Oyungezer 120 - Ekim 2017
-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
image

FPS ve DEVASA ONLINE TÜRLERİNİN MÜKEMMEL BİRLEŞİMİ Mİ?
Destiny 2 İncelemesi

DÜNYANIN EN BÜYÜK OYUNUNA DOĞRU
Star Citizen İlk Bakışı

YENİ FIFA'DA TOP DAHA YUVARLAKMIŞ DİYORLAR?
FIFA 18 İncelemesi

DAYAK VAR DEDİLER GELDİK
Türlerin Kökeni: Dövüş Oyunları Dosya Konusu

SIRADA FARELER, DİNOZORLAR VE SİVRİ KULAKLAR VAR
Total War: Warhammer II İncelemesi

FRP SEVEN HERKESİ KENDİNDEN GEÇİRİYOR
Divinity: Original Sin 2 İncelemesi

ASFALTIN KOKUSUNU ALABİLİYOR MUSUNUZ?
Project CARS 2 İncelemesi

HELLO COMMANDER
XCOM 2: War of the Chosen İncelemesi

TOP BEDAVA SAHA PARAYLA
NBA 2K18 İncelemesi

THANOS MU DÖVER CHUN-LI Mİ?
Marvel vs. Capcom: Infinite İncelemesi

SPOILER VERMESENİZE ARKADAŞIM!
Dishonored: Death of the Outsider İncelemesi

İNCELEMELER
Absolver
Beat the Game
Cook, Serve, Delicious! 2!!
Darkwood
Destiny 2
Dishonored: Death of the Outsider
Divinity: Original Sin 2
Echo
Euro Fishing
FIFA 18
Ken Follett's The Pillars of the Earth
Knack 2
Last Day of June
Life is Strange: Before the Storm - Ep. 1
Mario + Rabbids: Kingdom Battle
Marvel vs. Capcom: Infinite
NBA 2K18
Nidhogg 2
Project CARS 2
Pyre
Rock of Ages 2: Bigger & Boulder
Sudden Strike
The Escapists 2
The Long Dark
The Low Road
Total War: Warhammer II
XCOM 2: War of the Chosen

ve çok daha fazlası...
Portal'da Oyunezer, Detay'da Dorian Gray, Anime'de Tsurezure Children, Müzik'te Foo Fighters, TV'de Preacher...

iOS platformu için Oyungezer App'i:
https://itunes.apple.com/us/app/oyungezer/id1048116372?mt=8&ign-mpt=uo=2

Android platformu için Oyungezer App'i:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.magzter.oyungezer

Web'den okurum diyenlere Magzter sayfası:
http://www.magzter.com/TR/Seti-Media/Oyungezer/Entertainment/
-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
Yeni bir aydan selamlar herkese!

Geçen ay biraz ince çıkmıştı dergi, onu bu ay telafi ediyoruz merak etmeyin. Zaten zibilyon tane kallavi oyun var görebileceğiniz gibi. Onlarla da kalmayıp bir Star Citizen dosyası yaptık mesela, okuyup gaza gelmemek pek mümkün değil ama tabii gaza gelip ne yapacağız o da ayrı mesele, oyun daha uzun süre ortalıkta olmayacak malum.

Bir de Volkan son derece bilgilendirici ve eğlenceli bir dövüş oyunları dosyası hazırladı, tür nereden geldi nereye gidiyor muhabbeti yaptı bolca. Ona da göz atmayı ihmal etmeyiniz.

Dergi ne zaman çıkacak derseniz... Dijital versiyon ya bugün ya yarın çıkacaktır bir terslik olmazsa (Pazar veya Pazartesi yani). Basılı versiyon sanırım en erken Salı olur ama onun da sözünü veremiyorum.

İyi okumalar şimdiden!
tersadamtersadam
Üye
darbe bildirisi yayınlanıyor sanki. Saate bak gece mi gündüz mü belli değil.
DharkanDharkan
Üye
Kader atlayışı? Leap of Faith? Tam oturmamış.

