Green Card Macerası
RidygoRidygo
Üye
Ben munakasaya girmiyorum aslinda. Belirli konularda dusuncemi belirtiyorum insanlara, arkasindan birileri hepsine "yaya yokmus napicaksin?" diyor. Durum bundan ibaret su an.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Amerika'ya okumaya gidenlerin orada temelli kalma imkanı yok mu?
CaturdayCaturday
Üye
Ridygo dedi:

Ben munakasaya girmiyorum aslinda. Belirli konularda dusuncemi belirtiyorum insanlara, arkasindan birileri hepsine "yaya yokmus napicaksin?" diyor. Durum bundan ibaret su an.

yooo çok güzel triggerlanıyorsun, insanlar triggerlandığını bildiği için üzerine geliyorlar

tek tek yıllar önceki mesajlarını editleyen adamsın yeme bizi ridi ya
YacatismaYacatisma
Üye
@ridi yüksek falan mı yapıyorsun amerikada yoksa temelli mi gittin ? Nasıl geçiyor hayat arkadaşlarını vs özlüyor musun ? Neyin yokluğunu arıyorsun en çok ? Sende anlat az.
RidygoRidygo
Üye
Biz temelli geldik ama durumlar karmasik biraz hic anlatmakla ugrasmak istemiyorum. Sen hic zorluk cekmezsin kafan rahat olsun. En cok ozledigim sey arkadaslarimla yaptigimiz sohbet geceleri. Arkadas ozlemi icini parcalayabilir. Insanlar olmuyor ama sen olmusler gibi hissediyorsun. Goremiyorsun edemiyorsun falan.

Duygusal acidan cok zor. Cunku geri donebilme imkanin var. Bu durtuye direnmek zor oluyor. Alirsin bilet donersin ne olacak. Ama bir yandan amerikadasin, verdigin emegin karsiligini aliyorsun catir catir. Burada ortalama aylik elime $4.000 geciyor simdilik. $1.000 kiraya gidiyor. Kalan 3 ile yapabildiklerini alabildiklerini gorunce yasadigini hissediyorsun. Istersen hemen araba alabilirsin. Benzinin galonu $1.89, litresi 0,5 cent falan yapiyor.

Her seyi anlatabilirim ama gereksiz uzun bi yazi olur. Arkadas hasreti kesin olacak, zebil gibi ozleyeceksin bazi geceler aglayacaksin, ciglik atmak isteyeceksin. Ama disari cikip manhattan civarinda bir gezindiginde hepsi silinip gidecek.

Biz hayatimizi yiktik da geldik. Cektigimiz her zorluga degiyor.

Daha once yabanci bir ulkede yasadin mi bilmiyorum ama buraya geldiginde " hayati yasamak boyleymis" diyecegine eminim.

Ben new yorktayim bu arada. Farkli eyalete gideceksen bisey diyemem. Baya farkli cunku eyaletlere gore deneyimler. Arkadaslar var burada washingtonda yasamislar, hayat yoktu diyorlar mesela. Sehir donukmus.
SamsonSamson
Üye
Ridygo dedi:

Biz temelli geldik ama durumlar karmasik biraz hic anlatmakla ugrasmak istemiyorum. Sen hic zorluk cekmezsin kafan rahat olsun. En cok ozledigim sey arkadaslarimla yaptigimiz sohbet geceleri. Arkadas ozlemi icini parcalayabilir. Insanlar olmuyor ama sen olmusler gibi hissediyorsun. Goremiyorsun edemiyorsun falan.

Duygusal acidan cok zor. Cunku geri donebilme imkanin var. Bu durtuye direnmek zor oluyor. Alirsin bilet donersin ne olacak. Ama bir yandan amerikadasin, verdigin emegin karsiligini aliyorsun catir catir. Burada ortalama aylik elime $4.000 geciyor simdilik. $1.000 kiraya gidiyor. Kalan 3 ile yapabildiklerini alabildiklerini gorunce yasadigini hissediyorsun. Istersen hemen araba alabilirsin. Benzinin galonu $1.89, litresi 0,5 cent falan yapiyor.

Her seyi anlatabilirim ama gereksiz uzun bi yazi olur. Arkadas hasreti kesin olacak, zebil gibi ozleyeceksin bazi geceler aglayacaksin, ciglik atmak isteyeceksin. Ama disari cikip manhattan civarinda bir gezindiginde hepsi silinip gidecek.

Biz hayatimizi yiktik da geldik. Cektigimiz her zorluga degiyor.

Daha once yabanci bir ulkede yasadin mi bilmiyorum ama buraya geldiginde " hayati yasamak boyleymis" diyecegine eminim.

Ben new yorktayim bu arada. Farkli eyalete gideceksen bisey diyemem. Baya farkli cunku eyaletlere gore deneyimler. Arkadaslar var burada washingtonda yasamislar, hayat yoktu diyorlar mesela. Sehir donukmus.

Peki hojam şimdi Amerika'da yaya durumu nasıl?
AK_LampardAK_Lampard
Üye
baardım
kurtkapankurtkapan
Üye
temelli mi gittiniz yaw. ben geciktirmeli balayı sanmıştım.

hayırlı olsun lan : 3
rubyredrubyred
Üye
Samson dedi:

Peki hojam şimdi Amerika'da yaya durumu nasıl?

bu komikti.

@Ridygo
anlat yav mesela içini dök'e falan yazsana.
ReyJeyReyJey
Üye
eğer hayatınızı steam oyunlarını alım gücü üzerinden tanımlamıyorsanız her yerde 'hayatı yaşamak böyleymiş" diyebilirsiniz arkadaşalar, abd'deki refahı 4 milyon evsize ve sağlık sigortası olmadan yaşayan on milyonlarca insana sormak lazım.

işinizde, sosyal yaşamınızda ne kadar başarılı olursanız olun trump'a oy veren dangozlar tarafından (ki nüfusun yarısından fazlası) 6. sınıf insan olarak görülmek de cabası.

Beğenenler: Samson, Benjamin

discussioncontroller