Black Desert Online Bug Kullanımı Sonrasında Perma Banlar ve Para Cezası
TheRedTheRed
Üye
Merhabalar, bayadır üyeyim ama pek yazmıyorum. Bu sefer konu açma sebebim acayip bir durum hakkındaki görüşünüzü öğrenmek.

Son günlerde Black Desert Online oyununda bir bug ortaya çıktı. Bu açığa göre marketten gerçek parayla [Ninja] Metal Piercing alan oyunculara 2 pet ve 20 yem geliyordu. Açığı kullanan oyunculara uygulanacak yaptırımlar açıklandı. Bunlar arasında süreli uzaklaştırma, pet ederinin iki katı kadar paranın bankadan çekilmesi gibi yaptırımlar var. Hatta dedikodulara göre petlere de el konulacağı söyleniyor. Detaylı resmi açıklamayı burada bulabilirsiniz: https://www.tr.playblackdesert.com/News/Notice/Detail?boardNo=1018&boardType=0

Ben bu olayın biraz abartılı ve biraz da güç gösterisi olduğunu düşünüyorum. Açıkla gelen eşyalar otomatik olarak envantere gönderiliyor. Yani burada çok detaylı bir üçkağıtçılık olduğunu düşünmüyorum ve açık kullanmak için parayla satın alınan incileri geri vermeyip, hesaptan pet ederinin iki katı para çekmek uygunsuz geldi. Aile adım Nihalennia, birincil karakterim Abstract, açığı kullanmadım hiç petim falan yok zaten, sadece sizin düşüncenizi merak ettim. Sizce yanlış mıyım yoksa siz de benim gibi mi düşünüyorsunuz?
502502
Üye
Kimin yanlışlıkla kimin kötü niyetle exploit yaptığı görülebiliyor ve onunla orantılı olarak veriliyor cezalar. Arada veri kaybından falan tek tük haksızlığa uğrayanlar olabilir ama büyük ölçekte firmalar genelde haklı oluyor ceza konusunda. Aklı başında hiçbir firma bu konularda güç gösterisi yapmak için süresiz uzaklaştırmayı hak etmeyene süresiz uzaklaştırma vermez, hem insanların güvenini kaybetmemek için hem de o oyunculardan para kazanma potansiyelini kaçırmamak için.
wookers
Üye
Böyle bir MMORPG oyununun data konusunda sağlam olduğunu düşünüyorum. Userlerin ne zaman nerde ne yaptığına kadar hatta hangi tuşa bastığına kadar logları tutuluyodur. Böyle güzel bir yatırım yapıp bu nedenli oyunculara uzaklaştırma verdiklerini. Genellikle oyuncular bu tür açıkları kullanıyorlar sonrada kullanmadım deyip üste çıkmaya çalışıyorlar. Ama unutmasınlar ki loglar yalan söylemez ;)
enesaydogdu7
Üye
BENİM İNTERNETİM TURCELL SUPERONLİNE VE BİLGİSAYAR ÖZELİKLERİM O KADAR İYİ DEĞİL LAG SORUNUM YOK
enesaydogdu7
Üye
OYUNCULARIN GÖRÜŞLERİNİ VE İSTEKLERİNİ ÇOK İYİ KARŞILAYAN BİR KURUM VAR BENCE
discussioncontroller