Oyungezer 121 - Kasım 2017
madclown
Üye
Nice yıllara OGZ!

Geri kalanlar için de alın kodların hayrını görün:
playstore: uqw4upzs
tish-o: 8E3F95EE7P19
axyberexileaxyberexile
Üye
dostum gene mi poster yok ya evin duvarları boş kaldı yeminle
kahi03
Üye
Bu dergiyi satın aldım kodu yazdım başarıyla e postanıza gönderildi dedi ama yok lütfen cevap verin.
YigitilhanYigitilhan
Üye
aldım dergiyi tarihe geçecek bir sayı olmuş
cato16cato16
Üye

Bu ay bulmak sıkıntı olmasın diye her zamankinden fazla bastırdık dergiyi ama dergicilikle ilgili her şey gibi dağıtım da eskisinden çok farklı. Parmaklarının ucuyla yapıyorlar her işi, ne raf düzenlemesi isteyebiliyoruz ne dergi kapağı provası, ne ara satış, ne dağıtım optimizasyonu... Denk gelirse bulacaksınız dergiyi sevgili arkadaşlar, dünden itibaren piyasada ama piyasanın neresinde biz de tam bilemiyoruz maalesef.

Keçiören Gazino'da bulunan bayiden dün aldım. Diğer yerlere de dağıtılmıştır. Teşekkür ederim. :)

Aresny
Üye
90'lı yılların başında başlayan oyun ve oyun dergileri ile ilişkim hala ilk günkü heyecanı ile devam ediyor. Ancak bu değil ki zamanla hiçbir şey değişmedi. Gerek zaman bolluğu gerek de çok fazla alternatif olmaması nedeniyle ne bulursam oynadığım ilk dönemi saymazsak oyunlara olan ilgim yaşıma, durumlara, moduma göre değişkenlik gösterdi. Bir dönem strateji, bir dönem bol fps, bir dönem simülasyon... Uzun bir süre WoW, bitmek bilmeyen bir FM sevdası. Benim de her dönem bi başka sevdiğim yazarlar, bölümler oldu. (Donanım bölümünü isteriz!) Bu süre zarfında zevklerim, ilgi alanlarım değişti. Ben değiştim. Ortaokul, lise, üniversiteyi bitirdim. Askere gittim. Evlendim. Artık saçlarımda beyazlar bile var! Herkes için durum benzer olduğuna göre derginin, yazıların veya yazarlarının değişmemesi garip olmaz mıydı? Önemli olan amatör ruhun kaybolmamış olması. Bu nedenle mutluyum.

10 yıl boyunca emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Bu sayıda böyle güzel bir liste hazırlanmış olması da ayrı güzel, dönüp dönüp okunur.

Nice mutlu yıllara OGZ!
riddler21
Üye
dolu dolu bir sayı olmus.10 yılın 100 oyunu dosyası da guzel.bir soru soracaktım:listedeki sıralamayı nasıl yaptınız?herkes en sevdigi 10 oyun mu soyledi?sıralamaya gore mi puan verdiniz?
SevişenBoğaSevişenBoğa
Üye
Son 10 yılın 100 oyununa LoL'u soktunuz ama bu işin pirini sokmadınız. Tamam fanboy'luk yapmak istemiyorum; fakat canım sıkıldı bak. Ne güzel okuyordum dergiyi.
mit1980mit1980
Oyungezer
riddler21 dedi:

dolu dolu bir sayı olmus.10 yılın 100 oyunu dosyası da guzel.bir soru soracaktım:listedeki sıralamayı nasıl yaptınız?herkes en sevdigi 10 oyun mu soyledi?sıralamaya gore mi puan verdiniz?

Çok medeni bir şekilde oturduk, sakin sakin yapt... Yok be, nerede? Eski tip monitörler havada uçuştu, nostaljik bir kavga ettik :) Sayfalar dolusu mail attık. En sonunda Puri dayadı pençesini Serpil'in boğazına, "Benim dediği olmazsa keserim!" dedi. Öyle...

puraxayspuraxays
Üye
Harika bir sayı! Emeği geçen herkeslere teşekkürler.. Ben normalde bir kaç ay geriden gelirim ama bu sayıyı zamanında okuyacağım, sonrasında yine dönerim eskilere.. Enfes gözüküyor çünkü!

Ayrıca bu vesile ile -ne zamandır fırsat bulamadığım, ühü:(- ogzkritik.com 'un içeriğini güncellediğimi de haber etmek istedim. Meraklısına duyurulur ;)

Şöyle de bir ufak çalışma iliştireyim, hadi sağlıcakla.. :)

image
discussioncontroller