YAPIMINA BAŞLADIĞIMIZ OYUNUMUZ İÇİN EKİP ARKADAŞI ARIYORUZ
AlperUnsal
Üye
Merhabalar, yapımına bu sene başladığımız PC oyunu için GÖNÜLLÜ ekip arkadaşları arıyoruz. Önceliğimiz "3D Artist" olsa da herkesin yardımına ihtiyaç var.
Oyun ile ilgili birçok plan hazır, çalışma hızımıza göre en hızlı şekilde oyunu bitirmeye uğraşıyoruz.

Oyunun türü : Gerilim/Aksiyon
Ekipteki kişi sayısı: 10+
Yaş/Cinsiyet/şehir gibi zorunluluklarımız yok. Bizimle beraber oyun yapacak disiplinli ve istekli arkadaşları herzaman yanımızda görmek isteriz.

Daha fazla bilgi için iletişime geçiniz.

İLETİŞİM: unsalgame@gmail.com cygnusgamestudios@gmail.com
JulianneJulianne
Üye
Su konuya yazdigimi aynen alintiliyorum...
Julianne dedi:

Lutie dedi:

benim de içinde bulunduğum oyunun senaryosundan, kodlamasından ve müziklerinden sorumlu olacağım bir oyun geliştirme takımı kuruyorum. oyun geliştirmek isteyen arkadaşlara duyurulur, benimle işbirliği içinde olmak isteyenler bana özelden yazsın

Ne istedigini acikca belirtirsen insanlar daha bilgili yanasir, sonrasinda "oyle degil, boyle olacak" diye kafayi yemezsin. Ben bastan birkac ornek vereyim, gerisini kendin cikarirsin zaten.

1 - Ne oyunu olacak? Dovus oyunu mu, RPG mi? Aksiyon mu yoksa Adventure mi?
2 - Kodlamasindan sorumlusun peki nerede kodluyorsun ve oyunun hangi ozelliklerini yapabilecek kadar bilgilisin? (Atiyorum, envanter sistemi yapabilecek veya ekleyebilecek misin?)
3 - Ekip arkadasi olarak ne istiyorsun? "senaryosundan, kodlamasından ve müziklerinden sorumlu olacağım" o kadar genis bir spektrum ki sadece bolum tasarimcisi (level designer) ve birkac artist eklesen takim tamamlanir gibi duruyor. Teknik eleman isteyeceksen hangi "teknikte" olduklarini (Unity, Unreal, RPG Maker VX, GameMaker, Photoshop, Illustrator...) belirtmen gerek.
4 - Zaman cizelgen var mi? Projenin ne kadar surecegini ongoruyorsun? Butcen var mi? Proje sonunda eline gecen oyunu satmayi mi dusunuyorsun yoksa bedava mi dagitacaksin? Parayla satacaksan projede adi gecenlere nasil emeklerini odemeyi planliyorsun?

Bu ve bunun gibi cevaplanmasi gereken bir suru soru varken ciddi dusunen insanlar bu basliga yazmazlar. Belirtmek istedim.
Bunlara ek olarak kendinizi de biraz daha anlatirsaniz daha kolay yardim bulabilirsiniz. Ayrica oyun yapimi cidden mesakkatli ve cok fazla seyin ters gidebilecegi bir is (en azindan guzel olanlarini yapmak); dolayisiyla onceden bir zaman planlamasi yapmaniz (ongormeniz) istekli insanlarin daha kolay karar vermelerini saglar. Cizelgeye uymaniz sart degil elbette ama kesinlikle saglam bir yol haritaniz olmali.

Simdiden kolay gelsin.
Type_TridoronType_Tridoron
Üye
Şimdi; istediğin tecrübe seviyesi nedir mesela? Ben, 2 senelik tiyatro deneyimim ile bir demo reel gönderip, ses aktörü olarak başvursam kabul eder misin ya da daha deneyimli birisini mi istersin?
TaxmanTaxman
Üye
uğraşmayın email bıraktıysa bir daha buraya bakmaz.
AlperUnsal
Üye
Öncelikle önerileriniz için teşekkürler. Biz tüm bilgileri ve detayları mail üzerinden konuşmayı tercih ediyoruz. AMATÖR bir ekip olduğumuzdan dolayı bizimle çalışmak isteyen herkesle iletişim kurup, bizimle çalışmaları için uğraşıyoruz. Mail atan herkes ile görüşebiliriz.
Ayrıca burayı takipteyiz!
ultimate_35ultimate_35
Üye
bağımsız yapımcı ve bilinçli geliştirici kendisi galiba tanıdık geldi ismi .

Edit: bu arada tavsiye vereyim biraz ; gönüllü demek yerine bağımsız geliştirici (tasarımcı/Artist) arıyoruz desen daha iyi (freelance da bu konuma girer ama proje bazlı ücret vermelisin adama) çünkü gönüllü diyince insanlarımız, " ulan para vermicek bize alıp gidicek ürünü bilader" diye düşünüyor o yüzden yaklaşımı biraz daha iyi yapmakta fayda var
JulianneJulianne
Üye
image
enKaienKai
Üye
Şuan bizde bir proje içindeyiz.Ama ilk olarak mobil oyunlardan yönelmeyi düşünüyoruz.
ultimate_35ultimate_35
Üye
enKai dedi:

Şuan bizde bir proje içindeyiz.Ama ilk olarak mobil oyunlardan yönelmeyi düşünüyoruz.

mobil dediğin için olmaz aga garezimiz var

SamsonSamson
Üye
Benim yok.
Type_TridoronType_Tridoron
Üye
Eğer grafik tablet alırsanız illustrasyon ve karakter tasarımı yaparım.
discussioncontroller