Sistem
MatrimCauthonMatrimCauthon
Üye
Illegali biraktim. Yabanci havayolu personeliyim ayiptir söylemesi
Orderabi
Üye
biraz daha bekle toplam bütçe 12 falan olursa yapalım, o arada belki yeni ekran kartları çıkar yazın.
tolga_pctolga_pc
Üye
Belki değil yılın ortasına gelirken ya da en geç ortasında nvidianın Volta mimarili ekran kartları çıkıyor ve bunlar RTX (ışın izleme teknolojisi aka. muazzam ışık yansıması teknolojisi) destekleyen yeni güçlü jenerasyon kartlar. O arada da ortaya bir Titan daha yapıştıracaklarmış.
rubyredrubyred
Üye
volta'nın son kullanıcı ürünleri çok çok daha sonra çıkmayacak mıydı ?

Beğenenler: tolga_pc, creiGn

tolga_pctolga_pc
Üye
Tekrar baktım da 3 bin dolara satışa çıkacak diyor. Bu bizim için olan versiyondan önce gelecek olan üretici ve diğer kuruluşlar için olan galiba. O zaman bu yıl Titan haricinde yeni kart yok.
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
kısa vadede Volta mimarili GeForce gelmeyecek, gelecek olanlar da Volta'nın epeyce bir kırpılmış ve farklı bir kod isimle adlandırılan (Ampere) varyantları olacak. lansman tarihi için de eğer bir süpriz olmazsa mayısın sonuna doğru düzenlenecek GTC'da değil, dördüncü çeyreğin sonlarını işaret ediyorlar.

ray tracing için de eğer yazılıp çizilip söylenenleri doğru anladıysam henüz bir hayli erken. evet kartlarda bu destek olacak (ki AMD'nin acınası aşırı güç tüketeci VEGA'larında bu destek MS DX12 ile değil de Vulkan marifetiyle mevcutmuş sanırım) fakat bir hayli primitif bir şekilde görebileceğiz. belki bir ya da iki nesil sonra tam anlamıyla ray tracing hesaplamalarını yapabilecek güç ve yetenekte GPU'lar ancak hayatımıza girecekler. zira o GDC'de Microsoft & NVIDIA eliyle lansmanı yapılan görüntüler için NVIDIA'nın üzerinde 4 adet Tesla bulunan şu hayvanı kullanıldı.

https://www.nvidia.com/en-us/data-center/dgx-station/

hedef 4K 60FPS'den ötesi değilse (ki daha n'olacak onu da ayrıca merak ediyorum) yeni sistem için acele etmeyip yıl sonunu, dolayısı ile GTX 2XXX (Ampere) neslinin ilk örneklerinin piyasaya düşmesini beklemek daha akılcı olur.

zaten kazancın döviz üzerinden, e güzel de kazanıyormuşsun. beklemekten sıkılmazsın, o ara da bütçeyi hayvan boyutlara çekebilecek kadar daha arttırmak isteyebilir ve bunun neticesi de cidden hayranlık uyandırıcı bir sistem toplayabilirsin.

şimdiden hayırlı olsun.
creiGncreiGn
Üye
Ben bekleme işinin sonu olmadığını düşünüyorum açıkçası. PC donanımı olsun, telefon olsun, araba olsun, ot bok ne olursa birisi bir şey alacak olduğu zaman "x ay sonra yenisi gelecek, bekle onu alırsın" deniyor ama dediğim gibi bunun bir sonu yok ki. Hadi ortada lansmanı yapılmış somut bir ürün olsa, mesela nvidia'nın 2xxx'leri GDC'de tanıtılmış olsa ve haziranda stoklara girecek olsa denir ki bekle ama, daha tanıtımının ne zaman yapılacağı dahi soru işareti olan ürünlerden bahsediyoruz burada.

Adamın parası da var, döviz üzerinden kazancı zaten. Ben olsam ihtiyaçlarım doğrultusunda şu an için toplayabileceğim en iyi pc'yi toplar geçerdim. Yıl sonu dediğimiz az bir süre değil ki; adamın parası var, oyun oynamak istiyor, 9 ay daha mı beklesin?

İlk iki paragrafta söylediklerine tamamen katılmakla birlikte son iki paragraftaki tavsiyelerine katılamıyorum. 1080ti alıp pekala keyfine bakabilir bence şu an.

Beğenenler: Caturday, UnicornKnight, rubyred

tolga_pctolga_pc
Üye
Söylediği bütçeye yetişmiyor TI. Bir süre sonra limiti artırabilirim deyince zati önerilerin vadesi uzadı.
dodgerdodger
Üye
4k 60fps için ekran kartı yok piyasada zaten?

ben beklemedim, 970 almıştım, hala zorlayan bir oyunla karşılaşmadım.
MatrimCauthonMatrimCauthon
Üye
Düşündüğüm butcede high end bir sey toplamak daha cekici, uzun sure beklemek istemiyorum acikcasi. Iki ay bekleyecegim butceyi 15 civarina kadar cikartabilirim. Mayista su sablonda bir sey toplayacagim.
discussioncontroller