Green Card Macerası
SamsonSamson
Üye
ReyJey dedi:

sosssyalizm hajjummmm

Beğenenler: ReyJey

RidygoRidygo
Üye
Aynen, sadece steamdeki oyunlar ucuz diye hayat guzel burada. Tespit mukemmelmis.

Evsiz olmak, sigortasiz olmak insanlarin kendi secimi. Calismamayi secersen parasiz kaliyorsun. Devlet dahil kimse de elinden tutmayinca evsizlesiyorsun.

Amerikaya gelip is begenmeyip tum birikimi eritirsen tabiki de evsiz kalirsin. Buraya gelecek olan insan en zor sartlarda bile calismayi goze alarak gelmeli. Obur turlu tabiki de eski hayatindan kotu yasarsin.

Parayi dondurdugun surece sigortani da odersin, keyfine de bakarsin. Turkiyede hersey pahali oldugu icin temel seyler luks gibi goruluyor. Burada ev araba almak gibi buyuk hedefleri cok kisa surede daha az calisirak elde edebiliyorsunuz.

Herkesin bildigi seyleri tekrar tekrar anlatmaya gerek yok. Boyle bir tartisma yaratmaya da gerek yok.

Amerikayi amerika gibi yasamak icin calismak gerekiyor hepsi bu. Isin zorlugu kimsenin elinizden tutmamasi. Kendi basinizasiniz.

Ha ailesi yakini burada olupta kalacak yeri yemegi hazir olanlar acayip sansli ama o ayri bir durum.

BenjaminBenjamin
Üye
ReyJey dedi:

eğer hayatınızı steam oyunlarını alım gücü üzerinden tanımlamıyorsanız her yerde 'hayatı yaşamak böyleymiş" diyebilirsiniz arkadaşalar, abd'deki refahı 4 milyon evsize ve sağlık sigortası olmadan yaşayan on milyonlarca insana sormak lazım.

işinizde, sosyal yaşamınızda ne kadar başarılı olursanız olun trump'a oy veren dangozlar tarafından (ki nüfusun yarısından fazlası) 6. sınıf insan olarak görülmek de cabası.

Bu nasıl analiz yahu
ReyJeyReyJey
Üye
Ridygo dedi:

Evsiz olmak, sigortasiz olmak insanlarin kendi secimi.

ben böyle bir şeyi seçen kimse olduğunu zannetmiyorum.

bahsettiğim şey de amerika'ya gidip çalışmadan yaşamayı denemek değil, bahsettiğim insanların hepsi göçmen değil nitekim. yanlış anladın.

neyse, konuyu saptırmayayım çok ama sonuçta imkanı olan insanlar için oraya gitmek bir tercih, buna kimsenin karışacak kimse yok ancak bunun romantizmini yapmak veya "türkiye'de artık yaşanmaz hajumm" demek low bir olay bence.
RidygoRidygo
Üye
Romantizm yapmiyorum ki, anlat dedi bahsettim biraz. Hayat standartlari baya yuksek iste. Ulkesini birakip gidecek bir insana ulkesini birakmis biri anlatiyor.

Turkiye bize yasanmaz gelmis ki birakmisiz. Bu yargilanmamali bence. Benim kafa yapima hic uymuyor artik durumlar.

Orada cocuk yapsak ne olur? Egitim sistemini goruyorsunuz yani.

Neyse iste. Parayi dondurene hayat guzel burada. Isin ozeti bu.
Starlet
Üye
Ridygo sorması ayıp oraya mı göç ettin. Yoksa eğitim için veya işi için gidip de orada mı kaldın. Birde sorması ayıp mesleğin ne. Bilgisayarla ilgili bir iş mi yoksa başka bir iş mi? (İşletme, pazarlama, yönetim vs.)
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
ReyJey dedi:

"türkiye'de artık yaşanmaz hajumm" demek low bir olay bence.

aar hajum, ha new york ha istanbul

Beğenenler: tersadam

ReyJeyReyJey
Üye
waxx seçe seçe de new york'u mu seçtin emmi
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
alev almadan önce okusaydın keşke hocam, adam new york'ta zira
SwooshSwoosh
Üye
trump yarıdan az oy aldı bu arada ama adamların sisteminin garipliğinden başa geldi.
discussioncontroller