EKRAN KARTINA KARAR VEREMİYORUM BİLGİSAYAR ÖZELLİKLERİNİ YAZDIM LÜTFEN..
BerkayDUR
Üye
Anakart : gıgabyte ga-h61m-s2pv
İşlemci : İntel(R) Core(TM) i5-3330 CPU @ 3.00 Ghz 3.20 Ghz
Ram : kıngston 8 Gb
SSD : 120 gb C ye tanımladım oyunlarda hızlı olsun diye
Hdd : 500 gb D ye tanımladım
Power : 400 W
Ekran kartı : MSI AMD Radeon R7 240 2GB 128Bit DDR3 (DX12) PCI -E 3.0 EKRAN KARTI (R7 240 2GD3 LPV1)
Monitörüm : Philips manitor 22 inç.https://www.philips.com.tr/c-p/220CW8FB_00/22-inc-genis-wsxga-arti/ozellikler

Bilgisayar bu özellikle belirtiyorum CSGO Ve PUBG Oynuyorum sadece bu 2 oyun için gücüm yetiiğince düzdüm CSGO ya Ekran kartım çok iyi yetiyor ama pubg de sıkıntı yaşıyorum lütfen yardım edin pubg için bu özelliklerde bilgisayara nasıl ekran kartı gider şu an limit 1000 tl ama üstüne ekleye bilirim limitin. Şimdiden ilgenelenlere çok teşekkürederim.
AvenAven
Üye

Beğenenler: BerkayDUR

BerkayDUR
Üye
Teşekkürederim değerlendirdim. alabılırım baska fıkrı olan varmı acaba.
rubyredrubyred
Üye
o sisteme en baba 1050ti olur başka da olmaz malesef.

Beğenenler: BerkayDUR

BerkayDUR
Üye
msı gtx 1050 ti 4 gb var çevremde 2. el temiz 650 tl nedersin.
rubyredrubyred
Üye
BerkayDUR dedi:

msı gtx 1050 ti 4 gb var çevremde 2. el temiz 650 tl nedersin.

şu piyasaya göre uygun görünüyor.
tolga_pctolga_pc
Üye
İlk çıktığında 1074 liraya aldığım Gtx 1060 , olmuş 2300. Satsam mı napsamdfsdf
Orderabi
Üye
ssd'yi oyun için kullanmak akıl karı iş değil total war falan oynamıyorsan. 120 gb ise windows ve sürekli kullandığın programları kullan bana kalırsa, bir tane de erken bağlanmak istediğin oyun olabilir sevdiğin bir karakteri senden önce almasınlar diye falan.
bu pc seni çok götürmez artık... yavaştan değiştirmek lazım.
tolga_pctolga_pc
Üye
İşlemci en az 5 sene daha gider de , 1050ti şu anlık arkadaşı idare edecek olsa bile hazlihazırda alt segment bir kart, fiyatlar düştüğü bir vakti kollayıp anında iyi birşey alması lazım. Bende de neredeyse aynı işlemci var, i5 2400 , gtx 1060 çaktım yanına, yüksek ayarlarda maksimum detayla oynayamadığım oyun yok. Tabi istisnai , işlemci emikleyen oyun özellikleri olduğu zaman , witcherın saç teknolojisi gibi, kısmam gerekebiliyor ama zerre dert değil. FPS'in zaman zaman ultra ayarlar nedeniyle 40'a düşmesi dert olursa gölge tarzı bir ayarı bir kademe aşağı alıyorum hop stabil 60+ fps. O segmentteki işlemciler orta vadede ölmez.
rubyredrubyred
Üye
5 sene heeee.
senle başka bir konuda tartışmıştık bir kaç kişi sanıyorum. yine tartışmaya hiç gerek yok.

5 sene ok.
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
2. nesil Core i7 2600K'lar 5GHz barajını 6. ve kısmen 7. nesile göre daha rahat devirirken, üstelik işlemcinin günümüz oyunlarında GPU'ya nazaran hemen hiç söz sahipliği yokken (iyi bir ikinci nesil işlemci ile günümüz ekran kartlarında darboğaz gibi bir sıkıntı da namevcut) çok da haksız değil. kaldı ki ben de 2001'den 2009'a P4 2.8GHz ile (3.2GHz overclock), 2009'dan 2016'ya kadar da Core 2 Duo P8700 ile (mobil) idare edebilmiştim. kısmetse 2016 mayıs itibariyle topladığım sistemdeki Core i7 6700K ile (4.6GHz overclock) en az bir 2021-2022 görebilirim diye umuyorum.

konu sahibi ve diğer ekran kartı alma düşüncesinde olanlar da mayıs ayını beklesinler az daha kastırıp. hem NVIDIA 20XX serisinin lansmanını yapacak (bu 10XX'lerin fiyatlarının daha da düşmesi demek), hem de AMD söz verdiği gibi üretim adetlerini arttırırsa piyasada ekran kartı bulunmazlığı nispeten daha az olacak.

edit: yukarıda yazılan "5 sene daha gider" kısmını biraz yanlış anlamışım. hani o günden bu güne normal tamam falan da hojam o ilerisi için temenni olan kısmı çok zor be. hadi 1-2 sene daha ittire kaktıra da, ondan ötesi yürümez o ilişki. =D

Orderabi dedi:

ssd'yi oyun için kullanmak akıl karı iş değil total war falan oynamıyorsan. 120 gb ise windows ve sürekli kullandığın programları kullan bana kalırsa, bir tane de erken bağlanmak istediğin oyun olabilir sevdiğin bir karakteri senden önce almasınlar diye falan.
bu pc seni çok götürmez artık... yavaştan değiştirmek lazım.

o tam olarak öyle değil be babuş, hatta tam olarakı bırak bir yana hiç öyle değil. ARMA 3'e sahip olduğunu varsayıyorum onun üzerinden örnek vereyim. ARMA 3 HDD üzerinde kuruluyken (ki öyle sallapati bir HDD de değil, okuma ve yazma da 200mb/s gibi şahhane hızları gören taştaşlı bir arkadaş kendisi) fps kaybı değil ama böyle dokuların inceden bir yavaş/geç yüklenmesi gibi bir durum hasıl olurken oradan alıp SSD'ye taşıdığımda bu durumun esamesi dahi okunmuyor.

hakeza aynı mevhum DooM ve GTA V için de geçerli.

o yüzden günümüz oyunları için de artık bir yerde SSD şart. hatta ben kısmetse bi 250GB'lık M.2 NVME SSD alıp işletim sistemini ve iş güç için sık kullandığım yazılımları onun üzerine taşıyarak mevcut SATA SSD'yi tamamen oyunlara vakfetmeyi bile düşünüyorum şu sıralar.
discussioncontroller