Destiny 2
SamsonSamson
Üye
Dharkan dedi:

Sevindim ya, kimse çıkmaz diyordum. Battle tag'im Dharkan#2991. Ekleşelim

@Samson
Haklısın aslında. Hatta bende Division var. Ama yani arada bi girip bakıyorum, yapacak o kadar çok şey var ki kafam karışıyor kapatıyorum.

Bir de konsept olarak Destiny bana çekici geliyor, sci-fi shooter olsun da ne olursa olsun kafasının da etkisi olduğunu inkar edemem.

Bu tarz oyunlarda klasiktir o hojam. Endgame'e ulaşması biraz sıkıntı hele benim gibi oynuyorsan çok uzun sürüyor, ama item dizmesi falan zevkli. Hatalarından biraz geç ders aldılar ama yine de aldılar. Diablo bile kaç zaman AH'ye sahip bir oyundu mesela.

Destiny 2 ben de alacaktım ama oyunu alma thresholdu olarak belirlediğim adam sayısı kadar oyunu alan olmadı. Şöyle bi 7-8 tanıdık alsaydı ben de alıcaktım o yüzden şimdilik Division'a devam.

Girecek olursanız dürtün sizi taşıyayım Legendary missionlarda...
creiGncreiGn
Üye
https://www.theverge.com/2017/10/9/16445634/destiny-2-bungie-biggest-achievement-one-month-review

Hay allah, tam bir casualfag'e dönüştüğümü fark ettim şuna katıldığımı görünce. Düzenli aralıklarla content geleceğini de düşününce fena değil durum doğrusu, bir kaç yüz saat kendini oynatsa yeter de artar. PvP de iyiymiş zaar; bir kaç kişi girip 2-3 saat keyif alarak oynanabilir görünüyor. Taktikselliği bir overwatch seviyesinde olmasa da düz shooter'a göre belirli bir derinlik var gibi.

bnet id: creiGn#2767 olması lazım, olmayan eklesin.

@samsun;

Hojam al işte naz yapma. 2-3 kişi oynayacak adam çıkar yine. 7-8 kişiyi napıcan zaten? 4 kişilik gruplarla oynanıyor oyun max.
Orderabi
Üye

Biraz oynadım, dikkatimi çeken en önemli detay oyunun optimizasyonu oldu. Son zamanların en sağlam optimizasyonu olabilir. Hem GTX960 hem GTX1070 ile denedim, yağ gibi akıyor oyun.

bu nası laf yaw, şu kartlarla yağ gibi akması mı oyunu iyi optimize edilmiş yapıyor. bunlar zaten iyi kartlar, low end ve yüksek çözünürlüğe bakmak lazım
SamsonSamson
Üye
creiGn dedi:

https://www.theverge.com/2017/10/9/16445634/destiny-2-bungie-biggest-achievement-one-month-review

Hay allah, tam bir casualfag'e dönüştüğümü fark ettim şuna katıldığımı görünce. Düzenli aralıklarla content geleceğini de düşününce fena değil durum doğrusu, bir kaç yüz saat kendini oynatsa yeter de artar. PvP de iyiymiş zaar; bir kaç kişi girip 2-3 saat keyif alarak oynanabilir görünüyor. Taktikselliği bir overwatch seviyesinde olmasa da düz shooter'a göre belirli bir derinlik var gibi.

bnet id: creiGn#2767 olması lazım, olmayan eklesin.

@samsun;

Hojam al işte naz yapma. 2-3 kişi oynayacak adam çıkar yine. 7-8 kişiyi napıcan zaten? 4 kişilik gruplarla oynanıyor oyun max.

Yok hojam, yeni prensipim. Wildlands oynayacak bi sürü adam vardı, iki hafta oynadık sonra herkes sildi.

Division'ı Launch'ta alan bi sürü adam vardı, kimse girmedi.

Bu şekilde bi sürü oyun sayarım, artık milletin sözüne güvenme yok, baktım oynuyorlar sürekli alırım. Zaten sen de haftada 3-4 saat falan girerim gibi bi şey dedin bana sürekli girecek adam lazım. Böyle oyunu en az 1 ay falan otizlemem lazım.
ImplexibleImplexible
Üye
Orderabi dedi:

Biraz oynadım, dikkatimi çeken en önemli detay oyunun optimizasyonu oldu. Son zamanların en sağlam optimizasyonu olabilir. Hem GTX960 hem GTX1070 ile denedim, yağ gibi akıyor oyun.

bu nası laf yaw, şu kartlarla yağ gibi akması mı oyunu iyi optimize edilmiş yapıyor. bunlar zaten iyi kartlar, low end ve yüksek çözünürlüğe bakmak lazım

Optimizasyon kötüyse değil GTX1070, 1080'i bile ağlatır. Onu geçtim GTX960 zaten orta seviyenin biraz altı bir kart. O bile yüksek ayarlarda sıkıntı çıkarmadı. Tabi daha düşük modeller var mı yok değil fakat kullandığım modellerden bir çıkarım yapmak da imkansız değil.

Bu arada çözünürlük 1920*1080,

GTX1070 + i7 6700K ile Ultra ayarlarda, GTX960 + Phenom II 965BE ile Medium-High karışık ayarlarda oynadım. İkisinden de memnun kaldım. Bu da oyun iyi optimize edilmiş demektir.
owleyesowleyes
Üye
Ben de gtx660 DC II ile oynadım, orta ayarlarda yağ gibi akıyordu. Öyle önerilen ayarlardan kıstığımı falan da hatırlamıyorum.
ImplexibleImplexible
Üye
Betada canavar gibi çalışan oyun SSSE3 desteği olmadığından AMD Phenom serisi bütün işlemcilerde crash veriyor. Ayrıca aynı sorunu Ryzen işlemcilerde de yaşayanlar var. Bunun yanında anlık donmalar vb. gibi sürüyle hatayla çıkmış oyun. Bungie forumu ve reddit yıkılıyor. Umarım en kısa zamanda düzeltirler çünkü şu an yaptıkları şey rezaletten başka bir şey değil.

Edit: lol Intel işlemcilerde de crash alanlar var. Millet nasıl refund ederiz onu düşünmeye başlamış.

DharkanDharkan
Üye
Benim sıkıntı yok, AMD'ler betada da sıkıntı yapıyordu
ImplexibleImplexible
Üye
Betada bir sıkıntı yoktu yav, Phenom II serisi işlemciler de oyunu açıyordu :D
Type_TridoronType_Tridoron
Üye
2 seneye 3.sü çıkar
discussioncontroller