Oyun projem için işbirlikçi arıyorum
RAGEPLUGRAGEPLUG
Üye
wowoowow dharky bringing the bantz.
JulianneJulianne
Üye
Dharkan dedi:

Julianne dedi:

İlk defa yaptığım bir oyun, bir YouTube tarafından oynandı... Bir garip hissettim, hani bir şiir/öykü yazmışsındır, yarışmada ödül alır sonra da biri (ya da sen) çıkar okursun... O anda oluşan o titremeyi, o "oynuyor/okuyor ya" travmasını yaşadım.

Umarım ileride bolca yaşarım bu hissi. Baya güzeldi çünkü. (:

Yazı tabanlı s***o bir eyyorlamaya oyun diye güzelleme yazıp da gelip burada bu adamın hevesini baltalaman da çok gerçekçiymiş.
O "Yazı tabanlı s***o bir eyyorlama"yi 2 gun icerisinde tek basima yaptim. Ne bir yere gidip "isbirlikci" ariyorum dedim, ne de gelen yorumlara darildim ne de onlari baltalama olarak hissettim. Su ana kadar cesitli yerlerde yayinlanmis 10'a yakin oyunum var ("Yazı tabanlı s***o eyyorlama"lar dahil). Bazilarinda takimla calistim, bazilarinda sadece 2 gunumuz vardi, bazilarini da "bu program nasil calisiyor acaba?" diye ugrasirken elde ettim.

Yani oyun yapmanin, ozellikle de bir takimla uzun surede bir urun ortaya cikarmanin ne kadar sorunlu bir surec oldugunu biliyorum.

Arka sayfada yazdigim tum durumlari birebir yasadim ve hepsinde ayri bir samar yedim. Onceden planlama yapmadigim projelerin bazilari cope gitti, yaptigim ancak tam uygulayamadigim seyler havada kaldi, bitmedi. Kendimi iyi anlatamadigim icin bir GGJ oyununda yanlis muzik kullanmak zorunda kaldik; birinde de scope'u duzgun ayarlayamadigimiz icin oyunun yarisindan fazlasini oyuna ekleyemedik (tum art ve asset'ler elimizde oldugu halde). Iki programci ile calisirken kullandiklari motorun surumu farkli diye neredeyse oyunu iptal edecektik, neyse ki ikisi birlesip uc gun sabahlayip oyunu hazirlayabildiler.

Sen yazdiklarimi "baltalama" olarak gorebilirsin ama dedigim gibi, oradaki her senaryoyu birebir yasamis biri olarak sadece hazirlikli olmasini istedim. "Bir fikrim var" demek kolay, herkesin bir fikri var. "Yeni Crysis yapacagim, ucsuz bucaksiz bir acik dunyada gececek" demek de bir fikir. Konuyu acan kisi "bir fikrim var"in otesine gecmek zorunda, o fikrin nasil gerceklesecegini bilmek zorunda. Oteki turlu fikrini kimselere anlatamaz, anlatsa bile yardim alamaz ve sadece fikir olarak kalir.

Dipnot: Nasil icerlediysen Agustos'ta attigim mesaji bulup alintilamissin. Keske sunu da ekleseydin...
Julianne dedi:

Oyun yerine interaktif hikaye desem daha doğru olurdu gerçi... Bir de oynama süresi 2 dk falan sürüyor. (:

Beğenenler: Type_Tridoron, nimruth

Type_TridoronType_Tridoron
Üye
Olm ben sana aynı lafları seneler önce söylemiyor muydum?... asdfggfjf
discussioncontroller