Divinity Original Sin 2 ve Destiny 2 incelemesi için alıp bakacağım, merak ediyorum neler yazmışsınız.
samko
Üye
konami boykotu hala mı devam ya pes incelemesini merak ediyordum da:)
darkkkraldarkkkral
Üye
Derginin dijital versiyonu çıkmış. Bi' göz gezdirdim gerçekten dosya konularıyla dolu bir sayı olmuş. Bazılarını okumak için sabırsızlanıyorum. Ellerinize emeğinize sağlık. Ömer Abi'nin yazısını okumadım ama son dönemlerde çok yaygın olan "xxx çok bozdu yeeaa" kelimesine giydirmiş. Gerçekten çok haklı bir isyan. Arkandayız Ömer Abi. Ayrıca derginin arka kapağındaki AC Origins reklamında kullanılan görsel gerçekten çok güzel. Umarım bir sürpriz yapar ve gelecek ay poster olarak verirsiniz ^_^
MonthiusMonthius
Üye
darkkkral dedi:

Derginin dijital versiyonu çıkmış. Bi' göz gezdirdim gerçekten dosya konularıyla dolu bir sayı olmuş. Bazılarını okumak için sabırsızlanıyorum. Ellerinize emeğinize sağlık. Ömer Abi'nin yazısını okumadım ama son dönemlerde çok yaygın olan "xxx çok bozdu yeeaa" kelimesine giydirmiş. Gerçekten çok haklı bir isyan. Arkandayız Ömer Abi. Ayrıca derginin arka kapağındaki AC Origins reklamında kullanılan görsel gerçekten çok güzel. Umarım bir sürpriz yapar ve gelecek ay poster olarak verirsiniz ^_^

Ömer'in yazısı gerçekten güzel olmuş ve tamamen katılıyorum dediklerine. Hemen onun komşu sayfasındaki Eser'in yazısı da bir o kadar keyifliydi bu ay. :)

Hantoa
Üye
-Ö- dedi:

Yeni bir aydan selamlar herkese!

Geçen ay biraz ince çıkmıştı dergi, onu bu ay telafi ediyoruz merak etmeyin. Zaten zibilyon tane kallavi oyun var görebileceğiniz gibi. Onlarla da kalmayıp bir Star Citizen dosyası yaptık mesela, okuyup gaza gelmemek pek mümkün değil ama tabii gaza gelip ne yapacağız o da ayrı mesele, oyun daha uzun süre ortalıkta olmayacak malum.

Bir de Volkan son derece bilgilendirici ve eğlenceli bir dövüş oyunları dosyası hazırladı, tür nereden geldi nereye gidiyor muhabbeti yaptı bolca. Ona da göz atmayı ihmal etmeyiniz.

Dergi ne zaman çıkacak derseniz... Dijital versiyon ya bugün ya yarın çıkacaktır bir terslik olmazsa (Pazar veya Pazartesi yani). Basılı versiyon sanırım en erken Salı olur ama onun da sözünü veremiyorum.

İyi okumalar şimdiden!

Öncelikle herkese merhaba. Star Citizen' da yapacak çok şey olduğunu belirtmek isterim. Özellikle 3.0 ve sonrası artık oyun gerçek manada başlıyor. Evet uzun zamandır beklenen bir oyun (en azından oyunu takip eden bizler için). Oyun şu an 2,6,3 yamasında ve şu an dahi pek çok şey yapabilirsiniz, mesela geminizin şu anki basit (diğer oyunlara bakarsanız çok karmaşık gelebilir ama aslında çok basit bir mantığı var.) mekaniklerine alışırsanız. 3.0 ile gelecek olan detaylı uçuş mekaniklerin de rahat edersiniz. çünkü şu an 3.0 ile gelecek olan iniş ve kalkışlarda kule ile iletişim yok yada önce enerji ver sonra motorları aç sonra silahları aktive et tarzında sıralı çalıştırma gelmedi ki bunlar 3.0 ile geliyor. Peki 3.0 ne zaman gelir derseniz şunu söyleyebilirim 02.10.2017 itibari ile başlayan hafta içerisinde muhtemelen evocati testleri başlıyacak akabinde ise PTU testleri yani 27-30/ekim/2017 tarihine kadar 3.0 yayınlanır diye düşünüyorum. Ancak aksilik olma olasılığı bu süreye +2 hafta ekleyebilir.

