Askerlik yapanlar toplanabilir mi :( ?
Deniz31
Üye

@Deniz31 Hudut namustur. Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terk edilemez.

Tabiki de öyle. Ben tecili bozup askere giden biriyim. Ayrıca maddi imkanım da vardı ileride bedelli yapabilmem için. Ailemi dinlemeyip
Metatars düşüklüğü
Çekiç parmak deformitesi
Psikolojik uyum bozuklugu
Obezite
Kalp de karaciger de yağlanma
Kalp de ileri derece ritim bozukluğu
Olmasına rağmen askere gittim. Fakat bulunduğum yerde askerlik yapmaya sağlığım er vermiyor.keşke sağlıklı olsam. Uzman çavuş olmam hayali ile gidip açık liseye yazılıp açık liseyi bitirdim, lise mezunu biri değilken.
Ama olmuyor, sağlığım el vermiyor işte.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
rubyred dedi:

Taxman dedi:

bu sürgün yeri ne demek yaw sürekli duyuyorum hala anlamadım.

rdm yani psikolojik sorunlu olan ve genelde madde kullanan adamları yolluyorlarmış ama o da değişmiş ya. artık eskisi gibi değil diyorlar.

Böyle insanlar her yerde var artık diyorlar.

funky_boyfunky_boy
Üye
Ben de askere gideceğim sanırım. Aslında gitmemek için yüksek lisans yapayım dedim. Yökdil ve YDS'ye girdim, Ales'e de gireceğim daha. Puanlarım çok rahat yeter, o konuda sıkıntı yok ama okuldan oldum olası nefret ettiğim için bir an önce yapıp kurtulsam mı diye düşünmeye başladım. Sonuçta YL yapsam da 2-3 sene sonra yine gideceğim. Belki bedelli falan çıkar ama bilemedim. Karşımda da iki seçenek var. Ben seçmiyorum ama ya kısa dönem ya da yedek subay olarak yapacağım. Yani soracaklar, az mı sikelim yoksa üstüne para mı verelim diye. Sonra kafalarına ne eserlerse onu yapacaklar. Sizin düşünceniz ne? Git okuluna 2-3 sene sonra gidersin ya da bedelli çıkar mı? Yoksa git askere ve zevk almaya bak mı?
rubyredrubyred
Üye

rubyred dedi:

Taxman dedi:

bu sürgün yeri ne demek yaw sürekli duyuyorum hala anlamadım.

rdm yani psikolojik sorunlu olan ve genelde madde kullanan adamları yolluyorlarmış ama o da değişmiş ya. artık eskisi gibi değil diyorlar.

Böyle insanlar her yerde var artık diyorlar.

dedim ya artık değişti diye. bizim oraya da son iki celbde baya rdm adam yolladılar, bizden sonra da rdm gelmiş galiba.
tersadamtersadam
Üye
funky_boy dedi:

Ben de askere gideceğim sanırım. Aslında gitmemek için yüksek lisans yapayım dedim. Yökdil ve YDS'ye girdim, Ales'e de gireceğim daha. Puanlarım çok rahat yeter, o konuda sıkıntı yok ama okuldan oldum olası nefret ettiğim için bir an önce yapıp kurtulsam mı diye düşünmeye başladım. Sonuçta YL yapsam da 2-3 sene sonra yine gideceğim. Belki bedelli falan çıkar ama bilemedim. Karşımda da iki seçenek var. Ben seçmiyorum ama ya kısa dönem ya da yedek subay olarak yapacağım. Yani soracaklar, az mı sikelim yoksa üstüne para mı verelim diye. Sonra kafalarına ne eserlerse onu yapacaklar. Sizin düşünceniz ne? Git okuluna 2-3 sene sonra gidersin ya da bedelli çıkar mı? Yoksa git askere ve zevk almaya bak mı?

