Komşudan internet hattını çekmek
kralkop
Üye
Merhaba,

Komşum ile camdan cama çok yakınız ve 88 Mbps Fiber destekliyor komşumun dairesi

Kendi adıma onun dairesine fiber internet alsam kabloyu camdan benim evdeki modeme sokup kullanırsam yasaları ihlal etmiş olurmuyum?
Komşumla ortak felan olmayacağım onun dairesine interneti kendi adıma alıp kabloyu benim dairedeki modeme çekeceğim ve düşündüğünüz gibi uzun değil gayet kısa bi' kablo olacak

Beğenenler: kralkop

tolga_pctolga_pc
Üye
Yasak. Yani servis sağlayıcınızla telefondan vesaire irtibat kurarken bu konudan bahsetmeyin . Onun haricinde sıkıntılı bir nokta yok. Bu mevzuuların yaptırımı çok çok ince takip gerektirir ve bu da ülkemizde geçerli olmayan bir durum. Şimdi ciddi ciddi yasak işe teşvik edecek değilim sizi ama farkedilmeniz / yaptırıma mağruz kalmanız olanaksız. Zira şu an bile ülkede zibilyon kullanıcı var bunu yapan.
TaxmanTaxman
Üye
IP'ni ele geçirdim, eğer böyle bir şey yaparsan ihbar edeceğimden emin ol dostum.
mcprozackmcprozack
Üye
Aynen bende hazırda bekliyorum ihbar için
ultimate_35ultimate_35
Üye
ip nerden buldunuz mq
kralkop
Üye
Arkadaşlar kaçak kullanım felan değil, ortak kullanım felan da değil.
Başka bi' dairede hat benim üzerime olacak (eğer yaparsam) orada hiç bi' router modem bulundurmadan hattı direk daireme çekeceğim, hiç bi' şekilde de kimseyle paylaşmayacağım. İstediğinizi ihbar edin, bugün 5 platin müşteri hizmeti görevlisi ile görüştüm Üçü interneti ortak biriyle kullanmazsanız sizin üzerineyse istediğiniz yerde kullanabilirsiniz dedi ikisi de olduğunuz dairede kullanmanız gerekiyor dedi ama ben ilçe telekoma gidip kesin bilgi alacağım konuyu güncellerim bilgi alınca
tolga_pctolga_pc
Üye
Benden sonra yazan az komik arkadaşları ciddiye almayın siz, dediğim gibi herhangi bir şekilde bir yaptırım yada zorlukla karşılaşmazsınız. Kimse evinize gelip ''bakayım kabloyu nereden çekiyor bu'' diye bakmaz.
Starlet
Üye
kralkop dedi:

Arkadaşlar kaçak kullanım felan değil, ortak kullanım felan da değil.
Başka bi' dairede hat benim üzerime olacak (eğer yaparsam) orada hiç bi' router modem bulundurmadan hattı direk daireme çekeceğim, hiç bi' şekilde de kimseyle paylaşmayacağım. İstediğinizi ihbar edin, bugün 5 platin müşteri hizmeti görevlisi ile görüştüm Üçü interneti ortak biriyle kullanmazsanız sizin üzerineyse istediğiniz yerde kullanabilirsiniz dedi ikisi de olduğunuz dairede kullanmanız gerekiyor dedi ama ben ilçe telekoma gidip kesin bilgi alacağım konuyu güncellerim bilgi alınca

Anladığım kadarıyla komşunun dairesine kendi adına intenet alıp kabloyla kendi bilgisayarına bağlayacaksın. Belki üstte yanlış anlatıldı veya taklıyorlar :) Ama kimin evi olursa olsun kendi adına hattı alıp kullanabilirsin. 1 daire öteden mesela. Sen 1. kattaki evine alıp 5. kata taşımıyorsun ki ya da sokağın bir ucundaki evine alıp sokağın sonundaki evine taşımıyorsun ki. Alt tarafı bir dairee ve o da senin adına olacakmış. Yasal bir problem olmaması lazım. O da kullanırsa problem olur. sadece. Ama (beni ilgilendirmez de ) yan daireye alacağına kendi dairene alsana daha kolay olur :)
discussioncontroller