Bu Sistem Hakkında Yardımcı Olur musunuz?
hacidede
Üye
Anakar: Asus Crosshaır VI Hero
Ekran Kartı: Gtx 1080 ti Asus
İşlemci: AMD Reyzen 7 1800x
Ram: Corsair 32gb 2x16gb Dominator Plat. DDR4
HDD: WD 4TB Black Sata 3.0 7200Rpm 128MB Cache
SDD: Samsung 1TB 960 Pro M.2 Sata 3200MB/2100MB
Soğutucu: Corsaır HYDRO HII5i
Power: Thermaltake TougPower Grand DıGıtal 80Plus 1200w
Ses Kartı: Asus Strix Roid Dlx 7.1 PCI Express
Kasa: Corsaır Corbıde AIR 740
Monitör: LG25'' 25UM57 Ultra Wide IPS
Monitör: LG24'' MAS3D 24'' 61'cm Full HD Loe TV

Bana Şunun Yerine Şu olsa Daha iyi olur dediğiniz varmı ?
Ben işlemcide takıldım Sanki İntel 7700K veya 6700K iyi gider Gibi Sizin Sistem Hakkında Görüşleriniz Nelerdir?
Monitör iyimi?
DharkanDharkan
Üye
Monitör iyi değil. Evde monitörün varsa onu kullan, bu sisteme güzel bir monitör alman lazım, yoksa bu kadar pahalı sistem toplamanın hiçbir anlamı kalmıyor.
Type_TridoronType_Tridoron
Üye
Ses kartına gerek yok. Dharkan'ın dediği gibi mönitör kötü. Benim kişisel tercihim ama Nvidia ekran kartına AMD işlemci sevmiyorum.
Orderabi
Üye
noluyor ekran kartıyla işlemci farklı olunca. neyini sevmiyorsun?
hacidede
Üye
RidygoRidygo
Üye
Orderabi dedi:

Biri kaliteli diğeri dandik olunca takıntılılık rahatsız ediyor. Aynısı bende de var. Ya tam fakir ya tam zengin gideceksin.

Beğenenler: Type_Tridoron

DharkanDharkan
Üye
Type_TridoronType_Tridoron
Üye
Orderabi dedi:

Ridygo dedi:

Biri kaliteli diğeri dandik olunca takıntılılık rahatsız ediyor. Aynısı bende de var. Ya tam fakir ya tam zengin gideceksin.

Ben i7 6700k + GTX 1080 kullanıyorum. Aleti topladığımda GTX 1080'e bottleneck yapmayacak AMD işlemci yoktu mesela.
Ridbow
Üye
hacidede dedi:

pg279q'um 1. senesini doldurmadan cortlamaya başladı. Ekranın sol yarısında renkler bozuluyor, kapatıp açınca düzeliyor ama bu aralar sıklaşmaya başladı. ASUS; global olarak gönderin, firmware güncelleyip geri yollayalım diyor da zor ve sıkıntılı bir süreç, 3 değişim geçirip hala monitörüyle sıkıntı yaşayanlar var bu seride, benimki nispeten sıkıntısız çıktı.

Yine de acer veya diğer markalara yönelmeni öneririm. Ben bu monitörle ilgili 10larca potansiyel sıkıntı olmasına rağmen tam olarak istediğim özelliklerde olduğu için bile bile lades demiştim.

Genel olarak önerim de PSU alırken ileriye yatırım yapmayın, sonra kasada ses çıkaran tek donanım psu oluyor, idle bırakamıyorum bilgisayarı sırf bu yüzden. Konusu açılmışken ilgilisi varsa EVGA 1300 G2yi uygun fiyata bırakabilirim.
DharkanDharkan
Üye
Benim PSU da 5 senelik, hiçbir sıkıntısı yok. Kasa/Monitör/PSU yatırıma müsait yegane parçalar
Ridbow
Üye

Ridbow dedi:

Genel olarak önerim de PSU alırken ileriye yatırım yapmayın, sonra kasada ses çıkaran tek donanım psu oluyor, idle bırakamıyorum bilgisayarı sırf bu yüzden.

WUT?

Yapmayın etmeyin...

PSU ileriye yatırım yapılmalık bir bileşen kasada öyle alırken iyisini ve sisteme uygununu almakta fayda var.

Ses çıkartıyor ve garantisi bitti ise içini doğru yöntemler ile açıp fanı temizleyebilir ve hatta daha sesiz bir tanesi ile değiştirebilirsin.

Her yeni makinada psu almak ziyan, o tutar ile cpu yada ekran kartı bir üst modele taşınabilir...

5 Senedir 750W termaltakke psu kullanıyorum ve senede bir içini açıp temizlemek dışında bir bakım yapmadım. Sesi varla yok arasında...

İleriye yatırımdan kastım kaliteli bir 750 tüm ihtiyacı giderecekken 1200+ almak. Dediğim gibi, 1300 G2 kullanıyorum, kasada ses çıkaran tek fan kendisininki. Diğer tüm parçaları özenerek seçtim sessiz olması için ama PSUnun sesi deli ediyor. Kasayı toplarken psu konusunda garanti olsun dedim sli yaparsam diye ama bilemedim. Başkası için normal olabilir bu ses seviyesi ama gece kapattığımda fark ediyorum baş ağrıttığını. Temizlik ile ilgisi yok ilk günden beri bu şekilde.

Fan ayarı yapılmıyor bu model için bildiğim kadarıyla ama psuyu değiştirmek haricinde bu sesten kurtaracak her türlü çözüme açığım. Yerine takacağım fandan ziyade daima yüksek rpm ile çalışmasından kaynaklanıyor ses.
discussioncontroller