Oyun Senaristiyim
JulianneJulianne
Üye
Oyun senaristi diye bir is kolu da yok zaten. "Yazar" vardir, "Narrative Designer" vardir bolca ama "senaryo yazari" diye bir unvan yoktur.

Bilgi olsun diye de ek geceyim: Oyun sektorunda calisan yazarlarin en cok kullandigi program "Final Draft" degil, Excel'dir. "Normal yazarlar" bile sirf bu yuzden bu sektore girmek istemiyor; Narrative Designer'a kalir genelde bunlari yazmak (ki sahsen bu unvanin en sevmedigim yonu de bu, herseyi yaziyorsun aga, HERSEYI).

Dersen ki ben kodla ugrasmak istemiyorum ama senaryo yazicam; direkt olarak film senaryosu yazman cok daha kolay onunu acar. Oyun sektorunde olucam diyorsan kod ogreneceksin valla, kacari yok. Minimal kod, maksimum hikaye icin Ren'py oneririm. Bir tik ustu TWINE oluyor.

Senaryo yazacaksan da Celtx gibi bedava bir senaryo editoru kullanarak film icin 90-120 sayfa, dizi bolumu icin 45-50 sayfa yazman yeterli olacaktir. Tabi senaryoyu yazarken yazim kurallarini harfi harfine takip etmen iyi olur; film sektoru bagnazdir senaryo konusunda. Bunu da aradan cikaralim.

Bir de potansiyel olarak yardim edebilecegin bir yerde birkac kisinin yazdiklarina cosup kufre baslarsan (cogu) kimse yardim etmek istese de yazmaya ugrasmayacaktir. Ha ben niye yaziyorum, belki gorup kendine cekiduzen verirsin, belki baskasi gorur bu konuyu ve okudugunda aydinlanir falan... Biraz da bos gezenin bos kalfasi konumunda oldugum icin tabi. (:
Ban_Me_If_You_CanBan_Me_If_You_Can
Üye
Üstteki adamı ciddiye alın.
SamsonSamson
Üye
Hayır almayın, beni ciddiye alın.

Beğenenler: mcprozack

OneInchManOneInchMan
Üye
alttaki adam gaydir
SamsonSamson
Üye
Üstteki adam yalancıdır.

Beğenenler: mcprozack

FirewingFirewing
Üye
>Oyun Senaristiyim
>Yahoo da Kenya diplamatıyım
>Beni bul

Firewing dedi:

Spoiler:

gönderen: kemal keleş EL-TAHİR

alıcı: jade raymond ,
"moderasyon@oyungezer.com.tr" ,
"k****@gmail.com"
tarih: 13 Temmuz 2015 00:51
konu: good day ...........selamlar..............

