Oyungezer 121 - Kasım 2017
hami10
Üye
not dijital hiç bir şeyi okumayıda sevmiyorum gençler basılı içeriğe burun kıvırıyor farkediyorum ama telefondan okuyacağım tek şey yemek tarifi..
AstusAstus
Üye
derginin ilk açıldığı tarihten itibaren kimler kaldı dergide şimdi?
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Tuğbek ve Serpil çifti kaldı sanırım.

Not: Adını hatırlayamadığım bir kaç kişi daha var.
StarletStarlet
Üye
Mavisakal Tuğbek Ölek ve Serpil Ulutürk kaldı da onlar dergiye yazmıyorlar sanırım. Şu anda şirketin yönetim kadrosundalar galiba.

Onun dışında diğer dergiden gelip de kalanlar Ali Sezgin, Eren Okka, Eser Güven, Volkan Turan. Belki adını hatırlayamadığım veya yanlış bildiğim de olabilir.

Beğenenler: tool

DecypherDecypher
Üye
İlk sayının künyesinde olup da hala aktif olarak yazan sanırım üç kişiyiz: Ali, Volkan ve ben. Eren yok.
külbastıkülbastı
Üye
Dergide 2014-2015 döneminde bir kararsızlık, durgunluk, bıkkınlık vardı ama şimdi ayarını tutturdular. Ben şu anki yazarlardan memnunum.

Pcgamer, edge, pcaction gibi dergiler bile kendini salmış, notlar 10/10, 12/10, 20/10 gidiyor. Çıkan tüm oyunlar GOTY, hepsi mükemmel...

Yeni Youtube zaten kanser. Koca siteyi algoritmalarla yönetiyorlar. Twitch ortamı bi değişik. Streamerlar izleyicilerini memnun etmek için maymuna dönüyor.

Şöyle boş bir günde kahve eşliğinde rahat kafayla okunabilecek sadece oyungezer kalmış.

Beğenenler: darkkkral, Decypher, tool

rubyredrubyred
Üye
Dergi çıkmadı galiba market te bulamadım
NeOzguRNeOzguR
Üye
Çıktı. Ben bugün aldım.
DecypherDecypher
Üye
Bahaneyle ben de şu eski yazar - yeni yazar konusu hakkında ne düşündüğümü söyleyeyim bence :)

Ben bu tür mesajlar görünce aslında yeni yazarlar adına üzülüyorum. Düşünsenize o kadar emek veriyorsunuz, bir şeyler üretiyorsunuz, saatlerinizi, günlerinizi harcıyorsunuz; bu başlığa girip okurlar yaptığınız inceleme veya yazdığınız makale hakkında ne düşünmüşler diye bakmak istiyor ve onun yerine 'yenilerin tadı yok' mesajları okuyorsunuz.

Ben yaklaşık 20 yıldır yazıyorum, sanırım kendimi eski yazar olarak adlandırabilirim :) Ama ben de bu işe başladığımda birileri için 'yeni bir isimdim'. Kesin birileri 'kim la bu Eser' demiştir, son derece doğal yani. Sinan da öyleydi, Serpil de, Tuğbek de. O işin içinde uzun zamandır bulunan insanların yanında okurların yeni duyduğu isimlerdi bunlar. Okurlar tarafından bizlere de şans verilmese, sevilmesek bugünlere gelebilir miydik ki?

Tek tek isim verip birilerini dışarıda bırakmak istemiyorum ama ben yeni yazarlarımızı da oldukça beğeniyorum. Birkaç sene sonra bu isimlerden biri olur da ayrılırsa 'xxx de çok iyiydi, özlüyoruz' deneceğine de eminim. Elbette herkesin yeri ayrı, gidenlerin ardından hepimiz çok üzülüyoruz, hepimiz özlüyoruz. Bazı isimlerin yerini doldurmak tabi ki mümkün değil ama bence yeni isimlere de kalbinizde bir yer açabilirsiniz :)
StarletStarlet
Üye
Doğru. Sonuçta bu yazarları da bizim özlediğimiz, sevdiğimiz eski yazarlar aldı işe. Demek ki onlarda bir paotansiyel gördüler, beğendiler ve işe aldılar. E bir zamanlar (98-99 falan) onlar da yeniydi. PC Gamer'da Masaüstü Generali köşesi vardı mesela :) Ejderhanın ini vardı.
discussioncontroller