4K TV'de pc ve konsol oynamak
Zodiac
Üye
fyi digiturk kutulariyla gelen kablolar hdmi 2.0
DemoNolojisTDemoNolojisT
Üye
Herşey tamam olsa bile acaba sistemimiz 4K çözünürlükte bir oyunu ne kadar kaldırabilecek. Bide o var.

TV'yi aldın en güzelinden,
HDMI kablonda var 2.0 ver,
ekran kartın zaten 4K destekliyor olması gerekiyor
girdin oyuna, seçtin en yüksek çözünürlüğü (oyun en yüksek hangisini sunuyorsa artık)
o işlemcin ve ram cayır cayır çalışmaz mı? anakartın üstesinden geldi mi herşeyin? Güç kaynağın tüketimi karşılayabildi mi?

Acaba diyorum ki 4K yerine şöyle güzel büyük ekran full hd bir Tv mi alsam? İlerde 4K yayınlar falan başladığı zaman, sistemide yenilerim o zaman alırım diyorum. Ne dersiniz? Siz 4K kullanıyor musunuz?
DharkanDharkan
Üye
Bir bu başlığa, bir diğer başlığa mı yazıyorsun?
DemoNolojisTDemoNolojisT
Üye
Upscale teknolojisine ne diyorsun peki? 1080p çözünürlükteki görüntüyü 4K ya hafiften uyarlaması ne kadar başarılı olabilir? İzlenimin oldu mu?

goo_khangoo_khan
Üye
https://www.cnet.com/news/4k-hdmi-cables-are-nonsense/

----

Evde FHD Philips 50PFK6510 ve UHD Philips 55PUS6401 kullanıyorum. İkisi de giriş seviyesi televizyonlar. İkisine de daha önce PC ve konsol bağladım. PC'den 4k görüntü almayı denemedim ama hiç, hafta sonu denerim.

Teknosadan rastgele aldığım bir hdmi kablosuyla (markası Philips diye aldım sadece) UHD tv'den HDR sinyal alabiliyorum. Kablonun sorun olacağını zannetmiyorum.

Gecikme vs iki tvde de rahatsız edici değil. Ancak PC bağlayıp online BF, COD vs oynamadım. Konsolda sorun olmuyor zaten. PC'den de NFS falan oynadım sorun olmadı. İki tvde de oyun modu var.

Upscale ilginç bir mesele. Bence kişiye göre değişir. Bir kaç adını hatırlayamadığım teknolojiyi tv ayarlarından açtığımda normal PS4 oyunları UHD tvde daha iyi görünüyor bence. Özellikle tv ile aranızda 3-4 mt varsa. PS4 Pro alayım ihtiyacı duymadım hiç.

FHD televizyon alınmasını önermem bu saatten sonra. Evet pek tv yayını yok ama Netflix ciddi bi UHD kaynağı. Öte yandan UHD filmler çoğalıyor. Google Play Movies yakında UHD desteği falan da getirir. TV yayını izlemek mi kaldı zaten..

Beğenenler: DemoNolojisT

discussioncontroller