Green Card Macerası
YacatismaYacatisma
Üye
Selamın hello hajular, Mülakattan yeni döndüm ve vizem onaylandı. Benimle beraber 5 talihli vardı gittiğimde. belge teslim, mülakat ücreti ödeme ve mülakat süreci yaklaşık 2 saat falan sürdü. Mülakatta şuan yaptığım mesleği ve nerede yaşayacağımı sordular. Ablamın yanına gittiğimi ve sponsorumun da ablamın eski eşi olduğunu belirttim.
Vizeniz onaylandı dedi ve mutlu son. Vizem 7 mayısta bitiyor yani o tarihten önce giriş yapmam gerek. nisanda giriş yapıp, geri dönüp eylül civarı temelli gitmeyi düşünüyorum. Geç gitmemin sebebi ise şuan ki işimde kendimi daha da geliştirmek istemem, oraya gidince zorda kalmamak için.
RidygoRidygo
Üye
Hayirlisi

Beğenenler: Gun, Yacatisma

502502
Üye
Yolun açık olsun hücut.
külbastıkülbastı
Üye
Şimdiden iyi yolculuklar.
YacatismaYacatisma
Üye
Ufak bir update geçeyim buraya hacılar.

Mayıs ayında zorunlu olan giriş-çıkışı yaptım 1 hafta kaldım orada. Yani çok anlatacak şey var ama uzatmıycam. İnsanlar mutlu ve rahat yaşıyorlar arkadaşlar. Benim gittiğim şehrin tek problemi aşırı sıcak ve nemli olması, evet derdini sikiyim dediğinizi duyar gibiyim.

Neyse, 11 Eylül de temelli gidiyorum. Evet dostlarımı göremeyeceğim için inanılmaz üzüntülüyüm ama günün sonunda onlar da değil benim karnımı doyuran. Bugüne kadar hep kendi kendi yeten bir insan oldum, üstesinden gelirim sanırım 4-5 ay içinde.
Son günlerde her şeye gelen zamlar, döviz vs. derken ne kadar doğru bir seçim yaptığımı daha iyi anladım, çünkü bir noktada bu işten bir kız yüzünden vazgeçecek noktaya gelmiş. Büyük ahmaklık olacaktı böyle bir fırsatı tepmek.

Tek stres yaptığım konu iş. Çok severek yaptığım ve iyi olduğum bir mesleğim var (reklam ajansında art director olarak çalışıyorum) ama Amerika medyanın merkezi olduğu için çok daha rekabetçi bir ortam sağlıyor. 1 seneyi çöpe atacağımın bilincindeyim iş konusunda. Umarım 1 seneyi geçmez, o zaman gerçekten sıkıntıya girerim.

Bakalım hayatımın part 2 si nasıl şekillenecek.

Darısı size beybiler.
Orderabi
Üye
hayırlı olsun. buradaki defteri kapatmak ayrı bir dert, orada sıfırdan yeni doğmuş gibi yaşama atılmak ayrı bir dert. ne olursa olsun minimum wage insanı bile olsan kaliteli yer, kaliteli içer, keyifli vakit geçirirsin sonuçta. iş konusunda yaşadığın serüveni ve sosyal hayatını vakit buldukça anlatırsan okuruz.
MuhallebiMuhallebi
Üye
insert 11 eylülle ilgili düşünüp düşünüp bulamadığım bir şaka here

Beğenenler: rubyred

SwooshSwoosh
Üye
bizim bi arkadaş var kulağı çınlasın daha çekiliş kazanmaktan öte gidemedi:D:D

Beğenenler: Muhallebi, Samson

YacatismaYacatisma
Üye
@order
En azından büyük ablam ve yeğenimle (23 yaşında) yaşayacağım için ülkeye adapte olmam çok daha kolay olacak. Ne olursa olsun kafamı sokabileceğim bir ev var yani. Çoğu talihliye göre aslında 1-0 öndeyim.
Mutlaka yazıcam buralara bişeyler. Hatta, evet laçka oldu belki ama, bir YT işine girebilirim.

@swoosh
kimmiş yaw o? inside joke mu var burada : D
SamsonSamson
Üye
Yacatisma dedi:

@swoosh
kimmiş yaw o? inside joke mu var burada : D

Aar inside joke hojam, senlik bi durum yok.
discussioncontroller