ultimate_35ultimate_35
Üye
Spoiler:
Julianne dedi:

Lutie dedi:

Ne istedigini acikca belirtirsen insanlar daha bilgili yanasir, sonrasinda "oyle degil, boyle olacak" diye kafayi yemezsin. Ben bastan birkac ornek vereyim, gerisini kendin cikarirsin zaten.

1 - Ne oyunu olacak? Dovus oyunu mu, RPG mi? Aksiyon mu yoksa Adventure mi?
2 - Kodlamasindan sorumlusun peki nerede kodluyorsun ve oyunun hangi ozelliklerini yapabilecek kadar bilgilisin? (Atiyorum, envanter sistemi yapabilecek veya ekleyebilecek misin?)
3 - Ekip arkadasi olarak ne istiyorsun? "senaryosundan, kodlamasından ve müziklerinden sorumlu olacağım" o kadar genis bir spektrum ki sadece bolum tasarimcisi (level designer) ve birkac artist eklesen takim tamamlanir gibi duruyor. Teknik eleman isteyeceksen hangi "teknikte" olduklarini (Unity, Unreal, RPG Maker VX, GameMaker, Photoshop, Illustrator...) belirtmen gerek.
4 - Zaman cizelgen var mi? Projenin ne kadar surecegini ongoruyorsun? Butcen var mi? Proje sonunda eline gecen oyunu satmayi mi dusunuyorsun yoksa bedava mi dagitacaksin? Parayla satacaksan projede adi gecenlere nasil emeklerini odemeyi planliyorsun?

Bu ve bunun gibi cevaplanmasi gereken bir suru soru varken ciddi dusunen insanlar bu basliga yazmazlar. Belirtmek istedim.

Şu 4. maddeye pek katılmadım tabi adam bağımsız yapımcı değilse.Para pul çok fazla gezmez bizim gibi indie gruplarda sürünüp gideriz :DD

Type_TridoronType_Tridoron
Üye
Katılmamak? Zaman çizelgesiz proje mi yapılır?
ultimate_35ultimate_35
Üye
Abi dediğim gibi, Sen bir şirket değilsin sonuçta bağımsız bir ekipsin.Belli bir zaman çizelgen olamaz ama hedeflerin olmalı kesinlikle.

Ben çok oyun gördüm zaman çizgisi belirleyip ertelenen.Fuarlarda tanıtılan nice bağımsız yapımlardan kaç tanesi piyasaya sürüldü(çizelgeye bağlı olarak) ?

ha ama projenin başlangıcını belirtmesi gerekirdi tabi bide yalandan da olsa bitişini (işi gücü çıkar ertelenir illa ki) : D
FeylingFeyling
Üye
Adam belli ki amatör bir şeyler yapıyor. Kâbus gibi çökmüşsünüz üzerine.
JulianneJulianne
Üye
Feyling dedi:

Adam belli ki amatör bir şeyler yapıyor. Kâbus gibi çökmüşsünüz üzerine.

image
FeylingFeyling
Üye
Abartma aq
discussioncontroller