Generation Enhancer (Graphical Realism) Mass Effect Andromeda
ProGamersSpecialistProGamersSpecialist
Üye
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır mod işi ile uğraşmaktayım. Ve Ekibimle geliştirdiğim reshade üzerinden çalışan bir Mod motoru sayesinde günümüz ve bir çok DX10/11 tabanlı oyunlara entegre edile bilen bir mod motorunu üzerinde çalışmaktayız.

Generation enhancer şuan ki ve çıkacak DX10/11 tabanlı oyunları görsel ve efektif ayrıca yeni özelliklerle bir adım öteye taşıyan şuanki mod grafik motorlarının arasında en güçlüsü diyebiliriz. Nedeni ise. Diğer grafik modları sadece oyunlar içerisindeki efektleri ve yapıyı kullanırken ReshadeGE modu Reshade ana tabanını kullanarak kendi geliştirdiğimiz dosya sistemini entegre ediyor ve oyunlara görsellik ve geliştirme yapıyor ayrıca bir çok yeni görsellik ekleye biliyoruz. Ayrıca şuan ki grafik modları buna ENB seriside dahil.Oyunlardaki efektleri aşırı zorlayarak işlemci ve ramlere aşırı yüklenmesinden dolayı stres altına sokabiliyor ve normalde iyi çalışan oyunlar FPS düşüşleri ve kasılmalar ekran kartı ve ramde ısınmalara yol açıyor.Kısacası Rehade alt yapısını kullanarak kendi entegre dosyalarımız ile Remaster olarak nitelendiriyoruz.

REMASTERED NEDEMEKTİR : Remastered, oyunları grafik olarak yeniden değerlendirilmesi olarak adlandırılır. Bu durum günümüz koşullarına ve teknolojisine bağlıdır.Modların tersine ; Oyunlara ilave görseller eklemeden, oyundaki grafikleri bir üst seviyeye taşır.Günümüz teknolojisine getir


İlerde daha bir çok Projeye gireceğiz.Şuan MASS EFFECT ANDROMEDA üzererinde çalışıyoruz.Nexusmods'da ilk 20 içerisinde 17.'liğe yükselmiş durumdayız.

Bu alanda çok iddalı değiliz.Fakat bilinçli ve istekliyiz.Buda bizi ileride daha iyi teccürbeli duruma getireceğine inanmaktayız.Herkesin görüş ve fikirlerine saygımız var.Eleştirileri önemsiyoruz ve nerede doğru nerede hata yaptığımız düşünüp Daha iyisi olabilmek için adımlar atıyoruz.

Bize desteklerinizi esirgemeyin.Olumlu Olumsuz geri bildirimlerde bulunursanız kendimizi daha iyi yönde sağlam adımlarla geliştireceğimize inanıyoruz.Eleştiri görüşleriniz kırıcı yıpratıcı değil iyi veya kötü hevesimizi kırmadan olacağını düşünüyoruz.

http://www.nexusmods.com/masseffectandromeda/mods/187/?


https://youtu.be/CyR_e8j-4Ak


https://youtu.be/oWuhtazVxbU


https://youtu.be/-kv-jjnKsLo
rubyredrubyred
Üye
before after screenshotları koyar mısın ?
ProGamersSpecialistProGamersSpecialist
Üye
rubyred dedi:

before after screenshotları koyar mısın ?Daha çok videolarda yoğunlaştık.

https://youtu.be/3XrGUg38NEM KARŞILAŞTIRMA (Orjinal VS Generation enhancer BETA)

https://youtu.be/lulV38Y4BAM KARŞILAŞTIRMA (Orjinal VS Generation enhancer ALPHA)

rubyredrubyred
Üye
valla güzel geldi bana. başka oyunlar için de karşılaştırma videosu ekler misin.
ProGamersSpecialistProGamersSpecialist
Üye
rubyred dedi:

valla güzel geldi bana. başka oyunlar için de karşılaştırma videosu ekler misin.Teşekkür ederim. Şuan için Mass Effect andromeda üzerinde çalışıyoruz.Sevdiğimiz bir seri olduğu için. ilerleyen zamanlarda güncel oyunlar üzerindede çalışma yapabiliriz.

rubyredrubyred
Üye
FPS düşüşü ne kadar oluyor ?
RidygoRidygo
Üye
Monitörün contrast ve doygunluk ayarlarını yükseltmiş gibi göründü bana. Grafiği güzel gösteren şey ışıklandırmadır aslında. Işığı daha verimli render ettirseydiniz güze olurdu.

