Masterrace Oyun Bilgisayarı.
ArthurDayne
Üye
Samson dedi:

Lan bi' siktirin gidin.

Aha Howla(e)nd Reed paralyseyi kılıcı soktu arkadan...

Orderabi
Üye

@OrderAbi O sana göre.Soğutma,sessizlik ve performans olarak Gaming X’ler diğer kartlardan açık ara önde.Sadece ROG Strix ondan azıcık iyi.750w PSU ile dairenin elektrik ihtiyacını mı karşılıcam?600+80 bile fazlayken adam gelmiş niye 750+80 almıyorsun diyor.

@UnicornKnight Kingston’un nesi var?

tamam kardeşim msi al, sen de kafanda bi sistem kurmuşsun belli ki birileri bir şey yazsın da sistemimi onlara savunayım moduna girmişsin. bu tarz insanlara seneler içinde alıştık, gider yine kendi kafandakini alırsın, en baştan niye sordun bilmiyorum mesela söylediğim şeye O SANA GÖRE diyeceksen, zaten baksana kendin karşılaştırmış çözmüşsün işi. hayırlı olsun sistemin, güzel bir sistem.

bunun yanında ben yine de neden bazı tercihlerini sorguladığımı yazayım, belki buradan meraklanır kendin de araştırır bakarsın.

msi nerede gördün açık ara önde bilmiyorum ama açık ara önde olamaz hiçbir kart bir diğerinden çünkü AYNI ÇİPSETİ kullanıyorlar, bu yüzden kalanı çıkardığı ses, oc oranı ve oc kapasitesi ve teknik servisin kalitesine bakıyor.

msiların diğer kartlara, misal armor serilerine göre daha başarılı, az ısınan, sessiz gözükmelerinin sebebi termal macunlarının daha kaliteli olması. sen açar herhangi bir ortalama termal macunu sürersen kendine armor serisinden bir gaming X yapabilirsin mesela. bunun ötesinde bana kalırsa MSI almak yerine EVGA al, daha elegant dizaynı var, teknik servisi daha başarılı, sessizlik konusunda bir fark göremezsin gaming xten ve tekrar bakmadım ama stock clock speedi vs daha yukarda diye hatırlıyorum, ki sen oc yapmayacaksan daha akıllı tercih. üstelik sıvı soğutma takarsan garantisini bir tek evga bozmuyor diye biliyorum. ama sen diyorsan OOO adında GAMING var, sonunda X var ve KIRMIZI, elbette bu daha üstün bir kart olabilir sana göre.

ram konusuna gelince, kasa içinde en önemsiz parça ramdir. genelde daha ucuz olanı al geç derler, ki mantıklıdır da. fakat hatırlayalım sen MASTER RACE ve üstün, iyi gözüken bir şeyler istiyorum demiştin. bu yüzden 2400 mhz ram ÜSTÜN olmuyor, zira 370 boardlarda en başarılı timing vs. oranlarını GSKILL trident ramler veriyor ve şıkır şıkır olmalarıyla da tipsiz kingston’dan daha ÜSTÜNler diye bir kanı var bende, internette de vardır diye düşünüyorum... bunun yanı sıra ddr4 ramler olur da gelecekteki boardlarda ve işlemcilerde optimal olarak 3000 civarı mhzde çalışır olursa yine 2400den daha üstün olur, gelecekte de üstünlüğü korumak açısından mantıklı geliyor bana. bu arada corsair’in tipini seversen onu da alabilirsin, aynı fabrikadan çıkıyorlar.

son olarak 600+80 senin sistemin için FAZLA değil, optimal bile değil. işlemcin de elektrik yiyor umarım farkındasındır. 650 senin için optimal olurdu. FAKAT, yine ilerde olası bir kart değiştirme durumunda, işlemci değiştirme durumunda, ek güç tüketimi olacağını düşünerek ben sana 750 al dedim 700 yerine. Sonuçta bu parçalar zamanla az miktarda güç kaybı da yaşayabiliyor. Ayrıca gördüğüm kadarıyla full ya da yarı modüler bile değil alacağın güç kaynağı, bu kadar kablo kalabalığı ile ne tarz bir üstünlük olacak sence? Ben FSP hiç kullanmadım, XIGMATEK, OCZ, CORSAIR için kefilim.

