Oyungezer 122 - Aralık 2017
-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
Dostlar hepsinde değil de bazı dergilerde basımdan kaynaklı bir hata olmuş maalesef. Sayfa 51'den 66'ya kadar yok, onun yerine 35-50 arası tekrar basılmış. Öyle bir şeyle karşılaşırsanız dukkan[at]oyungezer[nokta]com[nokta]tr'ye bir mail atın, yardımcı olmaya çalışalım.
vicente__
Üye
Benim dergimde eksik yok. Ayrıca bir tane de kasım sayısı geldi poşetin içinde. Hediye olarak mı kabul etmeliyim? Bana mı yürüyor ogz? :D

Beğenenler: Nocseiz

PhenomenonPhenomenon
Üye
Sarp Kürkçü de sessiz sedasız geri döndü dergiye.

Hoşgeldin yeniden.
BaradhBaradh
Oyungezer

Hoşgeldin yeniden.

Teşekkürler karşılama için ama...

Çok da geri dönmedim yahu. 3-5 konu başlığı için yardıma geldim sadece. Devamı için "geldi, kalıcı" tadında bir intiba bırakmayayım şimdilik.
tnetennbatnetennba
Üye
Baradh dedi:

Hoşgeldin yeniden.

Teşekkürler karşılama için ama...

Çok da geri dönmedim yahu. 3-5 konu başlığı için yardıma geldim sadece. Devamı için "geldi, kalıcı" tadında bir intiba bırakmayayım şimdilik.

Şunu demeseydin Sarp Kürkçü Dükkanı esprisi yapacaktım yahu.
NeOzguRNeOzguR
Üye
Tarık bence FF serisinden 8'den başkasını oynamasın. Oyunezer kısmında 13'le ilgili yazdığı aşırı taraflı yazısı ibretlik valla. Yazı değil nefret kusma köşesi olmuş.

İleri gitmekten başka seçenek sunan başka FF yok demiş bi de. 10'da karşılaştığım neydi acep?

Dövüşlerin taktiksizliğinden dem vurmalar, karakterlerin altlarının dolu olmadığını belirtmeler, oyunun kalitesizliği vs vs oyunu hiç oynamamış olsam ama şu yazıyı okusam derim ki oyun 10 üzerinden en fazla 4-5'lik herhalde.

Tamamiyle %100 karşı olduğum bir yazı olmuş. Kendisi nefret ediyor olabilir -ki kendisini bağlar- ama bu 13'ün taş gibi olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Keşke gerçekten bombok oyunları yerseniz orada. Amacını fazlaca kaybetmiş geliyor o bölüm.
DharkanDharkan
Üye
FF12 de gömülmüştü geçen aylarda.
Koyu BeyazKoyu Beyaz
Üye
NeOzguR dedi:

Tarık bence FF serisinden 8'den başkasını oynamasın. Oyunezer kısmında 13'le ilgili yazdığı aşırı taraflı yazısı ibretlik valla. Yazı değil nefret kusma köşesi olmuş.

İleri gitmekten başka seçenek sunan başka FF yok demiş bi de. 10'da karşılaştığım neydi acep?

Dövüşlerin taktiksizliğinden dem vurmalar, karakterlerin altlarının dolu olmadığını belirtmeler, oyunun kalitesizliği vs vs oyunu hiç oynamamış olsam ama şu yazıyı okusam derim ki oyun 10 üzerinden en fazla 4-5'lik herhalde.

Tamamiyle %100 karşı olduğum bir yazı olmuş. Kendisi nefret ediyor olabilir -ki kendisini bağlar- ama bu 13'ün taş gibi olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Keşke gerçekten bombok oyunları yerseniz orada. Amacını fazlaca kaybetmiş geliyor o bölüm.

Selamlar,

İyi ya da kötü geri dönüş görmek sevindirici öncelikle, teşekkürler eleştiri için :) Ben oyunun pek taş gibi olduğunu düşünmüyorum yazıdan anlamış olduğunuz üzere, bunun evrensel bir gerçek olduğunu da düşünmüyorum aynı şekilde. Tabii ki siz sevebilirsiniz, herkesin kıstasları farklıdır. Ben serinin önceki oyunlarına göre ne kadar geri gittiğini görerek bu yanları açıkça 'taraflı' bir şekilde vurgulamaya çalıştım ki zaten kendi deneyimlerimden yola çıkarak yazdığım bir yazıya tarafsızlık süsü verme çabasına girmem komik olurdu orada. Bu arada gerçekten oyunu kendim incelemiş olsaydım zannediyorum maksimum vereceğim not 6 olurdu. :)

"İleri gitmekten başka bir şey yok" dediğim kısım oyunun yan yol dahi sunmayan aşırı basitleştirilmiş koridor yapısına yaptığım bir eleştiriydi. FF'lerin hepsinin de aslında bu şekilde tasarlandığını, ama hiçbirinin bu kadar monoton ve göze sokulacak şekilde yapılmadığını gene belirtmiştim yazıda. Tabii ki gene katılmak zorunda değilsiniz fakat FF 10'un ilerleyişiyle 13 arasında çok ciddi farklar olduğunu düşünüyorum, dilerseniz ayrıntılı şekilde tartışabiliriz üzerine. Eleştirdiğim diğer kısımlar için de örnekler vermek isterdim, yerim kısıtlı olmasaydı.

Gerçekten kötü oyunlara da yer verebiliriz ileride elbette ama genelde iyi kabul edilmesine rağmen kötü yanlarının ağır bastığını düşündüğümüz oyunları, ya da "oyunların görmezden gelinen kötü yanlarını" vermek daha ilgi çekici diye düşünüyorum. Bunu da göz önüne alacağız tabii.

Bu arada bir FF nefretimiz yok yav dergide, 12'ye de 13'e de giydiriyorlar zaten! tarzı bir hava oluşursa üzülürüz :D.

Teşekkürler fikirlerinizi belirttiğiniz için ^^. -Tarık
CoraxCorax
Üye
Dharkan dedi:

FF12 de gömülmüştü geçen aylarda.

o apayrı bir saçmalıktı zaten
NeOzguRNeOzguR
Üye
@Koyu Beyaz

Ben de oyunun bir çok konuda gerçekten sağlam olduğuyla ve niye çok sevdiğimle ilgili paragraflarca yazarım ama yaş kemâle erince pek canım da istemiyor açıkçası şu aşamada.

FF13 temelinde görüşlerimiz taban tabana zıt olduğu için, anlaşamayacağımızın üzerine anlaşıp konuyu kapatıyorum kendi açımdan böylece.

Cevap için teşekkürler.
discussioncontroller