Bu kadar söz ile başınızı ağrıttım ancak. Oyunun sizlere neler sunduğunu gördüğünüzde/bildiğinizde ve vaatlerin gerçekleştiğine birebir şahit olduğunuzda. Hiç bir oyun size Star Citizen' daki hissiyatı veremiyor. Star Citizen tam manası ile bir takım oyunudur. Çoğumuzun hayalini süsleyen Star Warstaki o devasa gemilerin kontrolü yada Star Trekteki köprüyü size bire bir yaşatacaktır hatta daha fazlasını verecektir. Uzay similasyon oyunlarını takihp edenler yakında zamanda çıkan Star Trek VR oyununu hatırlayacakladır. Burada en fazla 4 kişilik bir ekip ile Star Trek maceralarına atılıyordunuz. İzleyenler heyecanlanmıştır mutlaka ancak emin olun Star Citizen bunun çok ama çok daha ötesini sizlere sunuyor. 2,6,3 alfa da olmasına rağmen bunun fazlasını zaten verdi.

Bunun dışında sizlere söylemek istediğim küçük ama bence çok önemli bir noktada şu örneğin şehirde bir çatışma oldu ve binaların camları kırıldı kapılar hasar aldı v.s. oyunda bunların tamamı NPC ler tarafından tamir edilecek yani bir NPC gelecek camları takacak diğeri ortalığı temizleyecek bir başkası kapıları tamir edecek v.s. yani Star Citizen aslında bir oyundan çok daha ötesi bizlere o anı yaşama imkanı veriyor. Bunu dışında gezegendeki ağaç v.s gibi yer yüzü şekillerinde yaptığınız değişikliklerde zaman içerisinde kendini yenileyecek. Yani bir anda ekran yenilemesi şeklinde olmayacak açılan çukurlar zamanla dolacak, üzerinde yeşillikler çıkacak v.s. ile eski halini alacak. Kendi üslerinizi kurup bunları idame etmeye çalışacaksınız ki burada NPC lerin maaşları gereken kaynakların temini hepsi sizin ve organizasyonunuzun ortak çalışması ile olacak. Tabi bu söylediğim 3.0 da olmayacak daha sonraki aşamalarda olacak.

Neyse fazlaca başınızı ağrıttıysam affola. 3.0 sonrası artık yapacak çok şeyimiz olacak ;) Bu sayınızı merakla bekliyorum.
-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
@Dharkan Güzel bence ya, Leap of Faith / Bungie Jumping / Destiny kavramları arasında bir şey :)

@samko PES incelemesi yok, aynen. Devam ediyor kendi çapımızdaki boykotumuz. Hoş küçük bir Zone of the Enders yazısı var bu ay ama o da Kojima hatrına.

@darkkral & @monthius Teşekkürler, beğendiğinize sevindim :)

@Hantoa Yok öylesine söyledim zaten, dergideki yazıdan bir kez daha gördüm 3.0 gelmeden bile yapacak bir sürü şey olduğunu ama tabii benim gibi oyuna tam çıkmadan girmek istemeyen milyonlar da var kenarda tabii.

@tersadam Bir gün dergiyi insan saatinde bitirebileceğiz, inanıyorum! :)

Yalnız abidik gubidik bir saatte bitirdiğimiz için son kontrollerde dikkatimiz dağılmış biraz, birkaç hata gözüme çarptı sonradan. İtiraf edip affınıza sığınayım:

- Dishonored: Death of the Outsider'a DLC demişiz
- Last Day of June'a Last Days of June demişiz
- Oradaydım'ı Emre S. değil ben yazdım, kendi pisliklerimi ona mâl etmiş gibi olmuşum :)
- Data'da Önlenemez yerine Önlemez yazmışız bir başlıkta
hami10
Üye
Pes niye boykot ediliyor? ne kaçırdım?
502502
Üye
Konami boykot ediliyor. Sebebi de bildiğim kadarıyla firmanın iletişimden uzak ve gereğinden fazla "kurumsal" tavrı, AAA'yı boşlayıp enteresan bir şekilde freemium/mobil/paçinko modeline yönelmesi, Kojima'ya MGS V'in yayınlanma sürecinde ve sonrasında yaptıkları vs.

Beğenenler: Nocseiz

discussioncontroller