Masterrace Oyun Bilgisayarı.
123458
ArthurDayne
Üye
dodgerdodger
Üye
Güzel
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
ekran kartını o fiyata alabileceğini (coin rig'den çıkma refurbished ürün değilse) hiç sanmam, sen de ümitlenme. eh zaten tedarikçi de hepsiburada'nın kendisi değilmiş, şaşırmadım desem yeridir. o "en geç 5 mart'ta kargoda" yazısına da hiiiç itimat etme, onu ve benzerlerini (aynı gün kargo falan fıstık) hepsiburada'nın kendisi dahi sallamıyor zira. kesin öyle olur demiyorum ama bir ihtimal ki sen ekran kartını beklersin, beklersin, beklersin (günler, haftalar boyu tedarik sürecinde görünür) fakat gelmez. o ara paran da bir güzel işletilir ha işletilir, bir aya geri ödeme alırsan (ki hepsiburada ve tedarikçi ile ayrı ayrı yapacağın sürü sepet görüşmenin ardından) şanslısındır.

kullanılmamış* ve/veya yenilenmemiş* GTX 1080 fiyatları eğer değişiklik yoksa 900-930USD gibi akla mantığa aykırı bir aralıkta geziniyordu hafta başında (bizde bir de distribütör firma/ithalatçı karı ve kdv biniyor üzerine fikir vermesi açısından). nacizane tavsiyem kaybın olmaması açısından paranı dövize yatırıp nisan sonu/mayıs ortası civarlarına değin bekleyip öyle hareket etmen. GTX 2XXX'ler piyasaya sürüldüğünde ak koyun kara koyun daha net belli olacaktır. sistemin geri kalanı makul, sorun yaratmayacak ve uzun ömürlü seçimler yapmışsın. overclock yapmayacağını belirtmişsin ve doğru bir tercih olarak da çarpan kilidi açık olmayan bir CPU tercih etmişsin, çoğu kişi aynı niyeti belirtip de kalkıp K serisi işlemci aldığında kendimi kesesim geliyor zira. (swh) ben yine de bir Intel kullanıcısı olduğum halde AMD Ryzen tarafına da bir bak derim, ben de bugün yeni bir sistem toplayacak olsam tercihim büyük ihtimal AMD tabanlı olurdu.

Starlet
Üye
Tabii klas oyun bilgisayarı kişiden kişiye değişir ama ultra über süper bir şey istiyorsan bayağı bir bütçe ayırman lazım. Nvidia Titan XP quad sli, 18 çekirdekli intel i9, bilmem kaç gb bellek. Nvidia'ın kendi sitesinde belirttiği 65 inç oyuncu monitörlerinden. Corsair'in Süper full tower model kasası... vs. vs. Fiberoptik 1 gbit bağlantı....
Tabii bu konfigürasyon olayı kişiden kişiye değişir tabii ama klas bilgisayar dediğin böyle olmalı. Tabi buna bana yetiyor diyorsan o ayrı tabii. (Dalga geçme amaçlı yazmadım yanlış anlaşılmasın. Sadece klas bilgisayar kavramının ne olduğunu açıklamaya çalıştım. :)

O sistem yeterli olabilir. Bilen kişiler yardımcı olacaktır. Yada olmadı istersen Oyungezer editörlerine bir mail at. Belki donanım uzmanları yardımcı olabilir.
Üye
minare gölgesiyle davul tozunu unutmuşsun karşim. yaş kaç, 12,5 falan mı?

Starlet
Üye
Ne alaka? 32. Yaş "otuziki" yazıyla. Merak etme böyle bir sistemin tonla para olduğunu senin kadar iyi biliyorum. Ama klas sistem denilen budur. Ayrıca yukarıya da fikrimi belirttim. Tonla gereksiz mesajın arasında beni mi buldun sataşacak, laf sokacak. Git başkalarına laf sokuştur.
Üye
sadece "tonla para" değil, aslında "tonla para" sahibi olsan bile elde edemeyeceğin bir "hayal pilavı kaşıklama" vakası seninki.

"Nvidia'ın kendi sitesinde belirttiği 65 inç oyuncu monitörlerinden" dediğin şeyin piyasaya sürülmüş daha tek bir örneği olmadığı gibi gerçek anlamda hayata geçip geçmeyeceği de belli değil, zira kendisi panel üreticilerine yol haritası olması amaçlanan bir konsept. yine reel tüketici* piyasasında "Fiberoptik 1 gbit" bağlantı diye bir şey yok, çoğu çalışanı kurumsal vpn'ler üzerinden uzaktan bağlanarak işini yapmakta olan firmalar ve bağlantının asimetrik olmaması kaydıyla hosting sağlayan şirketlerin hedef kitle gözetildiği bir bağlantı türü bu. "Nvidia Titan XP quad sli" saçmalığına ise hiç girmiyorum bile, hakeza NVIDIA Pascal tabanına geçtiğinden beri dual SLI'dan ötesine donanım desteği sunmuyor, dolayısıyla yazılım üzerinden de imkansız bir şey.

