Türkiye'de neden Çakma NES var?
AhmetoFihhhtersBPAhmetoFihhhtersBP
Üye
Merhaba, ben Ahmeto Fihhhters.

Sorular ve sebepler:

1. Türk fabrikalar neden orijinal NES üretmiyorlar çakma NES üretiyorlar?
2. 90'larda gazeteler neden orijinal NES dağıtmıyorlar çakma NES dağıtıyorlar?
3. İnternette neden forumlarda, videolarda vs. gibi şeylerde Orijinal NES'i düşünmüyorlar, neden "Atari" konusunda "çakma NES" demiyorlar? Neden Nintendo Demiyorlar?
4. Ve neden türkler orijinal nes almıyorlar çakma NES alıyorlar anlamadım.

Ve bu yukarıdaki sebeplerin cevaplarını söyleyiniz.
Üye
Yardım edebilecek yok mu?
Üye
Göndersenize!
Üye
ULAN GÖNDER!
SamsonSamson
Üye
Göndermiyorum, gel kendin al.
Saltuklu
Üye
Kardeşim öncelikle uzun süredir aklımı kurcalayan bir konuyu hiçbir insanın yargısından korkmadan cesurca dile getirdiğin için çok teşekkür ederim. İnsanlar böyle şeyleri konuşmaya çalıştığımız zaman "Kaç yaşına geldiniz hala oyun mu oynuyorsunuz HA HA HA" diyerek kendilerince dalga geçiyorlar ama dalga geçilmesi gereken aslında onlar.
Ben ilk olarak kendi görüşümü belirtmek daha sonrasında da senin neler düşündüğünü öğrenmek istiyorum.
1. NESteki en çok sevdiğim oyun aslan ile ateşli çemberin içinden atladığımız oyun. Bence bu oyunu türkiyede insanlara "sirk" kültürünü empoze ettirmek için yapıldığını düşünüyorlar. Peki sirk nedir? Öncelikle kelime etimolojisinden başlarsak aslında ne kadar ahlak dışı olduğunu rahatlıkla anlayabiliriz. SİrK. Bu yüzden Türkiye'de orijinal NES satılmıyor.
DharkanDharkan
Üye
Türk fabrikalardan sonrasını okumadım

Beğenenler: mcprozack

CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Güncel mi?

Beğenenler: 502

DarK.DarK.
Üye
AHMETO DUR YAPAMAZSIN ÇÜNKÜ ÇÜNKÜ SEN

Beğenenler: CombiningPerson, 502

külbastıkülbastı
Üye
502502
Üye
Z kuşağı Arap atarisinde Street Master Fighter 2 oynamanın hazzını hiçbir zaman anlayamaz.
discussioncontroller