PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
ripperkamil93ripperkamil93
Üye
image

Baktım konusu yok açayım dedim, şu anda Early Access'ta olan oyunun türü Battle Royale ve Bluehole Studios tarafından geliştirilmekte.

Steam'den 69 TL'ye alınabilir. http://store.steampowered.com/app/578080/
DharkanDharkan
Üye
İzlemesi oynamasından daha eğlenceli

Beğenenler: SmoKiNg ACE

rubyredrubyred
Üye
isteyen bize katılabilir. 2-3 kişi oynuyoruz genelde.
AK_LampardAK_Lampard
Üye
Alasım var da yakın zamanda cortlayacakmış gibi bir his var içimde.
RAGEPLUGRAGEPLUG
Üye
cortlayacak zaten tbqh
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Dharkan dedi:

Güzel gruplar olunca hakikaten epey zevkli izlemesi.
Orderabi
Üye
İnsanlar neden bu kadar tuttu bilmiyorum ama tüm oyun otların dibinde oturup, ağaçların arkasına saklanmak fikri ne kadar tekrar oynanabilir merak konusu. Değişik modlar üretmeleri 50vs50 yapmaları falan gerek.
SamsonSamson
Üye
Orderabi dedi:

İnsanlar neden bu kadar tuttu bilmiyorum ama tüm oyun otların dibinde oturup, ağaçların arkasına saklanmak fikri ne kadar tekrar oynanabilir merak konusu. Değişik modlar üretmeleri 50vs50 yapmaları falan gerek.

Şu otların arasına saklanma dediğin oyunun %1'inde falan oluyor, o da son çember açık alanda kaldıysa falan.

Beğenenler: mcprozack, rubyred

Orderabi
Üye
Oyunun sonunda yapıyorsan o senin noobluğun hocam. Etrafta bir ses duyduğun an en yakın ota çökeceksin veya bir ağacın arkasına geçeceksin. Veya bir yere yürüyorken hep ağaç arkalarına bakacaksın. Böyle gameplay mi olur, mekanik bu mu yani. Açık arazide çatışmak zaten en saçma şey, ya silah sesini duyan geliyor ya da önündekine ölüyorsun. Kapalı arazi çatışması zaten az ve açık alanda da bu iki saydığım dışında cover alacak yer yok. Bu oyunun ömrü yoooooooooook.
NoumenonNoumenon
Üye

Dharkan dedi:

Güzel gruplar olunca hakikaten epey zevkli izlemesi.

Aynen şu anda bile açtım twitch'te izliyorum. Oyuna bir iki yeni harita gelse daha da güzel olur:

Beğenenler: SmoKiNg ACE

SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Orderabi dedi:

Oyunun sonunda yapıyorsan o senin noobluğun hocam. Etrafta bir ses duyduğun an en yakın ota çökeceksin veya bir ağacın arkasına geçeceksin. Veya bir yere yürüyorken hep ağaç arkalarına bakacaksın. Böyle gameplay mi olur, mekanik bu mu yani. Açık arazide çatışmak zaten en saçma şey, ya silah sesini duyan geliyor ya da önündekine ölüyorsun. Kapalı arazi çatışması zaten az ve açık alanda da bu iki saydığım dışında cover alacak yer yok. Bu oyunun ömrü yoooooooooook.

Yeni harita gelirse muhtemelen daha fazla siper alabileceğin yer olacaktır diye düşünüyorum. Bir de daha geniş kapalı alanlar olacaktır.

Bence oyunda olması gereken belli noktalarda kasa vs gibi birşey olması lazım, oyunu bitirmek için bunlardan belli bir miktar toplayıp ondan sonra son noktaya ulaşmak gibi bir şey olması lazım. Böylece millet ortalıkta deli danalar gibi koşturmaktansa belli noktalara yoğunlaşırlar. Saklambaç oynar gibi adam aramak zorunda kalmazsın. Kutuların spawnları yine rast gele olsun ama haritada gözüksün. Böylece sürekli bir yerlerde sote yapıp sağdan soldan geçenleri vurma olayı kalkar diye düşünüyorum. Camp olayını biraz dağıtabilir. Kutular sınırlı sayıda olmak zorunda değil. Ne bilim oyunu bitirmek için 10 tane toplamak gerekir ama kutudan 20 tane spawn olur.

discussioncontroller