cübbeli ahmet hoca efendinin külliyesi burada yani istanbul ,beykoz,çavuşbaşı mevkiinde....................benim oturduğum köyde............................."COREY MAY" isimli AC 2 YAPIMCISININ İZNİYLE YAPILMIŞTI ASSASSİN'S CREED 1 OYUNU.........................COREY MAY'İN İNŞAAT YAPTIRMA ŞİRKETİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM....................................AC 1 İN RESMİ SATIŞ RAKAMINI İSTEMİŞTİM OYUNUN SENARYOSUNU YAZDIĞIMDA...............................COREY MAY'E DEYİNKİ;ALTAİR YANİ BEN (KEMAL KELEŞ) SENDEN OYUNUMUN GELİRİ NE İSE VE SENARİST PAYINA NE KADAR DÜŞÜYORSA O MİKTARDA GELİP BENİM KÜLLİYEMİ YANİ MEDRESEMİ YAPMANI SENDEN İSTİYOR..............................................HERŞEY KARŞILIKLIDIR....................SİZ BANA YARDIM EDERSENİZ, BEN DE ELİMDEN GELDİĞİ KADAR SİZİN TEKNOLOJİ ÇIKIŞINIZA YARDIM EDERİM..........................................
JADE RAYMOND ABLA VE KEREM DUMLU ABİ! BİRBİRİNİZLE İLETİŞİME GEÇİN VE BÜTÜN SANAL OYUNLARI ÜSTLENECEK VE BİR HATA İLE KARŞILAŞILDIĞINDA ÇÖZÜM GETİREBİLECEK; İNTERNET ,TELEVİZYON VE RADYOLARDA KAMUOYU OLUŞTURUP HERKESİ DİNLEYİP İSTENİLENLERİ GERÇEKLEŞTİREBİLCEK 30 İLA 40 YAŞI CİVARINDA BİR ERKEK VEYA KADINI BELİRLEYİN................................................VE BENİ BU DERTTEN KURTARIN.........................
İSTERSENİZ SENARİSTLİĞİMİ İTHAF EDİP SUNDUĞUM JADE RAYMOND ABLAMA DA BİÇEBİLİRSİNİZ...................................JADE RAYMOND ABLA!:İSTERSEN SENİ BÜTÜN SANAL OYUNLARIN MUCİDİ VE YAPIMCISI VE KURGULAYICISI VE SORUMLUSU YAPALIM.......................................NE DERSİN:KABUL EDERSEN SENİ TEK SORUMLU YAPALIM....................
""""ASSALAMU ALAYKA"""" DİYE BİR İSMİ OLAN VE """ALAVN""" DİYE BAŞ KARAKTERİ OLAN PEYGAMBERİMİZ HZ.MUHAMMED(SAV)İN SAVAŞLARINI KONU ALAN SÜPER BİR SAVAŞ SERİSİ YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM................EĞER İZİN VERİRSENİZ VE GRAFİKER BULABİLİRSENİZ NE ALA............................................
ŞİMDİ SADEDE GELELİM:BEN BİR HOCAYIM VE TALEBE YETİŞTİRMEK İÇİN OYUNLAR YAPTIRIP ,PARA KAZANIP, KURAN-I KERİM'İ SEVDİRMEK İÇİN BU İŞE BULAŞTIM.................................TEK HEDEFİM HAFIZ YETİŞTİRMEK...................................................................................................ANİMUS İSİMLİ MAKİNE YAPILDIĞINDA DÜNYA HAKİMİYETİ TEKRAR AMERİKALILARA GEÇECEK............................................................................................................................................................................VE CENNETİ YAPAY BİR DÜZEYDE YAPMIŞ OLACAĞIZ.............................VE LEVH-İ MAHFUZ'UN YANİ HERKESİN BAŞINA GELMİŞ VE GELECEK BÜTÜN OLAYLARIN YAZILI OLDUĞU """KADER""" LEVHASININ BİLGİSAYAR İÇİNDE YAZILMASINI İSTİYORUM SİZLERDEN..............................................
ŞU AN ÖLÜMSÜZLÜK BULUNDU VE 50 SENE SONRA DA ÖLÜLER DİRİLTİLECEK................UZAYDA BİR ÜS YAPILACAK VE BU UZAY GEMİSİNDE BÜTÜN ÖLMÜŞ OLANLARIN """DNA"""LARI BİLGİSAYARLARLA YAZILIP LABORATUAR ŞARTLARINDA CANLANDIRILACAK......................................
""""SAİNTS ROW"""""" İSİMLİ OYUNDA BU KONU İŞLENİYOR AÇIK ŞEKİLDE ................................................."""DEUS EX"""" ÖLÜMSÜZLÜĞÜ ;""SAİNTS ROW""" OYUNU DA ÖLÜLERİN DİRİLTİLİŞİNİ KONU ALIYOR...............................ALMANYADA BİR ŞEHİR YENİ İMPARATORLUĞUN BAŞKENTİ OLACAK..................EN ÇOK ALMANYA'DA TÜRK VAR..................SİZE MASAL ANLATMIYORUM................................
SÖYLEDİĞİM HERŞEYİN SONUNA KADAR ARKASINDAYIM................FAKAT PARASIZ HOCA YETİŞTİREBİLİRİM ZANNETMİŞTİM................ŞİMDİ ANLADIMKİ; PARASIZ HİÇBİR ŞEY YAPILAMIYOR...................................ONUN İÇİN DE SİZLERDEN KÜLLİYEMİ YANİ MEDRESEMİ YAPIP BANA TESLİM ETMENİZİŞ İSTİYORUM.................ÇÜNKÜ SİZE SANAL DÜNYADA PEKÇOK ŞEHİRLER KURDUM....................................
""LAHİK MEDRESE'Sİ""........BİTİŞİK MEDRESE............MADRASAH OF APPENDİX...............................BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ HAZRETLERİNİN DEYİMİYLE """MEDRESET ÜZ'ZEHRA"""........................
DÜNYANIN EN BÜYÜK MEDRESESİNİ YAPMAK VE İŞLETMEK İSTİYORUM...............................EĞER YARDIM EDERSENİZ.........SELAMLAR.....GOOD BY..............WRİTE ME...................İ NEED THE MONEY...............YAZAN :KEMAL KELEŞ...............(TRABZON /OF/KORKUT KÖYÜ)

Komansnala
Üye
Elimden geldiğince okudum ama çok da okuyamadım aslında. Beni zaten biliyorsunuz.
Minibüs simulatörü diye bir oyun fikrim var benim de. Belki uygulanır ben amne hizmeti olarak buraya yazayım dedim. Bizim minibüsçüler hani müşteriyi korna çalarak alacaklarını düşünüyor ya. İşte Korna çala çala mesela binmeyecek adamı bile arabasına alsa mesela minibüs. Kıyasıya korna çaldıkça minibüse binse kenardaki insanlar.
BenjaminBenjamin
Üye
Bir komutla yolculara "çök çök" talimatı da verelim mi?
Komansnala
Üye
İşte çeşitlenilir komutlar. "Arkadan vermeyen kalmasın" falan diye bir tuşla herkes bir anda parayı verir falan, bonus olabilir bu mesela ?.
MosquéteroMosquétero
Üye
this forum
discussioncontroller