Böyle sadece renk tonları değişiyor gibi.
ProGamersSpecialistProGamersSpecialist
Üye
rubyred dedi:

FPS düşüşü ne kadar oluyor ?Betaya geliştirmek için yeni bir güncelleme yapacağız. Ultra ayarlarda 65 80 FPS (tabiki bu sisteminizede bağlı) fakat oyunun kendinden kaynaklanan ani FPS düşmeleri mevcut.Buda Biowarein Problemi :)

Bizim kullandığımız sistem

intel i7 +6700k 4.00GHz
16Gb Ram
Gforce GTX 1070
Windows 10 64 bit
ProGamersSpecialistProGamersSpecialist
Üye
Ridygo dedi:

Monitörün contrast ve doygunluk ayarlarını yükseltmiş gibi göründü bana. Grafiği güzel gösteren şey ışıklandırmadır aslında. Işığı daha verimli render ettirseydiniz güze olurdu.

Böyle sadece renk tonları değişiyor gibi.Merhaba

Geri dönüşünüz ve düşünceleriniz için teşekkür ederim.Bizlere faydalı olduğundan emin olabilirsiniz.


sadece reshade kullanmıyoruz reshade entegre ekstra .dll dosyalarını entegre ediyoruz. zip dosyasına bakarsanız Beta ile birlikde GFx.Dll dosyalarını entegre ettik. Sadece contrast ve doygunluk değil oyun içerisinde bulana efectler ışıklandırmalar fizik olayları ve bir çoğunu elden geçiriyoruz.reshade'e entegre ettiğimiz .dll sisteminde oyunu bir remaster olarak geliştirdiğimizi bilinmesini istiyoruz.

Dikkat ederseniz diğer bir reshade modu daha var.Bir çok reshade modlarını inceledik ve şunu gördük reshade oyuna yeni birşeyler ekleyelim derken hem göz olarak yoruyor hemde sistemlere aşırı yükleniyor.Biz bunu ortadan kaldırıp sadece reshadein altyapısını kullanıyor ve yeni yazılımla kendi entegre dosyalarımızı ekliyoruz.

Betanın yeni güncellemesinde DX11'de geliştirmeler,fizik parçacık patlama ışıklandırma gölgeler gibi bir çok görsel efektleri geliştirdik.

Kısacası sadece contras ve doygunluk üzerinde geliştirmiyoruz modu.Tam sürüme geçene kadar betada kalacağız ve geliştirmeye devam edeceğiz.

Ayrıca site üzerinden bize destek olmanıza önem veriyoruz.Çünkü sadece bir mod olarak değil entegre sistemi ile yazılım kullanarak frosbite motorunu mümkün olacak en iyi seviye çekmeyi düşünüyoruz.

http://www.nexusmods.com/masseffectandromeda/mods/187/?

Söylemiş olduğum gibi amacımız biz şöyle iyiyiz böyle iyiyiz demiyoruz.Kendimizi geliştirmeye açık Hevesli insanlarız.Oyungezer olsun sizler olsun bunda destek ve yapıcı eleştirileriniz ile birlikte.


ProGamersSpecialistProGamersSpecialist
Üye
rubyredrubyred
Üye
2. fotoya göre konuşuyorum new cinematic ayarları daha güzel olmuş.

reshade dışında enjeksiyon da kullanıyorsunuz sanırım ama players unknown battlegrounds için çalışma yapabilir misiniz ?
sadece reshade ise yapımcı tarafından da whitelistte sıkıntı olmadan çok yaygın kullanılabilir.
discussioncontroller