Oyungezer 126 - Nisan 2018 - Oyungezer Forumlar
Oyungezer 126 - Nisan 2018
-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
image

UBISOFT SEN NE ETTİN?
Far Cry 5 İncelemesi

ROMU DA MI ATACAĞIZ JACK?
Sea of Thieves İncelemesi

BÖYLE SAĞLAM PC PORTLARIYLA HER GÜN KARŞILAŞILMIYOR
Final Fantasy XV - Windows Edition İncelemesi

OYUN BAMBAŞKA BİR ŞEYE DÖNÜŞTÜ
World of Tanks 1.0 Güncellemesi

SEVDİĞİMİZ OYUNLARDA BİZİ DELİ EDEN ŞEYLERE TAKILIYORUZ BU AY
"Yakışıyor Mu?" Mini Dosyası

AYNI MAKİNE ÜZERİNDEN YAŞANABİLEN BENZERSİZ BİR DENEYİM
A Way Out İncelemesi

RİTİM OYUNLARININ TEPE NOKTASI
DJMax Respect İncelemesi

FİLMDEN ÖNCE BİR GAZ DA BİZ VERELİM
"Avengers: Infinity War" Mini Dosyası

ÇOK ÖZLEDİK BE SORA!
Kingdom Hearts III İlk Bakışı

İNCELEMELER
A Fine Mess
A Way Out
Assassin's Creed: Origins - The Curse of the Pharaohs
Bravo Team
Burnout Paradise Remastered
Chuchel
Crest
Devil May Cry - HD Collection
DJMax Respect
Far Cry 5
Final Fantasy XV - Windows Ed.
Frantics
Ghost of a Tale
Hunt: Showdown (EE)
Into the Breach
Light Fantastik
Paradiddle (EE)
Predynastic Egypt (GKN)
Sea of Thieves
Signs of Darkness (EE)
Soulblight
Surviving Mars
Symmetry
The Fall Part 2: Unbound
The Inpatient
Warhammer: Vermintide 2
Where the Water Tastes Like Wine
Wolfenstein II: The New Colossus - The Freedom Chronicles

ve çok daha fazlası...
Portal'da Steam ve bağımsız oyunlar arasındaki ilişki, Anime'de Darling in the Franxx, TV'de Annihilation, Blu-ray'de Loveless, Son Jeton'da Pizza Tycoon...

iOS platformu için Oyungezer App'i:
https://itunes.apple.com/us/app/oyungezer/id1048116372?mt=8&ign-mpt=uo=2

Android platformu için Oyungezer App'i:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.magzter.oyungezer

Web'den okurum diyenlere Magzter sayfası:
http://www.magzter.com/TR/Seti-Media/Oyungezer/Entertainment/

-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
Yeni bir aydan selamlar!

Nisan sayımızın dijital versiyonu tahminen (umuyorum ki) bugün (cumartesi) açılacaktır. Basılı versiyon içinse tahminlerim salı veya çarşamba ama her iki versiyon için de söz veremiyorum ne yazık ki.

İncelemesi bol bir sayı oldu bu seferki. Adını bolca duymuş olabileceğiniz sayısız oyun var ancak onun dışında da puan ortalamamız ciddi yüksek bu ay. Yeni ve farklı bir şeyler keşfetmek isterseniz tam sizlik yani bu sayı.

Onun dışında bu sayı için çok da söyleyebileceğim bir şey yok, DJMax var işte gerisi hikâye :P

İyi okumalar şimdiden,

Beğenenler: darkkkral

tnetennbatnetennba
Üye
itiraf ediyorum, kapağı bir noktaya kadar ciddi ciddi inceledim (yenecek bulaşık deterjanı tavsiyeleri ve en güzel kokan oyuncu mouse padleri derlemesi dahil)
agunZagunagunZagun
Üye
Kapak şahane olmuş bu ay yalnız çok sevdim ben. Pluto tam yerinde.
marul
Üye
basılı versiyonu gelse de alsak :p

Beğenenler: ParaDise

woddwillwoddwill
Üye
Kapak tasarımı muhteşem olmuş.

mit1980mit1980
Oyungezer
Yalnız o kapak :D :D "Serinde duramayan oyun dergisi." Hahaha :D

BaradhBaradh
Oyungezer
Olay Mahalli yazısı ile ilgili bir ekleme yapayım:

