Destiny 2
hammer_of_alkadrazhammer_of_alkadraz
Üye

Alışkanlık meselesi klavye mouse'ta daha iyi oynayamamak. Yoksa gamepad, mouse'un çeyreği kadar performans veremez yani ne olursa olsun.

Hah tamam, bunu yanlış anlamışım sanırım.
tersadamtersadam
Üye
Konusu degil ama ridygo guzel guzel anlatiyor, heveslendiriyor, kardeslik hakkinda bir sorum var bu yuzden. Malum ps oyunlari at kadar.

*Kardeslik denen olayda oyun ucretleri nasil odeniyor? Mesela sen tum ucreti veriyorsun diger kisi de sana mi gonderiyor kendisine dusen kismi? Yoksa playstation'in kendi odeme ozelligi mi var bu sistem icin?

*Kardeslik denen mevzudan ayrilma, birakma gibi olaylar oluyor mu? Oluyorsa sonuclari ne oluyor? Hani mesela diger kisi artik oyun falan oynamayacagim dedi, birakti her seyi. Ya da baskasiyla girisecegim bu ise dedi.

*Primary ve secondary hesap oluyormus kisiler. Secondary hesap icin surekli bir internet baglantisi gerekliymis ve ps4teki oyunlari baska hesap ile oynayamiyormussun okudugum kadariyla. Bunu okuduktan sonra bu olaya girissem secondary olmak istemem mesela. Benim gibi dusunen insanlar vardir kesin, diyelim ki iki taraf da primary olmak istedi bu durumu nasil cozuyorlar?
DharkanDharkan
Üye
Kardeşliğe heveslenme bence. Tanıdık biri olmadığı sürece yapılacak iş değil.

Beğenenler: tersadam

Yahşi_
Üye
Son güncellemeden sonra secondary olsun primary olsun istediği zaman ana hesap etkinleştirmesini kaldırıp aktif edebiliyor. O yüzden yüzde yüz güvendiğiniz kişiler ile yapın. Tanımadığınız kişi hesabın bilgilerini değiştirip hesaba el koyabilir. Dikkatli olunması lazım kardeşlik mevzusunda.

NeOzguRNeOzguR
Üye
tersadam dedi:

Konusu degil ama ridygo guzel guzel anlatiyor, heveslendiriyor, kardeslik hakkinda bir sorum var bu yuzden. Malum ps oyunlari at kadar.

*Kardeslik denen olayda oyun ucretleri nasil odeniyor? Mesela sen tum ucreti veriyorsun diger kisi de sana mi gonderiyor kendisine dusen kismi? Yoksa playstation'in kendi odeme ozelligi mi var bu sistem icin?

*Kardeslik denen mevzudan ayrilma, birakma gibi olaylar oluyor mu? Oluyorsa sonuclari ne oluyor? Hani mesela diger kisi artik oyun falan oynamayacagim dedi, birakti her seyi. Ya da baskasiyla girisecegim bu ise dedi.

*Primary ve secondary hesap oluyormus kisiler. Secondary hesap icin surekli bir internet baglantisi gerekliymis ve ps4teki oyunlari baska hesap ile oynayamiyormussun okudugum kadariyla. Bunu okuduktan sonra bu olaya girissem secondary olmak istemem mesela. Benim gibi dusunen insanlar vardir kesin, diyelim ki iki taraf da primary olmak istedi bu durumu nasil cozuyorlar?

1-Yapanlar birincil hesap-ikincil hesap farklılığına göre ödüyor güya. Yani atıyorum birincil %60 öderken ikincil %40 ödüyor çünkü birincil her hesaptan oynayabiliyor. Ama kural diye bir şey yok. DH gençliğinin kendi yaptırımları bunlar. Ve evet kim kendi kartından ödeme yapıyorsa diğeri kendi üzerine düşen miktarı karşı tarafa yolluyor.

Valla ben çok samimi arkadaşla yapıyorum ve hani böyle gerekliliklerimiz yok o yüzden. %50-50 ödüyoruz ama şu anda çalışmadığımız için sık oyun alımı yapmıyoruz. Kafamıza eserse.

