Masterrace Oyun Bilgisayarı.
ArthurDayne
Üye
Orderabi dedi:

bence güzel kasa. neden fanlı sistemdesin, şöyle sıvı soğutmalı bir şeyler yapsana? en garanti iş. işlemci üstünde koca bir kitle istiyorsan en azından cooler masterın led veya rgb bir soğutmasını alabilirsin, daha şık durabilir. psu konusunda sen sözümü dinle, ilerde tekrar kart alacağını hesaba katarak 750w bir şey al. bu yaz sonu yeni kartlar çıkar, belki hemen satar yenisini alırsın, daha garanti konumda olursun.

i7 8700 alıp OC yapmayacağım için sıvı soğutma gereksiz değil mi?Bunca masraf ettikten sonra yeni kart alacağımı pek sanmıyorum.

tolga_pctolga_pc
Üye
750W ile dairenin elektrik ihtiyacını mı karşılayacam ne demek yav , pc çalışırken alet prizden 750W güç elektrik çekiyor falan mı sanıyorsun?
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
tercih ettiğin işlemcinin kutusundan E97379-003 stok fan ve soğutma bloğu uygulamada gereken termal macun da dahil olmak üzere çıkıyor, turbo boost limitleri de dahil olmak üzere etkili ve yeterli bir soğutucu.
ArthurDayne
Üye
Sağolun,varolun beyler.
ArthurDayne
Üye
http://www.nanokatalog.com/urun/be-quiet-shadow-rock-slim-6mm-1400-rpm-23-7db-islemci-sogutucu

Bu soğutucu ile benimkinin arasında önemli bir soğutma/desibel farkı var mı?Hangisini almalıyım?
ArthurDayne
Üye
Ban_Me_If_You_CanBan_Me_If_You_Can
Üye
Şahsi görüşüme göre 50.000'in altındaki sistem master race değildir.
Seninkisi borderline master race olmuş.
Orderabi
Üye
ben hala sıvı soğutmasız master race düşünemiyorum ya, oc olmadan da takılabilir ne olacak.
Starlet
Üye
Arkadaş sanırım onu oraya esprisine yazmış. İstediği sanırım sadece oyunları üst düzey açabilecek bir sistem. Fazlasını istemiyor sanırım. Yoksa Orderabi ve Ban..... haklısınız. Ben de benzer bir şey yazdığımda (şakayla karışık) (ilk sayfada) bir dövmediğiniz kalmıştı. Ama işte herkesin bakış açısı farklı olabiliyor.
ArthurDayne
Üye
Noctua çoğu sıvı soğutucudan daha sessiz ve daha iyi soğutuyor.Sıvı soğutucu istemememin sebebi ömrünün nispeten daha kısa olması,sızdırma&pompanın bozulma riski ve gürültülü olması.Ayrıca gerçekten iyi olan sıvı soğutmalar 750-800 tl civarında ki,gereksiz.Noctua 480 TL’ye onlarınkine yakın bir performans sunuyor ve çok çok daha sessiz.Noctua’nın tek eksisi boyutu,kule tipi soğutucu için boşuna kule tipi kasa almıyoruz.Ve yine Noctua’nın AIO Killer diye bilinmesinin bir sebebi var.”Masterrace” sayfalar önce yazdığım gibi,espriden ibaret.
discussioncontroller