Far Cry 5
tolga_pctolga_pc
Üye
Tam beklediğim gibi herşeyin üzerine koymuşlar lakin ne kadar ss'leri nette olursa olsun kendim girip oynadığımda bu kadar muhteşem grafiklerle karşılaşacağımı tahmin etmiyordum. Otur-izle olmuş. GTX 1060 ile herşey ultra 70-80 fpsde oynamak da cabası.

Kule tırmanmaca yok, hatta kendileriyle dalga geçiyorlar. Oyunun başında bir kuleye tırmanırken ''aklından geçeni biliyorum korkma sana amele gibi tüm mapte kule tırman demeyecem'' diyor elemansdf. Minimum 30 saatlik içerik var oyunda. 3 bölge var ve ve her bölgede rahat bir 10 saat geçirebilirsiniz sırf yan görevler ve loot içeren gizli sığınak aramacalar ile. Bak kamp ele geçirme ile demiyorum. Kaç saat oldu ilk bölgeyi zar zor yarıladım ama daha 4-5 outposttan 1-2 tane anca ele geçirdim. Sıra oraya gelmiyor yan görevlerden.

FC2'den kalma mekanik kurnazlıklar var oyunda. Konvoy yokedilecekse o konvoy mapte sonsuza kadar yuvarlak çizip yoketmenizi bekliyor mesela. Ya da bölgeyi özgürleştirirken yokedip puan aldığınız yol barikatı ilerden geri döndüğünde tekrar kurulmuş oluyor. Daha da kötüsünden bahsetmem gerekirse oyun zorluğundan mıdır anlamadım, yolda çok yoğun spawn sözkonusu. Yani araba süremiyorsunuz o derece. Sürekli devriye arabaları geziyor ve auto-aim var yapay zekada , yani yanından geçer giderim diyemiyorsunuz. Mesela bir sağ bir sol yoldan iki devriye arabası geliyor, tuzak kurup indirip azıcık araba süreyim falan diye düşünüyorsunuz, siz çatışmayı başlatıp daha o iki arabadakileri bitirmeden yolun diğer ucundan o iki arabanın yeni spawn olmuşları geliyor. Aşırı düşman trafiği var. ATV alıp ormanda yardırmak gerekiyor maalesef.

Son olarak koca bir HELE ŞÜKÜR çekmek istiyorum. 5 oyundur anca akıl ettiler. 120 kilo adam gibi 10 metre koşup yolun ortasında tıkanma işini düzeltmişler. Sonsuza kadar, yoruldukça hızınız düşecek şekilde, ama bunu gayet gerçeğe uygun miktarda düşüşlerle yaparak olayı fixlemişler. Asla koşmanız durmuyor.
SamsonSamson
Üye
tolga_pc dedi:

Kule tırmanmaca yok, hatta kendileriyle dalga geçiyorlar. Oyunun başında bir kuleye tırmanırken ''aklından geçeni biliyorum korkma sana amele gibi tüm mapte kule tırman demeyecem'' diyor elemansdf.

Hmmm, Gerizekalı gibi 15 farklı IP ve 300den fazla oyunda aynı şeyi yapmalarından sonra anca anlayıp mı dalga geçmişler kendilerinden?

Vay be...

Beğenenler: rubyred, tolga_pc, Corax, DeadPool90

oceirosoceiros
Üye
Samson dedi:

tolga_pc dedi:

Kule tırmanmaca yok, hatta kendileriyle dalga geçiyorlar. Oyunun başında bir kuleye tırmanırken ''aklından geçeni biliyorum korkma sana amele gibi tüm mapte kule tırman demeyecem'' diyor elemansdf.

Hmmm, Gerizekalı gibi 15 farklı IP ve 300den fazla oyunda aynı şeyi yapmalarından sonra anca anlayıp mı dalga geçmişler kendilerinden?

Vay be...

Bu da bir başarı sonuçta hocam. :) Sonuçta aynı mantıkla 1000 oyun daha yapabilirlerdi değil mi ?
rubyredrubyred
Üye
Samson dedi:

tolga_pc dedi:

Vay be...

Nerede o eski gökkonuşanı. gelir bunu bile savunurdu o eski ibişsoft fanboyu

Beğenenler: tolga_pc, Corax

Çöp_SavarÇöp_Savar
Üye
rubyred dedi:

Samson dedi:

tolga_pc dedi:

Vay be...

Ubisoft babanız ulan.
__skytalker____skytalker__
Üye
rubyred dedi:

Samson dedi:

tolga_pc dedi:

Vay be...

Kardeşim çok retard eleştiri bunlar, birşey demeye gerek yok.

Beğenenler: tolga_pc

tolga_pctolga_pc
Üye
Yalnız unuttum dün yazmayı, bir oyuna MSAA koymak ne kadar zor olabilir? FXAA olsaydı bari. FC2 motoru değil mi bu, orada vardı bu metodlar. Tamam çok çetrefilli ve tam anlamıyla sistem katili bir AA metodu MSAA ama en azından 2x falan açardık. Arkadaş motion blur'u kapatmak da yetmiyor artık kanseri azaltmak için. Hareket ederken auto-blur çekmek zorunda kalıyor zavallı gözlerim. TXAA'ya da MFAA'ya da SMAA'ya da kafam girsin.
DarK.DarK.
Üye
kudurrrrrrrrrrr
RidygoRidygo
Üye
@tolga_pc

Resolution scale'i 1.2 yap. Hem performansi cok bozmuyor hem baya iyi AA etkisi yapiyor.
DarK.DarK.
Üye
tüh lan boşa yazmış oldum keko gidince

Beğenenler: 502

discussioncontroller