Askerlik yapanlar toplanabilir mi :( ?
Deniz31
Üye
Usta birligim Olan şırnak da
1.88 boy
116 kilo ile 3 ay hava değişimi verdiler

3 ay sonra ikamet ettiğim yerde kontrol edildim
1.88 boy
117 kilo çıktım ve sadece 1 ay hava değişimi verdiler
Ben 1 hafta sonra tekrar sırnağa gideceğim.
Dün kalbim de ağrı vardı bu yüzden kalp doktoruna gideyim dedim hazır evdeyken. Kalbimde ritim bozukluğu ve yağlanma çıktı. Bununla ilgili rapor da aldım imzalı, kaşeli.

4 ay aradan sonra sırnağa gidicem. Gidince hastaneye sevk olabilir miyim? Gondermeme gibi bir durum olur mu? (ŞUAN 120 KILOYUM)
rubyredrubyred
Üye
arkadaşım diğer konuda da yazmıştım. izinden hava değişiminden dönen askerler mecburi olarak katılış muayenesine tabi olurlar. sizin birlikte revir varsa orada yaparlar o zaman revirdeki doktora söylersin. reviriniz yoksa mevkii hastanesine yollanırsın orada söylersin.
Deniz31
Üye
Revir var tabi ki
Ama hastaneye kesin sevk edilir miyim, bu beni düşündürüyor sadece
Deniz31
Üye
Detay
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Orasını biz bilemeyiz. Ruby'nin dediği gibi; katılışa gittiğin zaman derdini anlatırsın, ona göre bir şeyler yaparlar.
HOXHOX
Üye
kilon düpedüz sınırın üstünde, hava değişimi değil direkt tecil yemen lazımdı. daha acemilikteyken almıştı bizden iki kişi, sana nasıl vermemişler anlamadım.

obezite kırmızı haptır, askerlikten kaçmak istiyorsanız at gibi yiyin. #LifeHack
AK_LampardAK_Lampard
Üye
yırttıktan sonra kilo verirsen tekrar askere alınma ihtimalin oluyor mu?
HOXHOX
Üye
tabii ki evet, kaçmak o kadar kolay mı gardaş. tamamen muaf olmak için 3 muayene süresince aynı formunu koruman lazım. de bu işe gönül vermiş biri için bunu bir kere almak yetiyor zaten. bi tanesi neolllllcak yav seneye muayeneye yakın hamur işine abanırım şimdikinden bile daha aygır gelirim falan diye anlatıyordu gevşek gevşek.
FaironFairon
Üye
Seni temiz diye askere devam ettirirler. O 3 ayı da ekstradan yaparsın. Ümitlenme hiç.
Deniz31
Üye
Fairion buna karar verecek olanlar doktorlar. Tsk sağlık yönetmeliği boşuna cikarilmadi. Hem kalbimde sorun var, hem kilom fazla. Aynı zaman da psikolojik olarak uyum bozuklugu raporum ve psikolojik sorunlarim var. Ayağım da pes planus metatars düşüklüğü aynı zaman da ayak 2. Parmaklarım da çekiç parmak deformitesi mevcut.
Seni bile şuan askere çağırır yaptırırlar belki ama, bana yaptırmaz, yaptiramazlar.
OneInchManOneInchMan
Üye
o kadar eminsen niye soruyorsun lol
discussioncontroller