Sistem
rubyredrubyred
Üye
dodger dedi:

şunlar için harcanan enerjiye hayranım.

işssiz olunca enerjiyi bir trollükle bir de otuzbirle atabiliyor sanırım.
Zodiac
Üye
xd
Erdi_ElinoğluErdi_Elinoğlu
Üye
rubyred dedi:

dodger dedi:

şunlar için harcanan enerjiye hayranım.

işssiz olunca enerjiyi bir trollükle bir de otuzbirle atabiliyor sanırım.

Rubyred bey öncelikle kaba üslubunuz ve kırıcı ithamlarınız nedeniyle sizi kınıyorum.Enerjimi nasıl harcadığım sizi kesinlikle ilgilendirmez fakat ben enerjimi sizin düşündüğünüz yollarla harcamıyorum.Lütfen beni eleştirirken benim kültürlü bir İstanbul beyefendisi olduğumu ve size cevap verebilecek ölçüde dil bilgisi haznemin bulunduğunu göz önünde bulundurunuz.Sizi bu tarz tartışmalar yerine daha kibar bir uslüpla karşılıklı münakaşaya davet ediyorum.Ayrıca İntel Pentium 3 işlemciye sahip 64 Mb Ram'lı ve 32 mb ekran kartına sahip Windows 95 işletim sistemli bir bilgisayara sahip olmam veya maddi durumumun bu bilgisayarı toplayabilecek kadar kötü olması beni sizden daha geride bir insan yapmaz.Ben her türlü oyunda kolu güçlü bir gamerım ve her oyunda birinci oluyorum.Bilgisayarım kötü olabilir son çıkan oyunlarda biraz kasıyor olabilir ama ben bu açığı iyi bir gamer olmamla kapattığımı düşünüyorum.Bu kadar iyi bir gamer olmanın ve hayatı boyunca bir kere bile küfür etmemiş bir İstanbul beyefendisi olmanın onurunu her daim yaşıyorum efendim...Saygılarımla...

Beğenenler: rubyred, Erdi_Elinoğlu, Aven

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Asrock ekran kartı işine girmiş, iyi de etmiş

https://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/asrock-ekran-kartlari.htm
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
rubyredrubyred
Üye

tekellikle bir alakası yok ki bunun. markalara nvidia kartı üretip satıyorsan amd satamazsın demiyor artık senin tanınmış gaming markanı sadece nvidia için kullanacaksın amd için ne yaparsan yap demişler.

bu olay amd kartların fiyatlarını daha da makul seviyede olmasına sebep olabilir. mesela 1060'ın asus tarafında sanırım üç modeli var, keza gigabyte'ta da iki ya da üç.

atıyorum asus dual 1060 1200 liraysa, rog strix olanı 1600 lira. kullanılan malzeme son kullanıcının hissedemeyeceği farklara sebep olurken marka ve görselliğe 400 lira fazladan fiyat biçiyorlar.

belki ne olacak hiç bir gaming markası olmadan msi rx 670 çıkacak daha normal bir tasarım bir de mesela msi "newgaming" rx670 çıkacak. belki ilk bir kaç seride newgaming markası rog strixte olduğu gibi 400 değil de 200 lira fazla olabilir sadece.
JerryJerry
Üye
4-5 sene öncesine kadar Amd'ye hep sempati ile bakıyordum ancak Nvidia veya Intel'den aşağı kalır yanları yok. Kapitalizmin kurallarına göre oynayan başka bir şirket. Her firma kendi hedef kitlesini seçmiş durumda, rekabet dediğimiz şey sözde kalıyor.

Konsol konusunu biliyorsunuz, Amd'nin elinde. Bunun dışında açık kaynaklı kod desteği ve know-how kolaylıkları yüzünden dünyadaki tüm yarı özel-yarı devlet kurumlarının Amd ile partnerliği vardır. Ne Intel, ne Nvidia böyle bir destek sunmuyor.Belki Intel'in sadece Abd hükumetiyle böyle özel bir anlaşması olabilir.

Bitcoin konusu var, Amd'nin son dönem oyuncu kartı adı altında çıkardığı üst seviye donanımların tamamı miner'lar için özel tasarımlara sahipler. Bu yüzden piyasada Amd ekran kartı bulmak neredeyse imkansız hale geldi.

Beğenenler: Dharkan

Orderabi
Üye
miner için özel tasarıma sahip olmak nedir
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
ürün üzerinde yer alan aktif ya da pasif soğutucular, kapasitörler vs vs gibi unsurlar belli bir doğrultuda ancak normal kullanımdan çok daha öte (süre, işlem gücü, ısı vs) bileşenlerden seçiliyor. tam olarak aynı şey değil gerçi ama şey gibi düşünebilirsin; Asus'un TUF serisi Maximus'lar falan gibi çok ön plana çıkmaz mesela, ama en dayanıklı ürünler de aslında o TUF serisindedir gibi gibi.

AMD'nin dalavereciliği bununla kalmıyor, mining odaklı sürücü düzeltmeleri/güncellemeleri yayınlayan leş ötesi bir firma kendisi. zerre kadar oyuncuları gözetmediği ve hazır akıyorken küpü doldurma şiarıyla hareket ettiği için de GPP mevzusu da dahil başına gelmiş ve gelecek her şey müstehak. (kaldı ki bu GPP mevzusu da biraz da bu yüzden, başka mecralarda çok daha detaylı yazdım bununla ilgili bir şeyler.
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
AMD 2.nesil Ryzen'ler ile kağıt üzerinde Intel'e çok sağlam gol attı gibi görünüyor (gerçek hayat senaryolarına uygun testleri düşsün, görelim bakalım), o fiyatlar ile üstelik de gayet iyi bir dahili cooler beraberinde o pazarın alıcısını fazlasıyla domine eder gibi.

https://www.amazon.com/AMD-Ryzen-Processor-Wraith-Cooler/dp/B07B428M7F/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1523641884&sr=8-5&keywords=ryzen+7+2700x&th=1

Beğenenler: MAVİSAKAL

discussioncontroller