Oyungezer 121 - Kasım 2017
NeOzguRNeOzguR
Üye
Yeni her şeye alışmak zordur. Bazı yazarların yazım tarzları felân başlarda oturmamış oluyor. Yeni bir durum olduğu için herkesin (okur-yazar) bir -kimya ağzıyla- "yüksek enerjisi-kararsızlığı" var. Fakat zaman geçtikçe herkes gittikçe kararlı hâllerine dönüşüyor.

Bu doğal bir süreç. Her zaman da "yeni"nin olduğu yerde bu durum yaşanacak.

Ekleme: Ha bir de ben şu "nostalji" durumunun biraz garip bir üyesiyim. Ben eski şeyleri evet belli derecede özlerim ama sürekli oraya takılıp kalan da bir vatandaş değilim. Bir ara daha gencüken bu durum benim de başıma geldi hiç bir cacıktan memnun olamamaya başlamıştım. Allah'tan şimdi yeni oyunlar, yeni yazarlar vs. belli bir alışma süreci haricinde her şeyi (çok gıcık gitmediysem ya da nefret etmediysem) sevebiliyorum.

Beğenenler: edenknight

alperdegirmencialperdegirmenci
Üye
Decypher dedi:

Bahaneyle ben de şu eski yazar - yeni yazar konusu hakkında ne düşündüğümü söyleyeyim bence :)

Ben bu tür mesajlar görünce aslında yeni yazarlar adına üzülüyorum. Düşünsenize o kadar emek veriyorsunuz, bir şeyler üretiyorsunuz, saatlerinizi, günlerinizi harcıyorsunuz; bu başlığa girip okurlar yaptığınız inceleme veya yazdığınız makale hakkında ne düşünmüşler diye bakmak istiyor ve onun yerine 'yenilerin tadı yok' mesajları okuyorsunuz.

Ben yaklaşık 20 yıldır yazıyorum, sanırım kendimi eski yazar olarak adlandırabilirim :) Ama ben de bu işe başladığımda birileri için 'yeni bir isimdim'. Kesin birileri 'kim la bu Eser' demiştir, son derece doğal yani. Sinan da öyleydi, Serpil de, Tuğbek de. O işin içinde uzun zamandır bulunan insanların yanında okurların yeni duyduğu isimlerdi bunlar. Okurlar tarafından bizlere de şans verilmese, sevilmesek bugünlere gelebilir miydik ki?

Tek tek isim verip birilerini dışarıda bırakmak istemiyorum ama ben yeni yazarlarımızı da oldukça beğeniyorum. Birkaç sene sonra bu isimlerden biri olur da ayrılırsa 'xxx de çok iyiydi, özlüyoruz' deneceğine de eminim. Elbette herkesin yeri ayrı, gidenlerin ardından hepimiz çok üzülüyoruz, hepimiz özlüyoruz. Bazı isimlerin yerini doldurmak tabi ki mümkün değil ama bence yeni isimlere de kalbinizde bir yer açabilirsiniz :)

Bence sorun yeni yazarların gelmesinden ziyade eskileri özlüyor olmamız. Yenilerde sıkıntı yok. Sadece Sinan'ın Tugbek'in ve Serpil vs. nin yazılarıni özlüyoruz. Durum bu.
cato16cato16
Üye
Merhabalar,

Bugün Ankara Kızılay'daki Dost Kitapevi ve Turhan Kitapevi'nde dergiyi bulamadım. Daha sonra Keçiören'deki FTZ Migros'a gittim orada da bulamadım. Ardından Keçiören Gazino'da bulunan bayiye gittim maalesef orada da yoktu. Bu dört yerde de kesinlikle bulunurdu. Dağıtım ile ilgili bir sorun mu söz konusu? Yoksa bu yerler dağıtımdan çıkartıldı mı?
KeNeKeNe
Üye
cato16 dedi:

Merhabalar,

Bugün Ankara Kızılay'daki Dost Kitapevi ve Turhan Kitapevi'nde dergiyi bulamadım. Daha sonra Keçiören'deki FTZ Migros'a gittim orada da bulamadım. Ardından Keçiören Gazino'da bulunan bayiye gittim maalesef orada da yoktu. Bu dört yerde de kesinlikle bulunurdu. Dağıtım ile ilgili bir sorun mu söz konusu? Yoksa bu yerler dağıtımdan çıkartıldı mı?

Dergiyi Keçiören'de bulmak zor oluyor. Gazinodaki bayiye her ayın 10-12'den sonra geliyor dergi.

Curtis JamesCurtis James
Üye
12 tl olduğundan beri hiç almıyordum dergiyi; bugün almak için gittim ama ayın 7'sinde halen dergi yok Eskişehir'de...

Üzücü bir şey.
homesick alienhomesick alien
Oyungezer
Bu ay bulmak sıkıntı olmasın diye her zamankinden fazla bastırdık dergiyi ama dergicilikle ilgili her şey gibi dağıtım da eskisinden çok farklı. Parmaklarının ucuyla yapıyorlar her işi, ne raf düzenlemesi isteyebiliyoruz ne dergi kapağı provası, ne ara satış, ne dağıtım optimizasyonu... Denk gelirse bulacaksınız dergiyi sevgili arkadaşlar, dünden itibaren piyasada ama piyasanın neresinde biz de tam bilemiyoruz maalesef.
sonâdorsonâdor
Üye
Mutlu yaşlar dostlar.
YigitilhanYigitilhan
Üye
bulamıyorummm hiçbiryerde
kenan9593
Üye
Sanırım eski sayıların satımına devam ettiğinizden 10 yıllık arşiv dvdsi vermediniz? Öteki derginin arşivini hala saklarım.
Sahi eski sayılar ortalama ayda kaç adet satılıyor?
tool
Üye

Bu ay bulmak sıkıntı olmasın diye her zamankinden fazla bastırdık dergiyi ama dergicilikle ilgili her şey gibi dağıtım da eskisinden çok farklı. Parmaklarının ucuyla yapıyorlar her işi, ne raf düzenlemesi isteyebiliyoruz ne dergi kapağı provası, ne ara satış, ne dağıtım optimizasyonu... Denk gelirse bulacaksınız dergiyi sevgili arkadaşlar, dünden itibaren piyasada ama piyasanın neresinde biz de tam bilemiyoruz maalesef.

10 yıllık okurum, bu sayıyı bayide bulamayınca (migros) abone oldum. Ayrıca Ateş Bey sağolsun, bu ayın sayısını da hediye olarak yolladı. :)

discussioncontroller