Askerlik yapanlar toplanabilir mi :( ?
Deniz31
Üye

Kesin çürük alacaksın dersek için rahat edecek mi? Birliğine döndüğünde katılış için revire gittiğinde tabip yzb veya rütbesi her neyse işte, "bir şeyin var mı?" diye sorduğunda sıkıntını anlatacaksın, bu kadar yani.

İcim rahat edecek tabi ki
Deniz31
Üye
NeOzguR dedi:

funky_boy dedi:

Peki 1 sene gidip ayda 3k maaş konusunda görüşünüz nedir? Koğuşta da yatmıyormuşsun. 6 aya değer mi? Şimdiye kadar hep tek çocuktum. Odamı kimseyle paylaşmadım, üniversitede yurda gittiğimde 6 kişilik odaydı, deliriyorum. Gerçi daha sonra üç kağıt yapıp iki arkadaş 6 kişilik odada kaldık. Hemen arkasından tek başıma eve çıkmıştım. O yüzden çok mantıklı geliyor.

Senin elinde değil yedek subay olma durumu bir kere bunu unutmamalısın. Öyle herkesi yedek subay yapmıyorlar, ihtiyaca göre. Genellikle işlerine yarayacak elemanları yapıyorlar ama askeriye bu ne zaman neyin işe yarayacağını bilemezsin. %90 ihtimâlle de kısa dönem er olarak gidersin (eğer gidersen). Ben ingilizce bildiğime, yüksek yaptığıma dair her şeyi verdim yedek subay olurum diye. Olmadı. Arkadaş doğrudan yedek olmuştu ve süre boyunca durumu olmayan öğrencilere hocalık yaptı doğuda. Dediğim gibi neyin ne olacağını bilemezsin.

Deniz31 dedi:

Soruya cevap veren yok
Yorum yapan arkadaşa cevap yağmuru gelmiş
Keşke bana da aydınlatıcı yorumlar yapsanız

Birader önceki konuda sana bir sürü cevap verdik hâlâ aynı soruyu soruyorsun. Israrla aynı soruyu soruyorsun. Soruyorsun da soruyorsun. Yahu ne diyelim daha? Psikolojin bozukmuş. Psikolojisi düzgün adam var mı yav dünyada? Senin gibi binlercesi var askeriyede. Adam kendisini jiletliyor, uzuvlarını koparıyor, herkesle kavga ediyor, rütbelilere dalıyor. Diğerleri deliriyor vs. vs.

RDM'lik adam çok. Psikolojisi bozuk adam çok. Hasta adam da çok. Hâlâ "beni salarlar mı" diyorsun. Şimdi ben geçen büyük ihtimâlle salarlar dedim sana di mi? Ama salmayabilirler de. Eeee? Askeriye burası belli olmaz. Al yanına ne rapor aldıysan git göster daa.

Sana verilen cevapları hiçe sayıyorsun sonra "bana cevap vermediniz" diyorsun. Yok artık yav.

Benim tek rahatsızlığım psikoloji değil bunu söyledim. Geçen cevap verdin tabi ki çok sağol. Ama takıntılı bir yapım var her konuda. İçim rahat etmediği için bir daha sordum. Sadece senin görüşün değil de diğer üye arkadaşların görüşlerinden, tecrübelerinden yararlanmak istedim. Neden bu kadar asabisin
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Deniz31 dedi:

Kesin çürük alacaksın dersek için rahat edecek mi? Birliğine döndüğünde katılış için revire gittiğinde tabip yzb veya rütbesi her neyse işte, "bir şeyin var mı?" diye sorduğunda sıkıntını anlatacaksın, bu kadar yani.

İcim rahat edecek tabi ki

Ya alamazsan n'olacak?

Batarya komutanımız bir askerin çürük alması için 5 ay boyunca uğraştı ama başaramadılar. Anket dolduruyordu, GATA'da ki kurulda sürekli "askerliğe elverişlidir" yazıp, elamanı geri gönderiyordu. Burada sana nasıl yardımcı olabiliriz ki? Gidip Batarya/Blk komutanın ile konuşacaksın durumunu. Gereken neyse yapar zaten.

Deniz31
Üye
Hocam benim sorunum psikoloji değil
Ben kilodan 2 defa 3 ve 1 er ay hava değişimi aldım
Kalbim de ritim bozukluğu
Kalp de karaciger de yağlanma da var.
Bunlarla ilgili raporlarim da var
Aynı zaman da pes planus tabanım da metatars düşüklüğü ve ayak 2. Parmaklarda çekiç parmak deformitesi mevcut. Neden böyle sert davranıyorsunuz bana anlamadım. Çevrem de sorularımı sorabileceğim kimse yok o yüzden bu sitede sormak istedim.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Yahu arkadaş sana söylüyoruz işte; gidip blk/batarya komutanın ile konuşacaksın diye! Yani ne yapabiliriz anlamıyorum? Trollediğini düşünmeye başlayacağım artık!

Beğenenler: NeOzguR

rubyredrubyred
Üye
funky_boy dedi:

Peki 1 sene gidip ayda 3k maaş konusunda görüşünüz nedir? Koğuşta da yatmıyormuşsun. 6 aya değer mi? Şimdiye kadar hep tek çocuktum. Odamı kimseyle paylaşmadım, üniversitede yurda gittiğimde 6 kişilik odaydı, deliriyorum. Gerçi daha sonra üç kağıt yapıp iki arkadaş 6 kişilik odada kaldık. Hemen arkasından tek başıma eve çıkmıştım. O yüzden çok mantıklı geliyor.

sen yine yurtta kalmışsın en azından. ben hiç öyle bir tecrübe yaşamadan gittim sıkıntı olmadı. gittiğin yerdeki usta askerlerin oluşturduğu iyi bir düzen varsa zaten bazı kişisel kavga gürültüler dışında sıkıntı yaşamazsın.

yedek subay işi de güzel aslında ev tutarsan kendi evinde kalabilirsin ya da lojmanlarda. haftada 1 belki 15te1 nöbetin olur. parası da güzel bence. senden kaç yaş büyük uzmanlar bile senin astın oluyor, kendinden küçük ne yedekleri severler ne de astsubayları. ben kaç senedir bu işin ceremesini çekiyorum diye bakıyorlar genelde.

Beğenenler: funky_boy

He4r0xHe4r0x
Üye
Deniz kardeşim burda inatla ve ısrarla yazdığın aynı şeylerin ekran görüntüsünü sağlık raporu ile birlikte ilgili birime sunarsan kesinlikle çürüğe çıkarsın. Sen dinle bu kardeşini.

Beğenenler: funky_boy, NeOzguR, Deniz31

funky_boyfunky_boy
Üye
Bakalım. Seçim zamanı uğrayacağım askerlik şubesine. Konuşurum adamlarla da. İyice kafama oturur. Eyvallah gençler.
ToroToro
Üye
Sen bu gidişle obezlikten ölürsün sıkıntı yapma.

Deniz31
Üye
He4r0x dedi:

Deniz kardeşim burda inatla ve ısrarla yazdığın aynı şeylerin ekran görüntüsünü sağlık raporu ile birlikte ilgili birime sunarsan kesinlikle çürüğe çıkarsın. Sen dinle bu kardeşini.

Sana güveniyorum
discussioncontroller