Bilim Kurgu ve Fantastik Edebiyat
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Metis'in Bilim Kurgu seti sahaneymis cidden. Şimdi bassalar iyi satardı.
üçbeşoyunoynamışadam
Üye

Metis'in Bilim Kurgu seti sahaneymis cidden. Şimdi bassalar iyi satardı.

Kesinlikle. Şimdi ithaki devraldı o vizyonu.

Bu arada Otostopçunun Galaksi Rehberinin yayın haklarını Alfa Yayınevi almış. Yeni kapaklarla piyasaya süreceklermiş.

Diğer yandan oldukça övgü toplayan daha okuma fırsatı bulamadığım Jeff Vandermeer'in Southern Reach üçlemesini de Alfa yayınevi piyasaya sürdü. Ülkede bu mecraya adım atan yayınevi sayısı gittikçe artıyor. Artık yayınevleri dizi-film haklarının satın alınmasını takip ediyor basmak için.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Philip K. Dick'in kitaplarinida Alfa basıyor. 5 tane kitabını basmışlar. Diğerleri hala 6:45'in elinde sanırım. Onların cevirileride kötü diyorlar.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
image

“KENDİMİ TANRI OLARAK HAYAL EDEBİLSEYDİM, ZATEN TANRI OLURDUM.”

Arkadi ve Boris Strugatski, entelektüel açıdan kışkırtıcı, inanılmaz eğlenceli, cesur ve eleştirel kitaplarıyla “Sovyetler döneminin en büyük bilimkurgu yazarları” sıfatını hak eden yegâne ikili. Tanrı Olmak Zor İş ise insanlığın karanlık geçmişinin kalbine yapılmış en cesur yolculuklardan biri.

İnsanlık, Dünya’nın tıpatıp aynısı olan, üzerindeki insanların karanlık çağdan öteye gidemediği bir gezegene gözlemciler göndermiştir. Bu gezegenin gidişatına müdahale etmelerine hiçbir şekilde izin verilmeyen bu gözlemcilerin asıl amacı insanlığın karanlık çağını her ayrıntısıyla kayıt altına almaktır.

Büyük bir değişimin kıyısında olan Arkanar Krallığı’nda halk baskı altında yaşamakta, yenilikler beşiğinde boğulmakta, okuma yazma bilenler linç edilmektedir. Bu gezegene gönderilmiş gözlemcilerden biri olan Anton da Don Rumata ismiyle bir asilzade hayatı yaşarken, bir yandan da dönemin aydınlarını kurtarmaya çalışır.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Metis'in sitesinde, Ursula K. Le Guin'in kitapları %40 indirime girmiş!

http://www.metiskitap.com/catalog/campaign?CampaignID=103

Edit: Yerdeniz'in ciltlisini aldım.

Beğenenler: isotic

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
İthaki bunu basacakmış

image
DharkanDharkan
Üye
lel

Tolkien ailesi kadar utanmazı yok herhalde, hâlâ daha adamın adını kullanıyorlar. Son bilmem kaç kitap hep oğlunun götünden sıktığı şeyler, adamın adı var diye satıyor.
üçbeşoyunoynamışadam
Üye

Metis'in sitesinde, Ursula K. Le Guin'in kitapları %40 indirime girmiş!

http://www.metiskitap.com/catalog/campaign?CampaignID=103

Edit: Yerdeniz'in ciltlisini aldım.

120 TL harcadım ben de eksik kitaplarımı alarak ki bunlardan biri ciltli Yerdeniz idi. Ciltli kitap hoşuma gitse de okuması bir o kadar zahmetli oluyor. Edgar Allen Poe ve Otostopçunun Galaksi Rehberi'ni okurken dedim bir daha böyle almayacam ama dayanamadım. Ursula K.Le Guin kitaplarını zannetmiyorum ki bu kadar ucuza bir daha bulabiliriz(sıfır olarak)

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
İthaki bayağı hızlı gidiyor! Haziran ayından beri şunları bastılar:

Spoiler:
imageimage
image
image
image
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Huri'nin Çocukları, Idefix'te %50 indirime girmiş. Alayım mı? Birde Bitmemiş Öyküler'i okuyan var mı? Nasıldır?
discussioncontroller