WORLD OF WARCRAFT : BATTLE FOR AZEROTH !!!
Type_TridoronType_Tridoron
Üye
İlla işin kötü adamı horde olacak. Valla 3 expdir "Bakın Horde kötü adam. Alliance süper" demekten başka bir iey yapmadılar oyunda... Horde oynayanlar uyuz oluyor artık Varian ve Anduin'e geçilen torpillerden.
EdrarcEdrarc
Üye
bence iyi yada kötü diye bi kavram yok, alliance danda kötüler çıktı horde danda, ve gene alliance danda horde danda iyiler çıkmıştır, bknz. Arthas, bknz Thrall.

ve bence sylvanas asla kötü değil Arthas ın yüzünden o kadere mahkum edildi. Yani alliance ların başarısızca yetiştirdiği bir paladin bozması işte böyle ileride horde ların başına geçebilecek bir patron yapar. Ama işte şimdide gün gelir devran döner, Arthas ın verdiği Lorderon ı Anduin geri alır.

aahh Uther ahh , rahat uyu sen. Her zaman paladinlere güvenirdin ve öğrencin Arthasa şunu demiştin '' evlat, paladinler asla diğer savaşçılar gibi yanlış yola sapmaz, ışığın doğrultusunda her zaman doğru yolda yürürler'' Ama işte şimdi hiç tahmin edemeyeceğin bir şehit kahraman Warrior ın oğlu olan bir Priest , Lorderon ın kapısına dayanmış vaziyette.
NesteressNesteress
Üye
danda
EdrarcEdrarc
Üye
Nesteress dedi:

danda

:))))) 2 dilin birbiriyle sevişmesi diyoruz biz buna :))))))))))))))))
DharkanDharkan
Üye

İlla işin kötü adamı horde olacak. Valla 3 expdir "Bakın Horde kötü adam. Alliance süper" demekten başka bir iey yapmadılar oyunda... Horde oynayanlar uyuz oluyor artık Varian ve Anduin'e geçilen torpillerden.

Mal mısın amk nerenle takip ediyorsun hikayeyi?

Theramore'u patlatanlar, Varian'ı bırakıp kaçanlar kimdi? Slyvanas'a bok atanlar şimdi "oh yes warchief slyvanas" diye kendilerinden geçiyorlar. Ki her şeyi geçtim, gidip Teldrassil'i yakıyorlar diye patlak veriyor zaten olaylar.
veeverveever
Üye
Hocam olaylar teldrassil yaniyor diye patlak vermiyor teldrassil undercity yi ally aldi diye yakiliyor christie golden in before the storm kitabini okumadan olayin basini bilemiycez nerenden salliyorsun
Üye
Dharkan dedi:

Mal mısın amk nerenle takip ediyorsun hikayeyi?

Theramore'u patlatanlar, Varian'ı bırakıp kaçanlar kimdi? Slyvanas'a bok atanlar şimdi "oh yes warchief slyvanas" diye kendilerinden geçiyorlar. Ki her şeyi geçtim, gidip Teldrassil'i yakıyorlar diye patlak veriyor zaten olaylar.

Evet, benzer bir olay için generallerinden birini öldüren Garrosh, Theramore'u patlatıcak da ben yazarların "Horde kötü adam olsun" diye yazıldığına inanmayacağım. Ayrıca Varian'ın ölümüne sebep olan Greymane'dir net. Sylvanas retreat çaldığında geri çekilmeyip mal gibi savaşan kişidir. Vol'jin yaralandığında Sylvanas ne yapsaydı? Alliance yaşasın diye bütün Horde'un katledilmesine izin mi verseydi?
Ayrıca SoO sonrasu Garrosh'un kaçmasına sebebiyet veren esas kişi Varian değil mi? Zaten ölüm cezasına çarptırılacak suç işlemiş birisini "Hayır ben yargılayacağım bını ni?" diye hapse atan? Ya da Sylvanas'ın suikast planını bozan Anduin var.
Ayrıca Teldrassil'in neden ve ne zaman yakıldığı belli değil. Tabi Ally fanatiği oyuncular hemen önyargıları ile "Sylvanas yakmıştır böhehey" edası ile atladılar. Ki Foresaken her saldırısında blight kullanır bilmem hikayede dikkat eden oldu mu?
Greymane'in Anduin'i gazlamadığı ve UC'ye saldırtmadığı ne malum? Bence daha olası, Sonuçta oğlum maldı demektense Sylvanas'a bok atmak daha kolay.

Son olarak ben zatek oyuncular ile ilgili değil, hikayenin yazılışı ile ilgili bir oyum yaptım yani yazarların söylediğim imajı vermek için özellikle uğraştığını söyledim. Hayatında 2 kere konuştuğun adama "MAL" demeden önce bir otur bir sakinleş şampiyon.
JerryJerry
Üye
veever dedi:

Hocam olaylar teldrassil yaniyor diye patlak vermiyor teldrassil undercity yi ally aldi diye yakiliyor christie golden in before the storm kitabini okumadan olayin basini bilemiycez nerenden salliyorsun

Wowhead'e bak, ilk önce Teldrassil yakılıyormuş. Blizzcon'a gidip yapımcılarla sohbet edenlerin tartışmaları var.

Zaten Anduin'in bizzat orduya komuta etmesi de Alliance'ın kağıt üzerinde haklı olduğunu gösteriyor. Aksini yapacak bir karakter değil.

Sylvanas'ın durumu ise çok büyük ihtimalle Old Gods veya Azshara'ya bağlanacak. Hikayenin Teldrassil'i kullanıp Azeroth'u ele geçirmesinler diye yaktık kıvamına geleceğine eminim.
Üye
Anduin çok tecrübesiz. Greymane, Varian'ı bile parmağında oynatabilen bir adam, kim bilir Anduin'i ne kadar etkiler.

Edit: Sinematiği izledikçe bilerek mi yaptıklarını çözemediğim bir tereddüt var Anduin'in ifadelerinde. Sylvanasta falan benzer bir ifade olmaması CGI sıkıntısı değil dedirtiyor ama bilemedim.
JerryJerry
Üye
Hala dediği Jaina'yı şutlamış eleman gidip de Genn'in gazıyla iş yapmaz.

Anduin'i şu zamana kadar babasını bile yola getirecek bir diplomat olarak gösterdiler. Bu hikayenin mary sue karakteri o, kabul edelim.
discussioncontroller