ASUS Z87-A Windows 7 Yüklenemiyor
RidygoRidygo
Üye
Şöyle bir derdim var:

Windows 10'un oyun performansının içine etmesi ve creative sürücülerinin bir türlü düzgün çalışmaması vb türlü zibilyon tane saçmalıktan bıkarak windows7 ye dönmek istedim. Windows 10 SSD üzerinde kurulu. Neyse, taktım windows 7 cdsini ilerledim aşamaları ve disk bölümünde ssdye ait olan tüm partionları sildim. HDD vs SSD 2 ayrı disk olarak görülüyor. SSD'yi bölümlendirip yükle dediğimde 0x803000024 mü nedir bir hata verip duruyor.

Ben şimdi kalıcı olarak bir bok mu yedim? Bu SSD'ye neden windows 7 yüklenemiyor? UEFI yüzünden mi?
rubyredrubyred
Üye
ssd ne kadar büyük bilmiyorum ama neden bölümlendirip kurma ihtiyacı duyuyorsun ? o aşamada sadece ssdyi biçimlendirip tek parça seçip kurmayı denedin mi ?

sevenforums da kurulumdan önce hdd nin bağlantısını söküp sadece ssd takılıyken çözüme ulaşanlar var.

bunlar olmazsa windowsun sitesinden orjinal keyini girerek en son sürüm win7 64bit isosunu indirip rufus ile uefi olarak bir usb belleğe atarak kurulumu dener misin ?

RidygoRidygo
Üye
Windows 10 isosu yaratıp dvd ile onu kurdum tekrardan. :(

Rezalet bir işletim sistemi bu windows 10. Oyun odaklı çıkıyor ama oyunların anasını s****yor.
rubyredrubyred
Üye
ben gayet memnunum. hangi oyunda sorun yaşıyorsun ? bir de baharda gelecek update ile oyunlar için baya büyük bir gelişme olacak deniyor.
RidygoRidygo
Üye
Game DVR diye bir kanser var. Neredeyse 100% performans kaybı yaratıyor. Uzun zaman sonra CS:GO oynayalım dedik bir baktım frame 40-50 lere düşüyor. 200 FPS çalışan oyundan bahsediyoruz. Araştırdım sorunu, Game DVR yüzünden oluyormuş onu kapatın düzelir diyorlar. Yorumlara baktım herkesin sorunu düzelmiş kapadıktan sonra.

Eh dedim güzel çözeceğiz sorunu, bir girdim baktım Game DVR zaten kapalı :)

Başka ne olabilir diye devam ettim araştırmaya Registry kayıtlarında düzenlemelerle giderildiğini gördüm. Girdim registry defterine adımları izliyorum ama çözüme ulaşılması gereken yerler bende yok. Sorunu yaratacak girdi benim makinede yok yani.

Tüm ayarları en düşüğe aldım ama FPS aynı.

Power Shell komutlarıyla önerilen şeyleri kaldırmayı denedim kalkmadı. Yani alette bir sorun var ama bulduğum hiçbir sorun çözüm olamadı. Resident Evil 7'nin performansı son derece güzeldi mesela ama öncesini bilmediğim için belki de o da kötüydü ben fark etmedim.

Onu geçtim sürekli mavi ekran hataları. Bilgisayarı 5 dk boşta bırakıyorum salona gidip geliyorum Mavi Ekran, İndirmeye bişey bırakıyorum yatmaya gidiyorum sabah bakıyorum mavi ekran, Youtube'da bişey izliyorum mavi ekran.

Bu lanet güncelleştirmelerle ilgili bir iki ayarla oynayınca mavi ekranlar kesiliyor. Sonra benim bilmediğim bir anda güncelleme geliyor yine başa dönüyoruz. Driverlar sıfırlanıyor vb. Her seferinde direksiyonu yeniden kurmak zorunda kalıyorum.

Ekran kartına kaç ay güncelleme yapmadım sırf mavi ekran vermesin diye.

Bu ne arkadaş?! Nasıl bir kanser işletim sistemi, nasıl bu kadar becereksizce kodlanabilir bir sistem yani. Ki daha önceden sorunsuz bir sistem yapmışsın adı da 7. Nasıl bu kadar bozabiliyorsun?

Ses yönetimi yapacağım Console Launcher çalışmıyor.

Güncellemeler için vakit belirle diyor illaki 12 saat aralığında bir aralık seçecekmişim o saatlerde güncelleme yapıp bilgisayarı kapatacakmış!!!!!!!

Mecburum buna. Çalışan adamım ben. Neden akşam bişeyleri downloada bırakıp yatamıyorum? Neden illa güncelleyip kapatmak zorunda bu aleti?

Güncellemeleri elle kapatayım diyorum wireless ayarlarından bu bağlantı kotalı diyorum bir şekilde duruyor allahtan.

Cinnet geçireceğim.

NEFRET EDİYORUM WINDOWS 10'DAN
rubyredrubyred
Üye
bence bu sefer kurduğunda sorun olmayacak : D
RidygoRidygo
Üye
Neye dayanarak böyle dedin mesela?
rubyredrubyred
Üye
bir yerde bir şeyler ters gitmiş ve windows sapıtmış belli ki. nerdeyse herkeste çalışan çözüm sende işe yaramış hatta girdiler eksikse windows dosyalarında bir şeyler ters gitmiş. kurulumu yapmışsın zaten iyice yerleşmeden tüm updateleri de yapmanı tavsiye ederim.
JerryJerry
Üye
Windows 10 ile 7'nin çekirdeği aynı. Aynı motorun farklı versiyonları gibi düşünün. Yaşanılan sorunların %80'i falan sürücü kaynaklıdır.

Windows 7'yi yüklemeye çalışırken aldığın hata Dvd veya Usb sürücüsünden kaynaklanıyor. Farklı bir imaj ile yüklemeyi dene.

Bu arada baharda gelecek güncellemenin şu an son Insider sürümünü(15031) kullanıyorum, denetim masasının iyice göz önünden çekilmesi ve f.lux dışında bir fark yok. Game Mode'un kendine hayrı yok. Çok bir şey beklemeyin. Denemek isteyenler 15031'i kullanabilir, gayet stabil çalışıyor.

DharkanDharkan
Üye
Game DVR dediğin şey Xbox'un oyun kaydetme zımbırtısı diye tahmin ediyorum. Ayarlar girip kapatman yeterli olacaktır. Windows 7'yi 10'a tercih edecek hiçbir şey yok abi, 10'u tekrar yükle sorunu çözmeye uğraşalım daha iyi olur.
rubyredrubyred
Üye
Jerry dedi:

Windows 10 ile 7'nin çekirdeği aynı. Aynı motorun farklı versiyonları gibi düşünün. Yaşanılan sorunların %80'i falan sürücü kaynaklıdır.

Windows 7'yi yüklemeye çalışırken aldığın hata Dvd veya Usb sürücüsünden kaynaklanıyor. Farklı bir imaj ile yüklemeyi dene.

Bu arada baharda gelecek güncellemenin şu an son Insider sürümünü(15031) kullanıyorum, denetim masasının iyice göz önünden çekilmesi ve f.lux dışında bir fark yok. Game Mode'un kendine hayrı yok. Çok bir şey beklemeyin. Denemek isteyenler 15031'i kullanabilir, gayet stabil çalışıyor.

flux gömülü mü geliyor ?
discussioncontroller