GTX1060
NoumenonNoumenon
Üye
Valla adam demiş, ben onun yalancısıyım. Bir de video 500 binden fazla izlenmiş; o kadar büyük bi gaf olsaydı youtube ahalisi tefe koyardı. Yorumlarda bir kişi Shadow of Mordor'dan bahsetmiş sadece gördüğüm kadarıyla. Tabi adamın avukatı değilim ama açıklamaları bir üstteki karşılaştırma videosuyla bir sürü tutarlılık içeriyor.

Bir de şu var: Onlarda iki kart arasındaki fiyat farkı 50 dolar. Türkiye'deki fark da 50 lira olsa demek isterdim tabi, hadi bu mümkün değil. Ama 50 doların TL olarak karşılığından bile fazla fiyat farkı var 3 ile 6 arasında Türkiye'de.

Yani benim açımdan belirleyici olan BF1'deki performansıydı 3gb'lik kartın. Ordaki fark da 3-5 FPS'den az işte 6gb'lik modele göre, yukarıdaki videoda görünüyor. Yani bu kart benim ihtiyacımı yeterince karşılıyor; iki-üç yıl daha karşılayacak gibi.
rubyredrubyred
Üye
şimdi bir örnek vereceğim ama önceden uyarıyorum early access demeyin bir alakası yok zira.
yaz başı rx570 4gb kullanıyordum PUBG'de vram 3.8i köklüyordu, oyun akıcı geliyordu bazı fps dropları falan early access'e bağlıyordum. sonra o kartı satıp 1060 6gb aldım. aynı ayarlarda oyun 4.5gb ve biraz üstüne çıkıyor, early access'ten sandığım fps droplar yok oldu. aslında sıkıntı vram in dolup kartın boğulmasından kaynaklıymış.

yani öyle 4gbı geçmeyen oyun yok değil. bf1de yanılmıyorsam 4gbı geçebiliyordu tam net hatırlamıyorum onda çok fazla vram kontrol etmemiştim.
NoumenonNoumenon
Üye
Şimdi sen böyle deyince BF1'in önerilen teknik özelliklerine baktım.
Tavsiye edilen ekran kartları:
AMD için Radeon RX 480 4GB
Nvidia için GeForce GTX 1060 3GB
AvenAven
Üye
Aynı olay BF1'de de var yalnız. 6GBlıkla oynarken 1080p high ayarlarda 4GB vram falan kullanıyor kart. He pubg gibi kasma yapmayabilir orasını bilemem.
rubyredrubyred
Üye
Aven dedi:

Aynı olay BF1'de de var yalnız. 6GBlıkla oynarken 1080p high ayarlarda 4GB vram falan kullanıyor kart. He pubg gibi kasma yapmayabilir orasını bilemem.

yapıyor yapıyor. şöyle bir genelleme yapayım 570 4gb ile tekleme yapan oyunlar 1060 6gb da yapmıyor
NeOzguRNeOzguR
Üye
VRAM'i en fazla kaliteyi yükselttikçe yüksek boyutlu kaplamalar yiyor. Bununla birlikte Battlefield hiç oynamadım ama bazı oyunların optimizasyonları kötü olursa daha da feci VRAM yiyebiliyor. Onu da göz önüne almak lâzım.
discussioncontroller