GPU Clock Speed Düşmesi
creiGncreiGn
Üye
Gpu-z'den sicakligi da kontrol et, sicaklik yukseldigi icin kart kendi kendine throttling uyguluyor olabilir. Termal macun degistirmeyi deneyebilirsin problem bu ise. Keza bios'u guncellemeyi de dene ayni sekilde; evga kartlarda firmware problemi olduguna dair bir seyler hatirliyorum hayal meyal.

Sicaklikta problem yoksa psu olabilir. Problem psu'da da degilse karti garantiden degistir, ugrasma hic.
Orderabi
Üye
yani gördüğün üzere senin kartla aynı sorunu yaşayan çok insan var, bir çoğu attığım linktekileri yapıp çözmüş.

senin yerinde olsam önce o linktekileri yapardım, zor geliyorsa da overclock yapar geçerdim, sonuçta overclocktan dolayı kart yakmak neredeyse imkansız artık.

Beğenenler: MGTenshi

MGTenshi
Üye
creiGn dedi:

Gpu-z'den sicakligi da kontrol et, sicaklik yukseldigi icin kart kendi kendine throttling uyguluyor olabilir. Termal macun degistirmeyi deneyebilirsin problem bu ise. Keza bios'u guncellemeyi de dene ayni sekilde; evga kartlarda firmware problemi olduguna dair bir seyler hatirliyorum hayal meyal.

Sicaklikta problem yoksa psu olabilir. Problem psu'da da degilse karti garantiden degistir, ugrasma hic.

Sıcaklık problemi yaşamıyorum ısı değerleri gayet iyi. Güncelleştirmelerde tam hocam. Başka daha güçlü Psu denemesi yaptım sorun devam ediyo gözüküyordu ama kısa bir test olduğundan %100 emin olamadım.

Orderabi dedi:

yani gördüğün üzere senin kartla aynı sorunu yaşayan çok insan var, bir çoğu attığım linktekileri yapıp çözmüş.

senin yerinde olsam önce o linktekileri yapardım, zor geliyorsa da overclock yapar geçerdim, sonuçta overclocktan dolayı kart yakmak neredeyse imkansız artık.

Teşekkür ederim hocam linktekileri deneyeceğim.

Beğenenler: Orderabi

MGTenshi
Üye
Orderabi dedi:

Hocam sadece linkteki nvidia denetim masası ayarını yaptım ve ilk 15-20 dakika denemelerime göre hiç düşme görmedim 1950 MHz'den aşağı düşmedi. Normalde 10 saniyede 1 oluyordu düşüşler sanırsam kalmadı. Çok teşekkür ederim hocam sorun devam ederse bilgilendiririm ama sanırsam sorun kalmadı.

Beğenenler: Orderabi

Orderabi
Üye
Hadi geçmiş olsun, bir daha olmaz umarım.
discussioncontroller