Xbox One X
liquoredmindliquoredmind
Üye
Bütün konferans native 4K'ler bilmem neler havada uçuşurken daha konferans biter bitmez, hem AC hem de Anthem'ın checkerboard rendering 4K olduğunu açıklandı... Ha umurumda mı, değil, Pro'da aynı haltı yiyor hiç de fena görünmüyor da, o zaman native 4K konsol diye pazarlamayacaksın meredi. Neyse Pro da 4K bluray yok, sırf onun için alabilirim. İlk seri One'lardan aldığım için S serisine girmemiştim, buna girerim.
DharkanDharkan
Üye
100 dolara 1.2 teraflops düşüyor hajum, fiyat/performans oranı harika

şaka bir yana, Xboxları gereksiz gömmeye gerek yok. Bilgisayar oyunculuğuyla kafayı bozmamış birinin hiç düşünmeden alabileceği, gayet hoş cihazlar. 200 dolara düştü yav One S, şaka gibi.

Beğenenler: Yacatisma

liquoredmindliquoredmind
Üye
Gömmedim zaten, diyorum ya aleti çıkışında baya bilerek ve isteyerek aldım, S serisini pas geçtim, bunu alıcam. Tek derdim her zaman olduğu gibi MS'in yine aleti biraz fazla büyütmesi. Native olayına o kadar vurgu yapıp gösterdikleri büyük oyunlardan ikisinin Native olamaması biraz komik gerçekten. Ama alet güçlü, hiçbir şey olmadı multiplatform oyunlar daha verimli çalışacaktır X serisinde.

Fakat exclusive oyun yok, hiç ama Gears, Forza falan demeyin, aletten multiplatform oyunları çıkart geriye Halo, Forza, Gears kalıyor. Adam gibi PC'in varsa artık onlar da kalmıyor :)
DharkanDharkan
Üye
Yok yok genel olarak söyledim, senin ilk alanlardan olduğunu biliyorum. :)
NeOzguRNeOzguR
Üye
Microsoft gözünü bence One (normal, X farketmez) ile birlikte PC oyuncularına dikmiş vaziyette. Özellikle Steam tarafından oyuncu aşırma ve oradan yürüme derdinde. Oyunlarını Xbox ile Windows'a da çıkarttığı için konsol mantığı kalmadı çünkü kendilerinde. Valve'ın "steam machines" adı altında yaptığını yapmaya çalışıyor. Bilmiyorum başarı kaydederler mi? Göreceğiz.

Öte yandan Sony ve Nintendo kendi yollarında yürümeye devam ediyorlar. Şu 2-3 yıl, firmaların gelecekte izleyeceği yolu gösterecek.
DharkanDharkan
Üye
Steam machine çöp, Microsoft'un kanıtlayacak bir şeyi yok
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Phil Spencer aylar önce Native 4K olayının yapımcının insafına kaldığını söylemişti. Forza 7 çok güzeldi yalnız. Native 4K olduğu belliydi. Şöyle güzel bir direksiyon seti ile şahane gider.

Bu arada, konsol Türkiye'de de 7 Kasım'da satışa çıkacakmış. Muhtemelen 2.299 TL civarı bir şey olur.
dodgerdodger
Üye
herkes aynı şeyi düşünüyor galiba ama harbiden güçlü bir bilgisayarı olan adam bunu neden alsın?

hedefledikleri kitle mi çok farklı? sadece konsolu olan, internete iphone üzerinden giren kitle mi? çok mu amerikan konsolu oldu bu şimdi?

işte biliyonuz, amcam xbox one vereyim istiyosan dedi, almak için sebep bulamadım misal.
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
dodger dedi:

herkes aynı şeyi düşünüyor galiba ama harbiden güçlü bir bilgisayarı olan adam bunu neden alsın?

hedefledikleri kitle mi çok farklı? sadece konsolu olan, internete iphone üzerinden giren kitle mi? çok mu amerikan konsolu oldu bu şimdi?

işte biliyonuz, amcam xbox one vereyim istiyosan dedi, almak için sebep bulamadım misal.

500 dolara 4K - 30 fps oyun oynayacak PC yok şu an. Parası olmayan ve konsol rahatlığı isteyenler tercih edecektir. Finansal olarak zaten no-brainer ama rahatlık ve ease of mind da çok büyük bir faktör. Burada sabaha kadar PC maintenance'ın eskisi kadar zor olmadığıyla ilgili yazı yazalım ama birçok insan küçük bir kutuyu televizyonlarına bağlayıp bir tuşa basarak oyun oynamak istiyor. Kasayı koy salona dersen, çok büyük kalıyor, çirkin duruyor diyor. Çocuk yurt odasına devasa PC almak yerine küçük bir kutu alacak, trade-in yapa yapa tüm oyunları oynayacak. Kolaylık istiyorsun o zaman PC steam big picture falan derken adamı kaybettin bile. Tek tuşla oyuna girme gibi bir kolaylık, doğal olarak NeoGaf, Oyungezer forumu vs. gibi oyun meraklılarının takıldığı sitelerdeki insanlara saçma geliyor ama işin gerçeği bu. Onun için neredeyse hiç exclusive'i olmayan bir Xbox One bile 25 milyonun üstünde satabildi, ki PS4 zaten 60 küsürlerde.

Beğenenler: RAGEPLUG, rubyred, MAVİSAKAL, Corax

dodgerdodger
Üye
benim dediğim noktaya geliyor olay. kendileri daha iyi biliyordur ama benim xbox almam için bir sebep yokken, ps4 almak için var.
discussioncontroller