Testere Sesli Donma Sorunu
digitorium
Üye
Selamlar öncelikle sistemimden bahsetmek isterim
i7 2600k işlemci msi 6gb 1060 ekran kartı 8 gb 1600 mhz ram
Sorunum şu şekilde:
Genellikle Doom, Dawn of War 3, For Honor ve öncelikle World of Warcraft oynamaktayım. Wow dışında diğer saydığım oyunlarda ve nadir de olsa Wow'da aşağıda Youtube linkini verdiğim sorunu yaşamaktayım. Yaşadığım sorun oyun oynarken bilgisayar donuyor ve tırrrrrrrr dıye ses gelıyor ardından da mavi ekran cıkıyor ve reset atmak zorunda kalıyorum.kasamın havalandırması güzel stock fan kullanıyorum ve fanım yenı temızlenmesı ve macunu profesyonelce surulmesıne rağmen bu durumda bır duzelme olmadı.sız sevgılı forum kullanıcılarının tecrubelerınden yararlanmak ve yardım almak ıstıyorum.

https://youtu.be/umqKUQ27B_k

Yardımcı olmak isteyen, tavsiyede bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
DharkanDharkan
Üye
Overheat gibi görünüyor açıkçası.
digitorium
Üye
tespitin için teşekkür ederim. o zaman cooler master hyper 212x alma zamanı geldi:)
LetheLethe
Üye
Çok büyük olasılıkla ısınmadan dolayı. Önceki sistemimde ekran kartının ısınmasından dolayı aynı sorunu yaşıyordum bende. Havalar ısınmaya başladı, cpuz gibi programlarla ısınmanın kaynağını bul ona göre hareket et.

Beğenenler: Dharkan

GrieverGriever
Üye
Isınma sorununda bilgisayar kendini korumak için kendini direk kapatmıyor muydu? Yanlış mı hatırlıyorum? Bana daha çok ekran kartı veya ramde olan bir sorundan dolayı BSOD veriyor gibi geldi. http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html buradaki program ile hata kodunu görebilir ve araştırabilirsin. Memtest de yapmanı öneririm.

Beğenenler: creiGn

rubyredrubyred
Üye
bana da bellek veya disk sıkıntısı gibi geliyor
digitorium
Üye
ekran kartından dolayı olması sanırım ımkansız kartım daha 2 aylık bundan once 560ti vardı ve aynı sorunu tekrar tekrar yapıyordu.kartı degıstırdım ama sıkıntı devam edıyor.
LostLost
Üye
I want to play a game derken mi donuyo yani?
digitorium
Üye
Bu gun for honorda makıneyıı ısmını verdıgınız programlarla demedım ve 78 79 max. En dusuk ıse 67 68 derecede gozlemledım sanırım bu bıraz fazla gıbı geldı boşta ise 44-46 derecede takip ettim.
rubyredrubyred
Üye
kitleyecek değerler değil bunlar.
külbastıkülbastı
Üye
Emin değilim ama işlemcinin içindeki ekran kartındaki decoder encoder ile alakası olabilir. Açıksa biostan igpuyu kapat.
discussioncontroller