ManMade - Distopik Istanbul
RidygoRidygo
Üye
image

İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent'te bulunan Cbilab Studios tarafından geliştirilen distopik dünya oyunu ManMade, Kickstarter’dan fon toplayacak.

Çok sayıda platform için geliştirilen ve sanal gerçeklik platformlarına da çıkışını gerçekleştirecek olan ManMade’in senaryosu 2050 yılının İstanbul sokaklarında geçiyor. Yapay zekâ tarafından yönetilen ve robot, drone gibi yüksek teknolojilerin hâkim olduğu evrende iki adet oynanabilir karakterimiz olacak.

Sinematik fragmanda ana karakter olarak gördüğümüz William Kaan Roberts, 2017 yılında New York'ta doğan ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (M.I.T.) yapay zeka üzerine çalışmalar yapan bir mühendis olarak oyunda bulunacak. Kendine yeni bir hayat kurmak isteyen Kaan, İstanbul’a taşınır ve siber güvenlik firmasında işe başlar.

image

Bir diğer karakterimiz olan Anika ise 2012 doğumludur. Hindistan'lı olan Anika ise Stanford Üniversitesi'nde yapay zekâ üzerine öğrenim görmüştür. Hikaye'de birbirlerine âşık olan Kaan ve Anika'yı öne süren yapımcılar, muhtemelen bu ikilinin üzerinden senaryoyu yürütecekler.


Oyun hakkındaki daha fazla detaya buradan ulaşabilir ve ücretsiz beta programına kaydolabilirsiniz. Oyun PC, PS4, Oculus, HTC Vive ve PS VR platformlarına geliştiriliyor.

Beğenenler: Noumenon

NoumenonNoumenon
Üye
Bi Dreamfall havası var oyunda...
SamsonSamson
Üye
Çöp olmuş.
Saltuklu
Üye
Kokoreç yapan robot ne amk
CyroCyro
Üye
en iyi ihtimalle başından büyük işlere kalkışan doğu avrupalı stüdyoların oyunları gibi bir şey olur.
NoumenonNoumenon
Üye
Saltuklu dedi:

Kokoreç yapan robot ne amkMutfak Robotu
FaironFairon
Üye
Yalan yok, ilgimi çekmedi değil. Oynanış videosu görmek lazım ama.
tolga_pctolga_pc
Üye

William Kaan Roberts


Yemin ediyorum başıma bir ağrı dikildi şuradan itibaren. Keşke oyunu tasarlayan elemanlar aynı zamanda hikayeyi de yazan kişiler olmasa. ''Abi bak şimdi ben bi kodlıycam hikayeyi çoghoş olcak'' kafasıyla çıkılan yol bi halta benzemiyor bizim projelerde.
Zodiac
Üye
hicbir sey anlatmayan fancy video + crowdfunding = çöp

crowdfunding kasmadan kendi sermayeleriyle oyunu bitirip (burasi cok onemli) alpha olmayan duzgun bi gameplay ile birlikte hikaye derinligini ucundan hissettirecek bir cikis yapmak yerine acele edip bunu yapmayi secmisler. belli ki ortada oyun yok video tech demo gibi olmus ama yenilik yok bildigimiz unreal.

bi boerue vardi hatirlayan var midir bilmem onun oyunlusu gibi duruyor.

Beğenenler: Taxman

NoumenonNoumenon
Üye
@tolga isimle ilgili eleştirdiğin nedir tam olarak ?
__skytalker____skytalker__
Üye
Sorma, nesi varmış Kaan'ın?

Beğenenler: tolga_pc, rubyred

discussioncontroller