{ÇÖZÜLDÜ} Logitech G430 ile yaşadığım yeni sıkıntı
seckinkosumcu
Üye
Logitech G430 aldım. İşte bu kulaklığın mikrofon ve hoparlör kısmını bir uca takıp USB uca dönüştürüp Logitech Gaming Software ile kullanabiliyorsunuz. Masaüstü bilgisayarımda çok rahat kullanıyorum hiç bir problem yok. Bir kaç ay sonra laptopa geçtim onda da sıfır sıkıntı aynı şekilde kullandım. 6 ay laptopdan sonra tekrar masaüstüne geçtim yine USB giriş ile kullanıyorum. Kulaklıkta sıkıntı yok ama mikrofon çalışmıyor başlata ses aygıtları yazıp oradaki her şeye baktım mikrofonum var ve çalışıyor gözüküyor ama konuşunca hareketli olması gereken bar hiç bir zaman hareket etmiyor/mikrofon çalışmıyor. (NOT: Kulaklıkta hiç bir sıkıntı yok laptopda sıkıntısız çalışıyor.)
rubyredrubyred
Üye
kablo üzerindeki ses ayar kısmında mikrofonu kapatmış olabilri misin ?
seckinkosumcu
Üye
Yok, her şey açık kablo üzerinde de.
rubyredrubyred
Üye
şu ayarın 100 olduğundan emin ol

image
seckinkosumcu
Üye
Arkadaşlar hepinizin yorumları için teşekkür ediyorum, böyle bir problemi çözmeme yardımcı oluyorsunuz.
image
image
2. resimde gördüğünüz konuşurken hareketli olması gereken bar hiç bir şekilde hareket etmiyor.
seckinkosumcu
Üye
rubyred ve SYSCLEANER bana 1-2 dakikanızı ayırmaya çalışıp benimle ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum. Sorunu çözdüm ama hala 1 sorum var. Bilgisayarın arkasında USB 3.0 olan kısıma takmıştım 2.0'a geçirdim çalışıyor. Sorum şu: o USB 3.0 giriş mi bozuk yoksa kulaklığın ucu 2.0 mı? Şimdiden teşekkürler...
rubyredrubyred
Üye

rubyred ve SYSCLEANER bana 1-2 dakikanızı ayırmaya çalışıp benimle ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum. Sorunu çözdüm ama hala 1 sorum var. Bilgisayarın arkasında USB 3.0 olan kısıma takmıştım 2.0'a geçirdim çalışıyor. Sorum şu: o USB 3.0 giriş mi bozuk yoksa kulaklığın ucu 2.0 mı? Şimdiden teşekkürler...

aaa tamam ya bunu ben de yaşamıştım. usb slotu dğeiştirince windows adam gibi o slot için driverı atayamıyor mu bir şey oluyor yerini değiştirince çözmüştüm. farklı bir usb3 e takınca çalışabilir deneyebilriisn.
AstusAstus
Üye
girişin bozuk olup olmadığını test et, flash disk falan tak.
Type_TridoronType_Tridoron
Üye
Girişin bozuk değil... Logitech G930la da aynı şeyi yaşadım. Sürücüler ile ilgili olduğunu düşünüyorum ama bilemem. Diske veri aktarımında sıkıntısı yok ama kulaklık takınca ya mikrofon ya da hoparlörler çalışmıyor bazen ikisi de...
dodgerdodger
Üye
Lgs kurdun mu
creiGncreiGn
Üye
Lgs de ayri bir karin agrisi. 930 gibi eski alet edevati calistirmiyor, belli versiyonlarla calistiriyor, usb portu tanimiyor vs...

Topikteki sorun cok buyuk ihtimalle kulakligin usb 2.0 olmasindan kaynaklaniyor. Usb 3.0 geldiginden beri bir cok cevre biriminde bu tip problemler mevcut. Cevre birimleri icin usb 2.0 portlarini kullanmaya devam; hicbir alet daha yuksek hiza ihtiyac duymuyor.

Beğenenler: Type_Tridoron

discussioncontroller