Masterrace Oyun Bilgisayarı.
145678
creiGncreiGn
Üye

NZXT'ye dair bir şey söyleyemem, fakat Corsair için aio dahilinde gelen fanlar konusunda haklısın. ben de şurada http://oyungezer.com.tr/forum/discussion/comment/2202236#Comment_2202236 bahsettiğim fan setini bu yüzden edindim ve fazlasıyla mutlu oldum. önceki dahili fanlar her zaman oraya ulaşmasalar da (kışın hiç olmuyor, fakat yazın civcicli günlerinde deli ediyorlardı) belli bir limiti aştıktan sonra iğrenç bir zırıltı vermeye başlıyorlardı.

sıvı soğutma konusunda eski kafalı değilsin hocam, katılıyorum. ben de sistemi kurarken inanılmaz tereddütlüydüm. Corsair'in bu tip sızıntı durumlarına karşı tüm sistem için 5 yıl uluslararası garanti veriyor oluşu nedeniyle ikna oldum. hakeza aio'ların sızıntı ihtimalleri yok değil, fakat custom kurulumların yanında esamesi dahi okunmayan bir durum bu.

bequiet'in fotoğraflarına baktım, güzel fakat yine de bana hitap etmiyor. ben son dönem yanılmıyorsam cooler master'ın şu dışını V8 motor bloğu örtüsüne benzettikleri soğutucuya hasta olmuştum, hatta sıvı soğutmaya karar vermeseydim onu edinecektim. kısmet değilmiş.

O kadar da kötü değil bence yav, siyah temalı sistemde gayet güzel duruyor diye düşünüyorum.

Be quiet! DRP3;

Spoiler:
image

Spoiler:
image

Spoiler:
image

Spoiler:
image

Spoiler:
image

Spoiler:
image

Spoiler:
image

Sonuç baya güzel oldu, derli toplu ve temiz tutabildim kablolamaya bir kaç saat ayırarak ama bir daha mid tower kasaya air cooler takmamaya da tövbe ettim. Soğutucuyu anakarta önceden oturtmak durumundaydım, anakartla birlik o şekilde kasaya monte ettikten sonra kabloları yerli yerine oturtana kadar akla karayı seçtim, özellikle de 8 pinlik cpu güç kablosunu ellerimi kullanmadan kerpetenle tutarak yerine oturtmaya çalışırken kasayı olduğu gibi camdan atacaktım bir ara.

Beğenenler: Noumenon, Ridygo, UnicornKnight, 502

NoumenonNoumenon
Üye
Sen şurda açık ara birinci olursun herhalde
https://www.youtube.com/user/grrguner/featured
RidygoRidygo
Üye
Sahane olmus hayirli olsun. Originste agiz tadiyla bir misir turu atarsin artik =)

Beğenenler: creiGn

creiGncreiGn
Üye
Eyv.

Hazır origins demişken sorayım sana, ps4'te oynuyordun galiba AC:O'i sen değil mi? Şöyle bir şey sormuştum steam konusunda;

Assassins Creed Origins oynamaya değer mi? AC3 çöpünden beri seriye elini sürmeyen biri olarak, hikaye anlamında bir şey bulabilir miyim bu oyunda? 120 liraya alınabilitesi var gibi göründü gözüme.

Bir diğer sorum da şu; oyun psn'de de 120 lira şu an, ps4'e mi yoksa pc'ye mi almalı bilemedim. 4K hdr destekli iyi bir televizyonum var, oyunu ps4'te hdr ile mi oynamak daha iyi olur görsel açıdan, yoksa masterrace'de 1440p 60 fps ve üzerinde mi? Shooter olmadığı için yüksek frame rate boşverilip ps4'te de oynanabilir gibi geldi ama bilemedim. Grafikleri aslında ortalama olan oyunların dahi iyi bir tv ve hdr sayesinde pc'dekinden çok daha iyi görünüyor olması aklımı çeliyor.

Ne diyorsun?
tolga_pctolga_pc
Üye
Cimriliğim yüzünden Be quiet! pahalı geldi gözüme , gidip CM EVO 212 kurduydum 140 kağıda, çok mutluyum. Amelelik yapıyormuşum yav harici soğutucu kullanmayarak.
RidygoRidygo
Üye
Sorunun cevabi biraz goreceli. HDR deneyimi cok baska bisey. Su anda cogu ekran hala o renk araligini gosteremedigi icin o moddayken ekran goruntusu bile alamiyorsun. Cok patlak renkleri olan biseymis gibi gorunuyor. Oyun grafiksel anlamda acik dunya olarak su tarihte bence en iyilerden. Gezeyim goreyim, photo modda vakit gecireyim diyorsan HDR guzel bir deneyim olur. Ama oyunun konsol performansi cok kotuydu izledigim incelemelerde. Ben PC'de oynadım. 1060'li bir gaming laptop var 1080p de yari ultra yari high 60fps olacak sekilde bir ayar cektim. Son derece keyifliydi.

Acik dunya yapisini dogrudan witcher 3'ten almis. Ben cok sevmistim, bunda cok daha guzel olmus. Animasyonlar, atin yolda takilmadan gidebilmesi vs yapiyi daha yumusak ve keyifli kilmis. En cok sevdigim yonu de bu oldu sanirim. Oynarken cok tok hissettiriyor gameplay. Dovus mekanigi de dark soulsa cok yakin ama daha casual. Yani kafa dagitacaksan Guzel grafik, guzel optimizasyon, rahat dovus mekanigi, guzel acik dunya sistemi (witcher 3 kopyasi oldugundan goreceli baya), Misir, detaylar vb vakit gecirmek icin guzel. Hikaye dersen, intikam icin yola cikip aslinda olaylarin cok daha buyuk oldugunu goruyoruz vb cok klise bir yapisi var. Ama Bayek'i taniyabilecegimiz sekilde ilerliyor oyunun geri kalani. Yan gorevlerde falan gecen dialoglarla kulturu ve misiri hafif hafif yedirerek gelistirmisler hikayeyi ben o yuzden baya begendim. Ama sirf ana hikaye gidersen kisa ve bos gelebilir. O konuda emin degilim. Oyunu bir butun olarak yedire yedire oynarsan guzel bir deneyim sunuyor.

Platform konusunda da bana gore fare ile ok atmak daha keyifli ve rahat. Oyunda ok kullanimi cok on planda ve onemli. Bir de performans sorunu var tabi. 25-28 kare orani da beni rahatsiz eden bir olay. O yuzden PC secerdim.
CaturdayCaturday
Üye
ridygo zehirli cümleler kuruyor, güvenmeyin, gollummuş gibi düşünün
rubyredrubyred
Üye
PCMR bir sisteme yakışır ekipman da lazım

145678
discussioncontroller