Konsol Konusunda Yardım
ThetHaler
Üye
goo_khan dedi:

Orderabi haklı, exclusive oyun çok matah gibi görünüyor ama değil. Dört beş yıldır ps4 kullanıyorum, exc oyunların çoğunu oynadım, "bu oyunu oynamayan adam çok şey kaybeder" dediğim bir oyun olmadı, belki Bloodborne. Yani evet 15 saat Uncharted 4 oynadım konsolda ama 150 saat de Witcher oynadım. Sadece exc oyun için konsol alınmaz. Öyle olsa PC alınır zaten, öyle oyunlar var PC'de, konsolda azıcık benzerini bulmak bile imkansız.

Xbox ekonomik bir konsol. İkinci eli beş yüz lira falan heralde. 650ye almıştım ben geçen yıl. EA Access yeni başlayan adam için bulunmaz nimet, yanlış hatırlamıyorsam 60 lira bir para veriyorsun konsolu açar açmaz bir dünya oyunun oluyor. PS4'de de sık sık indirim oluyor ama ilk zamanlar bir koleksiyon oluşturman zaman alacak, bir süre bir iki oyuna mahkum kalacaksın. Xbox ile çok daha hızlı bir başlangıç yapabilirsin.

EA Access ve Gamepass dışında bir avantajı da yok zaten Xbox'ın. PS4 daha iyi bir alet, daha iyi çalışıyor, daha sorunsuz. PS4'ün Türkiye'de daha geniş bir topluluğu var, hemen her oyunda oyuncu ve sunucu bulabilirsin. En önemlisi de Xbox daha zayıf bir makine. Bazı oyunlar Ps4'de 1080p, Xbox'da 900p hatta 720p çalışıyor. Bazı oyunlar bariz kötü görünüyor Xbox'ta. Hele büyük TV vs kullanacaksan.

Xbox One alıp EA Access falan kullanarak konsol dünyasına güzelce bir giriş yapayım sonra belki PS4 Pro vs. alırım diyorum sizce nasıl bir fikir ?
SamsonSamson
Üye
Konsol tücülmektir ve Yahudi'nin büyük oyunlarından biridir.

Benden duyun.
ThetHaler
Üye
Samson dedi:

Konsol tücülmektir ve Yahudi'nin büyük oyunlarından biridir.

Benden duyun.

Pki
ThetHaler
Üye
Kararımı verdim ve yaza girerken almaya karar verdim. Hem şu anda derslerimi aksatmaz hem de Microsoft'un oyun duyurusu olursa Xbox alırım :)
Sizce nasıl karar ?
CoraxCorax
Üye
>microsoftun oyun duyurusu

güldürdü.

Beğenenler: Benjamin, dodger, Aresny

Aresny
Üye
Belki yaz başında karne hediyesi bahanesiyle güzel bir indirim de denk gelir konsollara =)
ThetHaler
Üye
Aresny dedi:

Belki yaz başında karne hediyesi bahanesiyle güzel bir indirim de denk gelir konsollara =)

İnşallah :D Kendime karne hediyesi alırım ayrıca o zamana kadar daha fazla para biriktirirsem PS4 e daha fazla oyun alırım (Xbox alırsam değişir)
discussioncontroller