2- @Dharkan'ın dediğine gelirsin. Tanımadığın, samimi olmadığın kişilerle yapmayacaksın.

3- Ortak aldığınız PSN hesabını birincil yapan taraf her şekilde ve hesapta oyununu oynar. Çevrimiçi bağlantı gerekmez. Aynı hesabı başka bir ps4'te ikincil yapan şahıs tek o hesapta oyunu oynayabilir ve evet her 15 dakikada bir çevrimiçi doğrulama yapar ps4.

Daha anlaşılır açıklamaya çalışayım benim üzerimden:

Ben oyunlarımı US-PSN'den oynuyorum PS3 zamanından beri. Tüm başarımlarım orada. Fakat TR-PSN hesabımda + üyelik var. Arkadaşın da kendi TR-PSN hesabında + üyeliği var. Bu iki hesap bende birincil olarak kayıtlı. Çünkü sadece oyun indirme işlemlerini buradan başlatıyorum. Sonra US-PSN'den oynuyorum. Arkadaş da bu iki TR hesabını ikincil olarak kaydetti kendi aletine. Onun için başarımlar felân önemli değil. Oynamak istediği oyunu o hesaba girip oynuyor, aleti sürekli internete bağlı zaten. Ben US'den oynadığım için hesapların çakışma durumu da olmuyor ki olayın güzel tarafı bu zaten. Böylece aynı oyunu birlikte oynayabiliyoruz. Ya da aynı anda farklı oyun oynasak da kendi aletlerimizden ortak hesaplara girme durumu da olmuyor dediğim gibi ben oyunları US'den oynadığım için.

Bu tarz şeylere samimi arkadaşla gireceksin. Kardeşlik denilen şeyin asıl olayı parayı bölüşmek zaten. Para işlerine güvenmediğin adamla girmezsin. Girsen de 3-5 gün sonra çok sorun çıkar vs. vs.

RidygoRidygo
Üye
@tersadam

NeOzguR güzel açıklamış. Benim önerim her iki tarafında birbirine primary bilgilerini vermeleri ve Cross kardeşlik yapılması. Karşı taraf senin şifreni sen karşı tarafın şifresini bilirsen biraz daha güvenli olabilir. Herkes karşı tarafın şifresini değiştirip güvence sağlayabilir.

Böylece bir kişi çıkmak istediğin adilik yapamaz. Konuşarak anlaşılır medeni şekilde çözülür. Ama tanımadığın kişilerle yapmak çekilecek iş değil bence. Rahat hissedemezsin.

Biz hep online oynanacak oyunlar aldığımız için internet yoksa oyun da oynanamadığı için o doğrulama aşaması bana hiç sorun olmadı. İnternet sürekli kopuyorsa sıkıntı tabi. Karşı taraf bunu çok takmıyorsa onun hesabını senin makinede primary kullanarak sorunu çözebilirsin.

Bir de kafalardaki soru işaretlerini gidermek açısından şöyle bir video çektim. Umarım faydası olur.

Beğenenler: tersadam, Nesteress

tersadamtersadam
Üye
O zaman hic bulasmayayim ben. Oyun fiyatlarina baktim, 10 oyun + ps4 fiyatina cillop gibi pc toplanir ve lord gaben sayesinde zilyon tane oyun oynanir.

Edit: 2. El oyun fiyatlarina baktim. Ayni oyunlarin psstore fiyatlari daha dusuk. Simdi de ps4 alasim geldi. Te allam. Neyse mezuniyete 1 ay kaldi. Yaz baslarken bi is bulursam fiyat derdim kalmayacak.

SwooshSwoosh
Üye
vay canına ps3te bu gibi şeylerde inanılmaz input lag oluyordu. şimdi baya simultane gözüküyor
goo_khangoo_khan
Üye
onlineda aimbot kullanmakla aynı şey şu.
DharkanDharkan
Üye

Beğenenler: Nesteress

discussioncontroller