Spice and Wolf (Ookami to Koshinryoo)
PazarlamacıPazarlamacı
Üye
Warcraft 3'ün bir modu olan Founders of the North sayesinde bulduğum anime.

Genç tüccar Kraft Lawrence hasat şenlikleri zamanı buğday almak için uğradığı kasabada, gece vakti verimlilik ve hasat tanrıçası olduğuna inanılan Horo’yu at arabasında uyur halde bulur. Horo tam da halk hikayelerinin anlattığı gibi kurt kuyruklu, kurt kulaklı güzel bir genç kız görünümündedir. Horo uyanıp dolunaya karşı uzun uzun uluduktan sonra Lawrence’la tanışırlar ve yolculukları başlamış olur. Horo kuzeydeki evine dönmek istemektedir, Lawrence ise şehirden şehire dolaşıp bir yerden aldığı malı başka bir yerde satarak geçimini sağlayan bir tüccardır ve yolculuklarını birlikte yapma konusunda anlaşırlar. Lawrence’ın da varmak istediği bir nokta vardır, yeterli parayı kazandıktan sonra kendi dükkanını açmak. Fakat ikili sürekli didişmelerine rağmen zamanla birbirlerine öyle bağlanırlar ki itiraf etmeseler de yolculuklarının biteceği düşüncesi ikisini de üzmeye başlar.

Karakterler arası etkileşim güzel işlenmiş. Lawrence ve Holo'nun birbirleri ile didişip laf sokmalarını izlemek bayağı zevkliydi doğrusu. Ayrıca Ortaçağ merkantalizminin bu kadar akıcı şekilde anlatıldığı başka bir şey izlemedim desem yeridir. Arada çok az aksiyon sahneleri olmasına rağmen (yok gibi neredeyse) her sezonu ( toplam 2 sezon maalesef) tek oturuşta bitirmemi sağladı. İnsanı kendine bağlayan, zaman zaman hoş bir duygu ile gülümseten ve izlerken dinlendiren çok şahane bir anime. İlk iki bölüm sıkıcı gelebilir ama sonrası eriyen çikolatanın damağınızda bıraktığı lezzete eş değerde.

Ben tekrar izleyeceğim size de kaçırmamanızı tavsiye ederim. Bunu izlemek her anime tutkununa hem farz hem de sünnettir.

bahadir59trbahadir59tr
Üye
Gerçekten de izlediğim zaman beni duygudan duyguya sürükleyen bir anime başyapıtıydı. Fazla bilinmemesi beni her zaman üzmüştür.
alicetaylor
Üye
Thank you for your post, I look for such article along time, today i find it finally. this post give me lots of advise it is very useful for me

strike force heroes 3
discussioncontroller