Şimdi arkadaşlar, bunca zaman yazılan yazılarda bir kaynak eksikliği vardı. Yani, böyle bir yazıyı derlediğimiz kaynakların neler olduğuna dair bir boşluk vardı. Bu ay, onu kapamak amacıyla bir girişimde bulundum ben. Belki böylece dergiyi çıktıktan sonraki günlerde de güncel tutabiliriz:

İster tinyurl.com/ogz126-kaynaklar adresinden, isterseniz de aşağıdaki QR kodundan OGZ 126'nın Olay Mahalli kaynaklarına ulaşabilirsiniz. Hatta yazıya yetiştiremediğimiz bir kutuyu, ek bir kaynağı da oraya iliştirdim. Konuya dair güncellemeler olursa eğer, tekrar eklemeler yapabilirim. En azından ilgi çeken bir proje olursa bu. (Bu link yazıda bir kutuda da bulunuyor bu arada)

image

Sonuçta internette böylesine yazıları Türkiye'de bulmak zor. Ben Online için böyle bir emeği harcamaya yanaşmazdım mesela, hakkının verileceğini düşünmüyorum çünkü. Bir yandan da açık olmak, dürüst olmak da lazım. Çünkü kimileri geçen ayın PC Gamer dergisini alıp sayfaları Türkçeye çevirip bastığımızı zannediyor (En azından ben YİM iken öyle yapıyormuşum, sözlük ahalisi öyle diyor) ama kazın ayağı pek öyle değil. Akademik yazı yazdığımız da söylenemez, ama az çok emek ve düşünsel zaman harcanıyor.

Yorumlarınızı duymak isterim aslında. Böyle bir yaklaşım nasıldır? Dergide başlayıp daha sonra Google Docs'ta ya da OGZ Online'ın altında özel linkle ulaşılabilen bir sayfada konunun devam ediyor olması çekici midir? Taş attım da elim yorulmadı gerçi, bu mesaja cevap gelmese bile ben uygulamaya devam ederim ileride :) Ama yine de insanların önerilerini, geliştirmelerini, "şöyle yapın abi, formatı daha iyi olur" taktiklerini duymak isterim. Belki de bomboş bir girişimdir, sarsar kendime getirirsiniz beni.

Edit:
Şükür QR kodu küçültene ya! 600px'in bile devasa geldiği forumda sonunda ufalttım. Herkesi kör etmiyor artık.
AlejandroAlejandro
Üye
Kapak çok hoş gözüküyor. Far Cry 5’i %100 bitirmiş biri olarak benim oyuna puanım 80. Bakalım OGZ kaç puan vermiş:)

Beğenenler: ParaDise, edenknight

kubilay baykal
Üye
Merhaba,

Yıllarca otomobil yarış oyunlarına ait (türü ne olursa olsun) incelemeleri FPS oyunu incelemesi gibi yaptılar. Çoğunlukla son derece detaysız ve özensiz. Bu incelemeler ve konular için bir tane işin ehli, bu işten anlayan ve kendini adamış birini bulmadılar veya bulamadırlar. Ancak sonunda birileri bu durumun gerekliliğini ve artan talebi gördü.

Geçen ay Oyungezer dergisini uzun bir aradan sonra Yiğit Tezcan (Sim Racing konusu altında 10 sayfalık bir yazı) var diye aldım. Dergi genel olarak da çok değişmiş ve olgunlaşmış, çok beğendim. Hatta derginin yarısı artık dijital yayıncılığa geçen "Bant" dergisi gibi olmuş ya da bana öyle geldi. Bundan sonra her ay takip edeceğim.

Sim Racing konusa gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ederim. Yigit Tezcan arkadaşımıza da başarılar.

Beğenenler: Aresny, mit1980, tnetennba

marul
Üye
Çok dolu bir sayı olmuş ellerinize sağlık. Özellikle A Way Out incelemesini çok beğendim. Film ve kitaplarla ilgili olan kısım da oldukça güzeldi. Gelecek aya şöyle kallavi bir Ni No Kuni 2 incelemesi bekliyorum bu arada. Bir diğer isteğim de Hazal her ay Kingdom Hearts ile ilgili bir şeyler yazsın, okuması çok keyifliydi :)

Beğenenler: mit1980

discussioncontroller