32 yaşında "lan dur abartayım da biraz da kekini kabartayım, bir şey söylediğim sansınlar" düşüncesiyle boş boş mesaj kasan birisin. toplamayı düşündüğü sistemle ilgili öneri talep eden birine bir fikir vermek ya da yardımcı olmakla uzaktan yakından alakası olmayan saçmalıkların gerçekte içlerinin dolu olup olmadığına dair herhangi bir fikrin olmayacak kadar da konudan uzaksın.

Beğenenler: creiGn, Caturday, owleyes, tolga_pc

Starlet
Üye
Ha kardeşim ha zavallıyım evet. Görmediğin bilmediğin tanımadığın insanlar hakkında sadece bir mesajıyla yorum yapıp karalamak ne kadar kolay. Ben sadece fikir belirttim. bunu alsın demedim. İSteyen istediğini alır istediği gibi de değerlendirir sistemini beni alakadar etmez. Bir fikir belirtmek zavallılıksa tamam ben zavallıyım. Ama bu forumda benden daha cahillerde var. Benden daha zavallının da zavallıları var. Onu da belirteyim. Tabii sana demedim yanlış anlama. Görüyorum hep burada ne haltlar döndüğünü. Keşke her cahil benim gibi olsa. Tamam ben cahilim. Haklısın.
creiGncreiGn
Üye
@ArthurDayne;

Overclock yapmayacaksan anakartı da Z370 değil H370 çipsetli al, bir miktar tasarruf etmiş olursun. Para paradır.

Dell S2716DG'nin 24 inç modeli olan 2416DG var bende de, oyun için alınabilecek en iyi monitörlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Motion konusunda kesinlikle en iyi 2-3 monitörden biri. Ancak şunu da bilmende fayda var, bu monitörün belli bir dereceye kadar color banding problemi var. Normal kullanımda, oyun oynarken gözüne batacak bir şey değil ama yine de aklında bulunsun. Bunun dışında monitör arayüzünden gamma ayarı yapılamadığı için nvidia control panel'ı da kullanman gerekecek monitöre yapacağın kalibrasyona ek olarak. Monitörü ilk defa bağlayıp bilgisayarı ateşlediğinde çamaşır makinesinde unutulmuş kağıt para gibi solgun bir görüntüyle karşılaşınca şaşırma. Düzgün bir görüntü elde etmek için ayar yapılması gereken bir monitör. Panelin kendisi kontrast ve renk aralığı konusunda top TN panellerden biri.

5-6 bine bir kontrast, gerçek siyahlar gibi beklentilerin varsa VA panel monitörlere de bir göz atabilirsin. Ancak VA panel monitörlerden çok televizyonlarda kullanılıyor yaygın olarak; high end VA panel oyuncu monitörü aklıma gelmedi şu an, bir tek HP'nin 32 inçlik Omen modeli vardı galiba. Bir de Dell'in 24 inçlik modelindeki color banding'in 27'deki kadar baskın olmadığı söyleniyor, 27'yi gözümle görmediğim için bir şey diyemem ama yine de aklında bulunsun. Bulabiliyorsam 24'ünü alırdım, ben öyle yaptım şahsen.

Beğenenler: UnicornKnight

CaturdayCaturday
Üye
Starlet dedi:

Ha kardeşim ha zavallıyım evet. Görmediğin bilmediğin tanımadığın insanlar hakkında sadece bir mesajıyla yorum yapıp karalamak ne kadar kolay. Ben sadece fikir belirttim. bunu alsın demedim. İSteyen istediğini alır istediği gibi de değerlendirir sistemini beni alakadar etmez. Bir fikir belirtmek zavallılıksa tamam ben zavallıyım. Ama bu forumda benden daha cahillerde var. Benden daha zavallının da zavallıları var. Onu da belirteyim. Tabii sana demedim yanlış anlama. Görüyorum hep burada ne haltlar döndüğünü. Keşke her cahil benim gibi olsa. Tamam ben cahilim. Haklısın.

bu ne yaw
ArthurDayne
Üye
Starlet’i takmayın.Aşağılık kompleksi sanırım klas kelimesini görünce ortaya çıkıyor.

@creiGn Monitör konusuna gelirsek A07 modellerinde tüm sorunların çözüldüğünü duymuştum ben.Ekim’de üretilen modellerde yani.Sen ne zaman aldın monitörü?Forum donanımdaki konusunda son zamanlarda şikayet ve sorun yok hiç.Aynı özelliklere sahip tek monitör Asus var ve arada 1200 tl fark var.Dell kesinlikle rakipsiz o yüzden bu monitörüyle.Fiyat-performans-kalite.Hepsi fazlasıyla var.

@UnicornKnight AMD ile geçmişte yaşadığım kötü ve tövbe ettirici deneyimlerden dolayı AMD almayı düşünmüyorum.Nvidia ve Intel pahalı ama kaliteli/sorunsuz, AMD ise ucuz ama performanslı/sorunlu.Apple vs Samsung gibi.Ben stabiliteyi,kaliteyi ve konforu seçiyorum. :)
123458
discussioncontroller