Oyun yapıyoruz ve bilgili insan arıyoruz
Görkem1
Üye
Ben ve birkaç arkadaşım oyun yapmaya çalışıyoruz ilk başlarda çok basit oyunlar yapıp isim duyurma ve az buz gelen gelir ile daha güzel oyunlar yapma peşindeydik.
Lakin kafamızda gerçekleştirdiğimiz her proje aşırı ayrıntılı oldu tartıştıkçada ayrıntılar arttı. Çok ufak flash oyun tarzında oyun yapabileceğimi düşünüyorum ama aklımızda ki fikirler bunların çok üstünde (tabi bizim için)...

Yanlış anlaşılmamak için eklemek istiyorum 3d AAA seviyesinde oyun istiyoruz gibi bir fikir yok kimsenin aklında yapmak istediğimiz oyunların seviyesi “Punch Club veya Game Dev Tycoon” gibi olucak zaten çizim yapan 2 arkadaşımız var aklımızda da 2 adet oyun var.

İsteğimiz yazılım konusunda bize yardım edebilecek yönlendirebilecek varsa zamanı direk işin içinde olacak güzel arkadaşlar.Bekliyoruz sizi :)

Maksimum 2 kişilik yerimiz var oyun yapıldığında olabildiğine (Bütçem yettiğince reklam yapıp steame koyacağım oyunu)

Ayrıntılı bilgi için bilmiyorum verilmesi yasak mı ama kendini tanıtıp vasıflarını söyleyen arkadaşlarıma telefonumu verebilirim.

NOT:ANKARA İÇİNDE EN AZINDAN HAFTASONU YÜZ YÜZE KONUŞABİLECEK ARKADAŞLAR İÇİN GEÇERLİDİR BU TEKLİF
SamsonSamson
Üye
Aylık ne kadar para vereceksiniz?
Görkem1
Üye
Aylık para vermeyi pek düşünmesekte vasıflarınızı yazarsanız yüz yüze ya da telefondan görüştüğümüzde bu konulaeı ayrıntılı bir şekilde görüşürüz.
Ban_Me_If_You_CanBan_Me_If_You_Can
Üye
Oyunu hangi motor ile yapmayı planlıyorsunuz? Elinizde gösterebileceğiniz materyal var mı? Tahminen ne kadar sürede bitirmeyi düşünüyorsunuz? Özellikle hangi rolde insan arıyorsunuz?

Oyun yapıyorum, adam lazım demek kolaydır ama düzgün planlanmamış projeler hiçbir zaman bitmez. Öncelikle projenizin ihtiyaçlarını ve sizin elinizde bulunanları değerlendirin. Sonra bir zaman çizelgesi çıkartın kendinize. Sistem tasarımı mı gerekli? Kod yazacak insan mı lazım bunları belirleyin.

Örn;
Unity Motoru ile yapacağımız 2D Platform oyunu için;
Bölüm tasarımcısı
Unity motoru konusunda uzman bir yazılımcı arıyoruz.
Oyunu Mart 2018 içerisince ücretsiz olarak sunmayı düşünüyoruz.
Tüm gelir alınan reklamlardan sağlanacak olup; oyun üzerinde çalışmış herkese, bireysel görüşme esnasında anlaşılacak, miktarda pay vermeyi düşünüyoruz.

tarzında bir ilan çok daha fazla ilgi çekecektir.

Edit: Sert bir eleştiri gibi gelebilir ancak bu tarz projelere büyük hevesler ile başlayıp da tamamlanamadan bırakmak zorunda kalmayın istiyorum sadece. Sonuçta herkesin cebinden ve vaktinden fedakarlıklar olacak bu iş sırasında.
Görkem1
Üye
Çok ezber bir yorum yapmışsın yukarı çıkıp bak ne çeşit insan arıyorum
Ban_Me_If_You_CanBan_Me_If_You_Can
Üye
Hangi motor için? Tonla oyun motoru var. Saf c++ mı istiyorsun yeni motor için, unity engine mi yoksa Unreal engine mi? Kalan her şey hala geçerli. Yazılım dar bir konu değil. Ayrıca bu agresiflik neden?

Punch club ve GDT iki ayrı oyun türü ve farklı tasarım uzmanlığı istiyor bu arada.
Görkem1
Üye
Bizim elimizde 2 oyun fikri ve çizimleri var (daha çizilmeye devam eden)
Sana şu zaman çıkarıcaz diyemem çünkü dediğim gibi şu zaman çıkarıcaz şu motoru kullanıcaz desem buradan yardım istemem
Beni anlamadın sanırım diyorum ki fikir danışabileceğimiz yazılım hakkında bilgili insan arıyoruz. Yani birnevi danışabileceğimiz kanlı canlı bir kaynak arıyoruz.
Orada da belirttiğin gibi illaha ben de sizinle birşeyler yapıcam diyorsa birisi vasfını yazsın ben 1 e 1 görüşücen demişim zaten iş için eleman alıcak olsam burdan ilan vermem zaten.
Telefon ya da yüzyüze görüşmek istememin sebebide flash oyun yapan 12 13 yaşındaki kardeşlerimizle muhattap olmak istememem
Punch club ya da GDT yapıcaz demiyorum yapım zorluğu buna benzer oyunlar yapıcaz diyorum sen bana ikisi farklı oyun diyorsun .
SamsonSamson
Üye
Hojam ortada daha konulmuş bişey yok, bize gösterdiğiniz bişey yok, bende de 3-4 tane oyun fikri ve çizimleri falan var bunlar zor şeyler değil.
goo_khangoo_khan
Üye
Yav oyun motoru falan bilmiyor adamlar muhtemelen. Fikir var ellerinde, bir iki de çizim var ama bunun nasıl oyun olacağını bilmiyorlar. Yazılım konusunda yardım istiyoruz yazmış adam oraya. Yazılım işin kendisi zaten.

Düşünün beyin felci konusunda bazı fikirlerim ve çizimlerim var ama ameliyat konusunda yardımcı olacak beyin cerrahı arıyorum. Bir de bu cerrah bana vasıflarını ayrıntılı şekilde yazsın da bi yüz yüze görüşelim istiyorum.

Öyle bir olay.

Ciddiye alıp adam akıllı yorum yazan birisine de teşekkür edip iki kelime bir şey öğreneceğine “ezber yorum yapmışsın yukarı bak da anla” falan diye atar yapmış bir de hey allahım. :D

Beğenenler: Caturday

CaturdayCaturday
Üye
oyun yapıyoruz yazılımcı lazım olayı da yeni türedi zaar

Beğenenler: Samson

SamsonSamson
Üye
Yeni insan yaratıyorum, çizimlerim ve fikirlerim var, güzel bayanlar bana yol yordam göstermek isterse lütfen ulaşsın...
discussioncontroller