Oyungezer 121 - Kasım 2017
Alejandro
Üye
Bu forumda takılıp zaman geçirdiğinize göre OGZ yi seviyorsunuz ama dergiyi satın alıp zerre katkı yapmıyorsunuz? Yazık walla size ne diyim biraz vefalı olun.

Beğenenler: vkopuzoglu

SamsonSamson
Üye
Alejandro dedi:

Bu forumda takılıp zaman geçirdiğinize göre OGZ yi seviyorsunuz ama dergiyi satın alıp zerre katkı yapmıyorsunuz? Yazık walla size ne diyim biraz vefalı olun.

OGZ'yi zerre sevmiyorum ama yine de foruma yazıyorum. Yıllardan beri de buradayım.

Ne yapacaksın?
Alejandro
Üye
Ben bir şey yapamam ama admin lerin yerinde olsam senin gibileri barındırmazdım.
SamsonSamson
Üye
Alejandro dedi:

Ben bir şey yapamam ama admin lerin yerinde olsam senin gibileri barındırmazdım.

¯\_(ツ)_/¯

Beğenenler: Nocseiz, CombiningPerson

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Alejandro dedi:

O zaman forumu kapatsinlar daha iyi.

Beğenenler: Nocseiz

Alejandro
Üye
Bende yeni üye oldum ama bu forum sanki terk edilmiş bir havası var çok ruhsuz, bir daha da girmem zaten size iyi günler.
JejunumJejunum
Üye
Alejandro dedi:

Bende yeni üye oldum ama bu forum sanki terk edilmiş bir havası var çok ruhsuz, bir daha da girmem zaten size iyi günler.

Nolur gir lan. Sana muhtacız.

Beğenenler: ico_irg

NocseizNocseiz
Üye
@Alejandro Her ne kadar OGZ dergiye ağırlık veren bir platform olsa da bir kaç yıl önce, değişime ayak uydurarak OGZ Online'ı yenileyip Youtube ve OGZ VR'la daha da güçlendirdiler. Tüm bunlardan -belki dergi kadar olmasa da- sponsor ya da reklam gösterimleriyle gelir kazanıyorlar. Dolayısıyla adblocker kullanılmadığı müddetçe foruma ya da siteye gelen herkes destek oluyor OGZ'ye; azlığın çokluğun bir manası yok çünkü zevkler ve renkler tartışılmaz.

Bir kaç yıl olmasa da bir 10 sene içinde tabletlerin giderek güçlenip yaygınlaşmasıyla matbu dergi yerini dijitale bırakacak zaten. Sonrasındaki bir 10 yıl içinde aynı durumu alternatif gerçeklik kullanan Google Glass/ HoloLens gibi cihazlarla tablet bile taşımaya gerek kalmadan yaşarız belki.

Bu süreçte giderek daha etkileşimli dergi sayfaları da göreceğimiz için olumsuz olacağını da düşünmüyorum. Dennou Coil'in ilk 1-2 bölümü anlatmak istediğimi daha iyi anlatacaktır.

Kısaca her şey değişiyor ve değişime adapte olmaktan başka çaremiz yok hiçbirimizin; eğer sevdiğimiz şeyi yapmaya devam etmek ya da zevk almak istiyorsak.

Beğenenler: vkopuzoglu

vkopuzogluvkopuzoglu
Üye
Hayırlı olsun, bana yazı yazmayı sevdiren, üniversitede ki dert ortağım, askerde ki tertibim, nice yıllara sana sevgili dostum Oyungezer...

Beğenenler: Aresny

hami10
Üye
şu posteri görseydik bende alıcam bu ay yıllar sonra sinan abiden sonra alasım gelmiyor maalesef dergiyi.. okumaya vakitte bulamadımı farkedince bide.
discussioncontroller