Gamecell Buzz - Gist 2017 Özel SSB4 Turnuvası
E_uzeri_2
Üye
Gamecell Buzz sponsorluğunda Gaming İstanbul Fuarında Super Smash Brothers Wii U turnuvası düzenliyoruz!

Smash Bros veya başka Nintendo oyunlarına tutkusu olan herkesi bekleriz!

Ödüller:
Gamecell'den;
-Turnuvayı kazanana 200TL Steam Key
-İkinciye 100TL Steam Key
-Üçünçüye de 50TL Steam Key

Ne Zaman:
2 Şubat Perşembe Saat 13.30-16.00 arası

Nerede:
İstanbul Kongre Merkezi
Harbiye, 34367 Şişli/İstanbul

Nasıl Kayıt Olunur:
https://smash.gg/tournament/gamecell-buzz-gist-2017-zel-ssb4-turnuvas/register
veya e.egdirici@hotmail.com 'a mail atabilirsiniz.

Bu turnuva ve Türkiye'de olacak başka turnuvalarla ilgili sorularınız için: https://www.facebook.com/groups/1077274655713512/ sayfasına uğrayabilirsiniz.

Katılım ücreti: Turnuvanın kendisi ücretsiz ancak fuar'a girebilmek için bilet almak gerekiyor. Bilet fiyatlarına burdan bakabilirsiniz: http://www.gamingistanbul.com/en/tickets-tc/ (Turnuva Perşembe, hafta içi, olacağı için tek günlük bilet 10TL'ye geliyor.)

Turuva Formatı:
Maçlar 1v1, 2 Stock, 8 dakika.

İlk 4'e kadar 2 maç alan seti alıyor, ilk 4'de 3 maç alan.

"Double Elimination"*

Turnuvaya herkes "kazananlar" grubunda başlıyor, bir set kaybedenler "yenilenler" grubuna düşüyor. Yenilenler grubundan turnuvayı kazanmak yine mümkün, ancak daha çok set oynayıp kazanmak gerekli. Yenilenler grubunda set kaybedenler eleniyor.
Turnuvada kullanılabilecek sahalar; "First Pick"** : Battle Field, Final Destination, Lylat Cruise, Town&City, Smashville

"Counter Pick"* : Dreamland, Duck Hunt (stage)

** "First Pick" sahalar setin ilk maçından itibaren seçilebilecek sahalar. Yarışmacılardan biri önce 5 sahadan birini banlar, sonra diğer yarışmacı iki saha banlar. İlk banı yapan yarışmacı son olarak kalan iki sahadan birini seçer. (İlk banlamayı kimin yapacağı taş-kağıt-makas gibi bir yöntemle seçilir)

"Counter Pick"* sahalar setin ikinci maçından itibaren seçilebilir. Önceki maçı kazanan yarışmacı 7 sahadan birini banlar, sonra önceki el yenilen yarışmacı kalan sahalardan birini seçer. Herhangi bir sahada maç kazanan yarışmacı o set boyunca bir daha o sahayı seçemez. Örneğin ilk maç Battlefield'da kazanıp ikinci maç Final Destination'da kaybeden bir yarışmacı üçüncü maç için Battlefied seçemez.
TaxmanTaxman
Üye
gamecell = sidik
E_uzeri_2
Üye
Senin "Gamecell=sidik" diye düşünmenin ne sebebi var ? Türkiye'de LoL/CS/Dota dışındaki Espor'lara Gamecell kadar ilgi gösteren bir kuruluş benim gözümden kaçtı şuana kadar.
phdphd
Üye
Amcam Nintendo'da çalışıyor. Gamecell'in üstüne tanımam dedi.
E_uzeri_2
Üye
Merak eden olduysa;
Turnuvada Darklight (Mario) 1. oldu, Jellycent (Cloud/Charizard) 2., Soniczeki (Bowser/Sonic) 3. ve The Great Gonzales (Cloud) da 4. oldular.
DharkanDharkan
Üye
Kaç kişi katıldı :d
tersadamtersadam
Üye
Bu konuyu takip edip, gelip okuyorsan bil ki cok itici bir reklam yontemi.

Beğenenler: Feyling

E_uzeri_2
Üye
Dharkan dedi:

Kaç kişi katıldı :d

20 kişilik kayıt yapmıştı turnuvaya, gelmeyen 2-3 oldu, gelmeyenler yerine seyircilerden rastgele katılanlar alınmış diye duydum. Smashgg sayfasını falan ben ayarlamıştım da yurt dışında okuduğum için katılamadım.
DharkanDharkan
Üye
Switch'e portlanırsa girebilirim Smash'e ama daha vakit var. 3DS'de pek sarmadı, Wii U'da alınacak konsol değil zaten.
E_uzeri_2
Üye
Dharkan dedi:

Switch'e portlanırsa girebilirim Smash'e ama daha vakit var. 3DS'de pek sarmadı, Wii U'da alınacak konsol değil zaten.

Hiç bilgisayara Dolphin (Wii ve Gamecube emulatoru) yükleyip Melee/Brawl oynamayı düşündün mü?
Oyunların mekaniklerinde hafif farklar var ama sonuçta hepsi Smash Bros.

DharkanDharkan
Üye
Geçenlerde emulator kurdum aslında ama Brawl'u denemeyi düşünmedim. Bugün bir bakayım en iyisi.
discussioncontroller