yuksekten sonra doktoraya gec. Geciktir askerligi, elbet bedelliye denk gelirsin. Abimin arkadaslarindan birisi yuksek yaptiktan sonra askere gitmedi, kacakti. Bedelli cikinca kurtuldu.
dodgerdodger
Üye
Askere gidin demek için yazmıyorum ama askerden kaçmak için okumak bana saçma geliyor. Hani bir halt yiyip 22'sinde evlenip çocuk yapanları vs anlayabiliyorum ama diğer türlüsü saçma geliyor. Bedelli çıkarsa yapın ama orada 6 ay boyunca da kimseyi öldürmüyorlar. Dışarısı daha tehlikeli mk.
Deniz31
Üye
Soruya cevap veren yok
Yorum yapan arkadaşa cevap yağmuru gelmiş
Keşke bana da aydınlatıcı yorumlar yapsanız
funky_boyfunky_boy
Üye
Peki 1 sene gidip ayda 3k maaş konusunda görüşünüz nedir? Koğuşta da yatmıyormuşsun. 6 aya değer mi? Şimdiye kadar hep tek çocuktum. Odamı kimseyle paylaşmadım, üniversitede yurda gittiğimde 6 kişilik odaydı, deliriyorum. Gerçi daha sonra üç kağıt yapıp iki arkadaş 6 kişilik odada kaldık. Hemen arkasından tek başıma eve çıkmıştım. O yüzden çok mantıklı geliyor.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Kesin çürük alacaksın dersek için rahat edecek mi? Birliğine döndüğünde katılış için revire gittiğinde tabip yzb veya rütbesi her neyse işte, "bir şeyin var mı?" diye sorduğunda sıkıntını anlatacaksın, bu kadar yani.
NeOzguRNeOzguR
Üye
funky_boy dedi:

Peki 1 sene gidip ayda 3k maaş konusunda görüşünüz nedir? Koğuşta da yatmıyormuşsun. 6 aya değer mi? Şimdiye kadar hep tek çocuktum. Odamı kimseyle paylaşmadım, üniversitede yurda gittiğimde 6 kişilik odaydı, deliriyorum. Gerçi daha sonra üç kağıt yapıp iki arkadaş 6 kişilik odada kaldık. Hemen arkasından tek başıma eve çıkmıştım. O yüzden çok mantıklı geliyor.

Senin elinde değil yedek subay olma durumu bir kere bunu unutmamalısın. Öyle herkesi yedek subay yapmıyorlar, ihtiyaca göre. Genellikle işlerine yarayacak elemanları yapıyorlar ama askeriye bu ne zaman neyin işe yarayacağını bilemezsin. %90 ihtimâlle de kısa dönem er olarak gidersin (eğer gidersen). Ben ingilizce bildiğime, yüksek yaptığıma dair her şeyi verdim yedek subay olurum diye. Olmadı. Arkadaş doğrudan yedek olmuştu ve süre boyunca durumu olmayan öğrencilere hocalık yaptı doğuda. Dediğim gibi neyin ne olacağını bilemezsin.

Deniz31 dedi:

Soruya cevap veren yok
Yorum yapan arkadaşa cevap yağmuru gelmiş
Keşke bana da aydınlatıcı yorumlar yapsanız

Birader önceki konuda sana bir sürü cevap verdik hâlâ aynı soruyu soruyorsun. Israrla aynı soruyu soruyorsun. Soruyorsun da soruyorsun. Yahu ne diyelim daha? Psikolojin bozukmuş. Psikolojisi düzgün adam var mı yav dünyada? Senin gibi binlercesi var askeriyede. Adam kendisini jiletliyor, uzuvlarını koparıyor, herkesle kavga ediyor, rütbelilere dalıyor. Diğerleri deliriyor vs. vs.

RDM'lik adam çok. Psikolojisi bozuk adam çok. Hasta adam da çok. Hâlâ "beni salarlar mı" diyorsun. Şimdi ben geçen büyük ihtimâlle salarlar dedim sana di mi? Ama salmayabilirler de. Eeee? Askeriye burası belli olmaz. Al yanına ne rapor aldıysan git göster daa.

Sana verilen cevapları hiçe sayıyorsun sonra "bana cevap vermediniz" diyorsun. Yok artık yav.

Beğenenler: funky_boy

discussioncontroller