Karşılaştırma videolarına bakarken 1080 ve 1080TI arasında devasa bir fark olduğunu gördüm.1080TI alırsam tüm sistemi baştan mı dizmem gerekecek?Bir de,1080TI'ye 4k mı daha uygun 2k mı?4K'da FPS 60-80 arası,144 HZ almak pek mantıklı olmuyor o zaman.Sorum şu ; 4K 75Hz 1080TI mi yoksa 2K 144Hz 1080TI mi?

4kyı unut, 2k için 1080TI doğru tercih. Son sorun tamamen tercih sorusu, 100 hertzden sonrası için değişim başlıyor diyorlar göze.

ArthurDayne
Üye

Karşılaştırma videolarına bakarken 1080 ve 1080TI arasında devasa bir fark olduğunu gördüm.1080TI alırsam tüm sistemi baştan mı dizmem gerekecek?Bir de,1080TI'ye 4k mı daha uygun 2k mı?4K'da FPS 60-80 arası,144 HZ almak pek mantıklı olmuyor o zaman.Sorum şu ; 4K 75Hz 1080TI mi yoksa 2K 144Hz 1080TI mi?

4kyı unut, 2k için 1080TI doğru tercih. Son sorun tamamen tercih sorusu, 100 hertzden sonrası için değişim başlıyor diyorlar göze.

2K 144Hz için 1080TI aldım diyelim.Bununla beraber sistemi baştan mı dizmem gerekecek?İşlemciyi,anakartı vs değiştirmeden 1080TI'yı sorunsuzca kullanamaz mıyım?O Masterrace'yi ben espri olsun diye yazdım.

CaturdayCaturday
Üye
hadi birader senin siktirip gitme zamanın şimdi
ArthurDayne
Üye
Caturday dedi:

Sinek gibi vızıldayıp vızıldayıp duruyosunuz etrafta,nalları dikmeniz bi' tokada bakar.O yüzden hala yapabiliyorken cidden siktirin gidin.
rubyredrubyred
Üye
Caturday dedi:

sen sus lan köylü
Orderabi
Üye

2K 144Hz için 1080TI aldım diyelim.Bununla beraber sistemi baştan mı dizmem gerekecek?İşlemciyi,anakartı vs değiştirmeden 1080TI'yı sorunsuzca kullanamaz mıyım?O Masterrace'yi ben espri olsun diye yazdım.

Kullanırsın ya, ama 144hz her oyunda alamayabilirsin. O yüzden bence G-SYNC monitor olsun ekonomin yetiyorsa.
ArthurDayne
Üye
Orderabi dedi:

Kullanırsın ya, ama 144hz her oyunda alamayabilirsin. O yüzden bence G-SYNC monitor olsun ekonomin yetiyorsa.

https://www.hepsiburada.com/dell-s2716dg-27-1ms-hdmi-display-qhd-g-sync-oyuncu-monitor-pm-bd805156 Monitör bu zaten.G-SYNC var.Teşekkürler.Kasa hakkında yorumun var mı?Estetiği ve yalıtımlı olması beni çok cezbetti.PSU olarak GTX 1080TI'ye 700+80 yeterli olur,di mi?Öyleyse PSU önerisi yapabilir misin?Bunun dışında i7 8700'e soğutucu olarak bu yeterli mi ;

http://www.nanokatalog.com/Thermaltake-Contac-12-Silent-288dB-Islemci-Sogutucu,PR-103161.html?gclid=CjwKCAiAz-7UBRBAEiwAVrz-9eL4LZFvTHN94z51dQIEvM-VOY0x9H5XBxdgjMudYk19YxYTScfJIBoCXQEQAvD_BwE

__skytalker____skytalker__
Üye
Caturday dedi:

Sen ne zaman siktirip gidiyon onu desene hele.
Orderabi
Üye
bence güzel kasa. neden fanlı sistemdesin, şöyle sıvı soğutmalı bir şeyler yapsana? en garanti iş. işlemci üstünde koca bir kitle istiyorsan en azından cooler masterın led veya rgb bir soğutmasını alabilirsin, daha şık durabilir. psu konusunda sen sözümü dinle, ilerde tekrar kart alacağını hesaba katarak 750w bir şey al. bu yaz sonu yeni kartlar çıkar, belki hemen satar yenisini alırsın, daha garanti konumda olursun.
discussioncontroller