13 Yıl Aradan Sonra Gelen Mezuniyet [Mark Zuckerberg]
ultimate_35ultimate_35
Üye
Facebook'un kurucusu ve dünyanın en zengin 5. kişisi olan Mark Zuckerberg, Harvard Üniversitesinden sonunda mezun oldu. Yarım bıraktığı okulu yıllar sonra tamamlayarak diplomasını alan Zuckerberg, mezuniyetini Facebook'ta yaptığı bir paylaşımla duyurdu.

Facebook hiç kuşkusuz 7’den 70’e hepimizin kullandığı, hatta en çok vakit geçirdiği sosyal paylaşım sitelerinden biri. Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’i de artık hepimiz tanıyoruz. Dünyanın en genç milyarderi olan Zuckerberg’i kimimiz kıskanıyor kimimiz gıpta ile izliyoruz. Bu başarının ardında yatan azim ve çalışma öyküsünü de eminim hepimiz merak ediyoruz.

Mark Zuckerberg de tıpkı Bill Gates ve Steve Jobs gibi başarmak için eğitimin şart olmadığını bize gösterdi. Okulunu terk eden ünlüler arasında yer alan bu isimler, hayatta başarmak ve kazanmak için gerekli olan şeylerin bir okulu bitirmekten çok daha önemli kavramlar olan; azim, çalışmak, hırs ve inanç olduğunu gösterdi. Dünyanın en zengin 5. ismi olan Mark Zuckerberg de üniversite diplomasını daha yeni alarak bunu ispatlamış oldu.

2004 yılında kurulan, dünyanın en geniş ve ünlü sosyal paylaşım sitesinin CEO’su Mark Zuckerberg Harvard Üniversitesinden mezun oldu. ABD’nin ve dünyanın en ünlü üniversitelerinden biri olan Harvard’da bilgisayar mühendisliği ve psikoloji eğitimi gören Zuckerberg mezun olmayı beklemeden ayrılmıştı. Aradan 13 yıl geçti ama yarım bıraktığı işi tamamlamadan da edemedi. Zuckerberg bu davranışıyla gençlere, girişimci olsanız bile okulunuzu tamamlayın mesajı veriyor olabilir mi?

Her zaman eğlenceli ve sempatik tavırlarıyla dikkatleri çeken Zuckerberg, diplomasını aldıktan sonra Facebook sayfasından şu sözleri paylaştı;
"Mom,I always told you I'd come back and get my degree."

Mark Zuckerbeg mezuniyet töreninde kep fırlatırken çekildiği fotoğrafı Facebook sayfasında paylaştı ve 2.2 milyon kişi tarafından beğenildi. Bugün, 446 milyar dolarlık piyasa değeriyle, dünyanın en çok kazandıran 5. şirketi olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, üniversite okunmasa da ne tür büyük başarılara imza atılabileceğini göstermiş oldu.

Alıntıdır....(site ismi yazabiliyorsak ekliyim)
FadeToBlackFadeToBlack
Üye
Konunun anlam ve onemi buyuk ihtimalle: universite okumaya gerek yok gencler. Ama harvarda giren adam zaten turkiyede 5 universite bitirmis gibi bir seviyede oldugu icin argüman çöp oldu.
phdphd
Üye
Zuckerberg fahri doktora aldı yahu.

Yazıyı yazan vatandaş yıllar sonra okula dönüp kalan derslerini verdiğini falan sanıyo zaart

Beğenenler: Nihirus

ultimate_35ultimate_35
Üye
Ya zaten bu okulların ne bok olduklarını biliyoruz yani parayı görünce harvard heralde verir diplomayı yani reklam kokan hareketler bunlar ama mark ve bill gates gibi kişilerin akıllı olmadıkları anlamına gelmez. Sadece ne kadar güçlü kişiler olduklarını ve amaçlarına ne kadar sağdık kaldıklarının kanıtıdır.
FadeToBlackFadeToBlack
Üye
Anlat be üstad. Her yil top ten ceken universitenin nasil reklama ihtiyaci oldugunu haykir da anlasinlar.
DharkanDharkan
Üye
Noldu yine okulu bırakmaya mı karar verdin altımıd
ultimate_35ultimate_35
Üye
Reklam = para yada ne bileyim bir şeyler dönüyordur illa ki yoksa fahri diploma vermez kimse hayrına. İlla ki vardır bir şeyler.

@Dharkan
Yok be olm ne bırakçam okulu seviyorum
DharkanDharkan
Üye
Okulu dondurcam annemlere söylemedim diyen başkası mıydı yav karıştırdım mı
ultimate_35ultimate_35
Üye

Anlat be üstad. Her yil top ten ceken universitenin nasil reklama ihtiyaci oldugunu haykir da anlasinlar.

Top ten çekiyor ama nedense hep bu okuldan çıkan adamların emeği ile oluyor yani öğrencilerin ilgisini çekiyor " aa bil gates burdan fırlamış , yok mark buradan facebook doğurtmuş " falan işte bunlara reklam diyoruz...

@Dharkan
Kuzenim yazmış olm salla onu dövdüm ben
CaturdayCaturday
Üye
topkek

Beğenenler: Dharkan

FadeToBlackFadeToBlack
Üye
Yav adamların paraya, reklama, şana şöhrete ihtiyacı olsa okula başvuran öğrencilerin %80'ini geri çevirmezler. Bak okula kabul edilmekten bahsediyorum daha, burs filan da değil yani.

Beğenenler: Dharkan, ultimate_35

discussioncontroller