Hastane sonucu ne olur (Şuan şırnak da askerim!)
Deniz31
Üye
Merhaba; Şırnak da askerim. Kilodan önce 3 ay, sonra da 1 ay hava değişimi verdiler. Hava değişimi süresi 10 gün sonra bitecek ve ben yeniden sırnağa gideceğim. Bugün kalbim ağrıdığı için kalp doktoruna gittim. Kalbim de taşikardi (ritim bozukluğu), yağlanma, çarpıntı olduğuna dair bir kağıt verdi. Bir de pskiyatriye gittim bazı sorularım olduğu için oda antidepresan verdi ve kağıda uyum bozuklugu yazdı. Tekrar sırnağa gidince kilodan hastaneye sevk olduğum da 3.kez kontrol olmuş olacağım. Dediğim gibi Obeziteden önce 3, sonra 1 ay hava değişimi verdiler. Bu bahsettiğim diğer rahatsızlık raporlarini da Doktora verirsem benim askerlik durumum ne olur acaba. Şimdiden görüşlerini paylaşmak isteyen tüm üye arkadaşlara teşekkür ederim. Görüşünüz nedir ?
rubyredrubyred
Üye
birliğe dönüşünde , katılış muayenesine gideceksin zaten. aldığın raporları yanında götür o doktora da göster. kilonda bir değişiklik yoktur diye tahmin ediyorum o yüzden de çürük alabilirsin. sen yine de çürüğe bel bağlama sonra hayal kırıklığı olmasın.

Beğenenler: Deniz31

Deniz31
Üye
Yani çürük yerine tekrardan hava değişimi de verebilirler diyorsun, doğru mu anladım. Bu arada kilom da azalma yerine tam tersi, artış oldu 5 kg
NeOzguRNeOzguR
Üye
Kilodan hava değişimi verdilerse ve tekrardan kilolu dönüş oluyorsa büyük ihtimâlle çıkış verirler.

Fakat hava değişimi gün sayısı var şimdi unuttum sayısını ama fazla bir süre değil o. Sen 4 ayla o yasal sınırı baya bir aşmışsın. Yani eğer olur da sana çıkış vermezlerse o evde geçirdiğin günler asker sayılmıyorsun ve o günleri sana tamamlattıracaklar. Bunu göz ardı etmemekte fayda var.
rubyredrubyred
Üye
ben de maks 3 ay hava değişimi diye biliyordum ama 3-3-3 verdikleri bile oluyormuş şimdi internette araştırdım. birliğinde kafa dengi muhabbet ettiğin uzman falan yok mu onlara sorsan iyi edersin.

bir de ilk 45gün sadece askerlikten sayıldı, diğerleri askerlikten sayılmıyor askerliğine ekleniyor şu an haberin olsun. ama ben 3. kez hava değişimi kararı ve çürük verirler diye düşünüyorum. pek uğraşmak istemiyorlar artık
Deniz31
Üye
NeOzguR dedi:

Kilodan hava değişimi verdilerse ve tekrardan kilolu dönüş oluyorsa büyük ihtimâlle çıkış verirler.

Fakat hava değişimi gün sayısı var şimdi unuttum sayısını ama fazla bir süre değil o. Sen 4 ayla o yasal sınırı baya bir aşmışsın. Yani eğer olur da sana çıkış vermezlerse o evde geçirdiğin günler asker sayılmıyorsun ve o günleri sana tamamlattıracaklar. Bunu göz ardı etmemekte fayda var.

Evet askerligim uzayacak bunu biliyorum. Zaten askerlik yapacak düzeyde sağlıklı değilim o yüzden muaf olmayı istiyorum mecburen de olsa. Ama yüksek ihtimal muaf olmasam da dahil, bir hava değişimi daha verirler diye düşünüyorum, haksız mıyım ?
Deniz31
Üye
rubyred dedi:

ben de maks 3 ay hava değişimi diye biliyordum ama 3-3-3 verdikleri bile oluyormuş şimdi internette araştırdım. birliğinde kafa dengi muhabbet ettiğin uzman falan yok mu onlara sorsan iyi edersin.

bir de ilk 45gün sadece askerlikten sayıldı, diğerleri askerlikten sayılmıyor askerliğine ekleniyor şu an haberin olsun. ama ben 3. kez hava değişimi kararı ve çürük verirler diye düşünüyorum. pek uğraşmak istemiyorlar artık

Sadece 30 gün sayılıyor artık. Ve ben acemi birliginde kolumu kırıp 25 gün yatmıştım. O yüzden hava değişimi hakkımı o ara bitirdim. Sonradan aldığım 4 aylık rapor askerliğimi uzattı. Yani 4 ay fazladan askerlik demek bu. Sağlığım da el vermiyor askerlik yapmama. Şırnak gibi bir yerde zorlanıyorum. Tek umudum mecburen de olsa muaf olmak. Komutanlar çok sertler. Onlara soramam, çok sert tepki verirler biliyorum. Ama 116 kilo ile 3 ay hava değişimi aldım şırnak devlet hastanesinde. 3 ay sonra 117 kilo ile 1 ay hava değişimi aldım ikamet ettiğim Hatay da. Tekrar sırnağa gideceğim. Ve kilom 120 oldu. Ayrıca bu defa yanıma kalp ritim bozukluğu ve yağlanma ayrıca psikolojik uyum bozuklugu raporumu da alacağım. Tek umudum bu saatten sonra muafiyet almak. :(
Orderabi
Üye
peki alkolle aran nasıl öğrenebilir miyim?
Deniz31
Üye
Orderabi dedi:

peki alkolle aran nasıl öğrenebilir miyim?

Hiç kullanmam alkol. Sigara da aynı şekilde içmem
Deniz31
Üye
Detayy
NeOzguRNeOzguR
Üye
Deniz31 dedi:

NeOzguR dedi:

Evet askerligim uzayacak bunu biliyorum. Zaten askerlik yapacak düzeyde sağlıklı değilim o yüzden muaf olmayı istiyorum mecburen de olsa. Ama yüksek ihtimal muaf olmasam da dahil, bir hava değişimi daha verirler diye düşünüyorum, haksız mıyım ?

Buradaki amaç yeniden hava değişimi alman değil, çürük alman. Onu alamadıktan sonra hava değişimlerinin önemi yok çünkü yaptığın tek şey askerliğini ötelemek oluyor senin de bildiğin gibi çünkü yasal sınırı çoktan geçmişsin.

Hava değişimi adı altında seni eve yollamalarının sebebi de kilonu düşürme çabaları. Ama askeriyede senin gibi çok eleman var. O yüzden umursamıyorlar senin kilon düşmüş mü düşmemiş mi. Onlar da zaten emin ol kurtulmak için yapıyorlar bu olayları. Kimse mutlu değil anlayacağın.

Açıkçası seni hiç tanımasam da bu kadar süreçten sonra gidip ötelenmiş askerliğini yapmanı istemem. Feciat bir durum olur. Neyse umarım istediğin gibi olur her şey. Hadi kolay gele.
discussioncontroller