FPS Sorunu
__LaBeNs__
Üye
iyi günler oyungezer takipçileri,

MSI Geforce 1050Ti 4GB Ekran kartı
Intel i5 7500 3.4 Ghz işlemci
8GB Ram DDR4
MSI- H270 Gaming M3 Anakart
Asus 144Hz Monitor
Çözünürlük 1920x1080 ( düşürdüğüm zaman oyun çamur gibi oluyor)

Arkadaşlar ben cs go oyuncusuyum. oyun olarak en çok oynadığım oyun budur. fakat sistem özelliklerim iyi olmasına rağmen deli gibi fps sorunu yaşıyorum.

Nvidia panel ayarlarından Her şeyi performansa çektim. Oyun içi ayarlarda tüm ayarları düşük moda çektim ve Oyunda şuan 300FPS sabit görüyorum.
Fakat oyun esnasında 200'lere düşüyor fps ve sanki 10fps miş gibi kasıyor. oynamak mümkün değil yani.

CS 1.6 oynarken 60fps alıyordum ve efsane bi akıcılık vardı şuanda CS:GO'da 200-300 almama rağmen 180-200'e düştüğünde oynanmayacak derece kötü bir hal alıyor.

bunun için bir çözümü olan arkadaş yetkili usta bilge büyücü varmıdır? bana bir çare bulun.

Bu arada bütün forumları gezdim. ingilizce türkçe fakat bir çözüm bulamadım.
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
fps_max #
__LaBeNs__
Üye

fps_max #

Hocam denedim Fps_Max 0 , 300 , 999 , 290
Sabitlemeye calısıyorum ama malesef değişik bir sıkıntı var
rubyredrubyred
Üye
msi afterburner yükleyip oyunda gpu kullanımına ve gpu hızına bir bakar mısın ? bir de eğer sıkıntı yaşamadığın bir oyun varsa onu açıp gpu hızına bakar mısın ? saçma bir şekilde gpu hızını düşük kullanıyor diyeceğim ama fps 200 falan normal.

bunlar olmazsa nvidia control panelden 3d ayarlarına gir csgo.exe yi ekle ve güç kullanımını (türkçe karşılığını tam bilmiyorum) maksimum performans yapıp dene.
külbastıkülbastı
Üye
Nvidia panelinde fast sync açıksa onu kapat. Bir de Bandicam veya afterburner ile fps'yi sınırlamayı dene.
__LaBeNs__
Üye
rubyred dedi:

msi afterburner yükleyip oyunda gpu kullanımına ve gpu hızına bir bakar mısın ? bir de eğer sıkıntı yaşamadığın bir oyun varsa onu açıp gpu hızına bakar mısın ? saçma bir şekilde gpu hızını düşük kullanıyor diyeceğim ama fps 200 falan normal.

bunlar olmazsa nvidia control panelden 3d ayarlarına gir csgo.exe yi ekle ve güç kullanımını (türkçe karşılığını tam bilmiyorum) maksimum performans yapıp dene.

şuanda ofis'teyim ama akşam ilk işim denemek olacak. msi afterburner ile kontrol eder resim atarım buraya
Nvidia ayarlarının hepsini performans'a çekmiştim zaten. o çözüm olmadı.

Nvidia panelinde fast sync açıksa onu kapat. Bir de Bandicam veya afterburner ile fps'yi sınırlamayı dene.

Fast Sync denemedim daha doğrusu ne olduğunu bilmiyorum bir kontrol ederim. ilgi ve alakanız için sonsuz teşekkür ederim.

Power supply'den olma olasılığı varmıdır acaba?
Geçenlerde bi video izlemiştim benimkisi masaüstü ama adam laptop ile oynuyor laptopun fişini çekince oyun aynı benimkisi gibi kasıyo felan. takınca düzeliyodu.

Şuanda powersupply'i tam hatırlamıyorum akşam kontrol edip bilgi vericem.

discussioncontroller